Do końca rozgrywek sezonu w klasie okręgowej pozostały cztery kolejki. Rzućmy okiem, co wydarzyło się w sobotę. KS Stare Jaroszowice podejmowały Czarnych z Lwówka Śląskiego, a Chrobry udał się na trudny teren do Leśnej.
KS Stare Jaroszowice odniosło ważne zwycięstwo w starciu z drużyną Czarnych Lwówek, która znajduje się w dolnej części tabeli. Choć wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie dla gospodarzy, Lwówek zaprezentował się bardzo ambitnie. Przez pewien czas wydawało się nawet, że mają oni szansę na pozytywny rezultat, ponieważ kilkukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu – 1:0, 2:1, a następnie 3:2. Niestety, każda stracona bramka była wynikiem rażących błędów w defensywie Jaroszowic, a nie składnych akcji rywali. Tego typu pomyłki muszą być wyeliminowane, ponieważ odrabianie strat nie przychodzi łatwo.

Od 55. minuty KS Stare Jaroszowice całkowicie zdominowało drużynę z Lwówka, co w rezultacie pozwoliło zepchnąć rywali do defensywy. Podopieczni Macieja Sawickiego konsekwentnie odrabiali straty po każdej straconej bramce aż w końcu w 85 minucie wyszli na zasłużone prowadzenie. Warto podkreślić, że zwycięstwo w tym meczu ma duże znaczenie dla układu tabeli, a także potwierdza dobrą dyspozycję drużyny mimo licznych absencji w składzie.
Trener i zawodnicy KS Stare Jaroszowice z pewnością cieszą się z tego zwycięstwa. Udowodnili, że potrafią radzić sobie nawet w trudnych sytuacjach i je przezwyciężać. Jednakże, błędy formacji defensywnej nadal pozostają kwestią, nad którą muszą ciężko pracować, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
KS Stare Jaroszowice | – | Czarni Lwówek Śl. | 4:3 (2:2) |
Nizioł K. 12′ Król T. 73′ Pokropywny P. 44′, 85′ | Złotek M. 11′, 38′ Godlewski F. 48′ |


Włókniarz Leśna zdołał pokonać lidera klasy okręgowej, Chrobrego Nowogrodziec, w emocjonującym meczu piłki nożnej, który zakończył się wynikiem 3:2. Choć zwycięstwo przypadło gospodarzom, to gracze Chrobrego Nowogrodziec pokazali determinację i waleczność.
Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla Chrobrego Nowogrodziec, który był nieskuteczny i grał niesolidnie. Niewymuszone straty były wykorzystywane przez przeciwników, co skutkowało zdobyciem bramek. Chwila dekoncentracji pod koniec pierwszej połowy przełożyło się na wynik 2:0 na korzyść miejscowych. Pomimo tego, Chrobry stworzył wiele sytuacji ofensywnych i bramkowych, ale na swoim posterunku był tego dnia świetnie dysponowany bramkarz gospodarzy. Podwyższenie wyniku na 3:0 stało się faktem w 656 minucie i wyglądało na to, że w Leśnej szykuje się pogrom. Drużyna Chrobrego Nowogrodziec nie poddała się i odważnie goniła wynik. Sygnał do ataku w 68 minucie dał Krystian Smolarek zdobywając gola. NA 10 minut przed końcem Chrobry złapał kontakt z gospodarzami, a na listę strzelców wpisał się Nicolas Niedzielski. Mimo że zdołali zdobyć dwie bramki, to zabrakło im czasu na odrobienie reszty strat. Ich determinacja i wysiłek były godne podziwu, jednak gospodarze z Leśnej utrzymali prowadzenie do końca spotkania.
Ten mecz pokazał, że lider klasy okręgowej nie jest niepokonany i że drużyny z niższych pozycji potrafią stanąć do walki i stawić im opór. Chrobry Nowogrodziec może być niezadowolony z rezultatu, ale warto zauważyć, że pokazali e tym meczu charakter, próbując odwrócić losy spotkania.
Włókniarz Leśna | – | Chrobry Nowogordziec | 3:2 (2:0) |
Pieśkiewicz K. 40′ Smurzyński K. 42′, 56′ | Smolarek K. 68′ Niedzielski N. 80′ |
Klasa Okręgowa (Jelenia Góra) 2022/2023
DRUŻYNY | M | PKT | BRAMKI | |
---|---|---|---|---|
1 | KS ŁOMNICA | 30 | 66 | 78:36 |
2 | CHROBRY NOWOGRODZIEC | 30 | 66 | 66:49 |
3 | NYSA ZGORZELEC | 30 | 59 | 71:39 |
4 | VICTORIA JELENIA GÓRA | 30 | 54 | 72:36 |
5 | WŁÓKNIARZ LEŚNA | 30 | 53 | 65:60 |
6 | GÓRNIK WĘGLINIEC | 30 | 51 | 88:47 |
7 | OLIMPIA KOWARY | 30 | 50 | 50:40 |
8 | LOTNIK JEŻÓW SUDECKI | 30 | 48 | 53:36 |
9 | POGOŃ ŚWIERZAWA | 30 | 42 | 53:35 |
10 | HUTNIK PIEŃSK | 30 | 41 | 63:61 |
11 | KS STARE JAROSZOWICE | 30 | 38 | 56:72 |
12 | ISKRA ŁAGÓW | 30 | 29 | 37:70 |
13 | OLSZA OLSZYNA | 30 | 26 | 44:75 |
14 | COSMOS RADZIMÓW | 30 | 23 | 42:87 |
15 | CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI | 30 | 15 | 38:89 |
16 | VICTORIA RUSZÓW | 30 | 13 | 37:121 |
Pozostałe mecze 26 kolejki:
Pogoń Świerzawa | – | Olsza Olszyna Lubańska | 3:0 |
KS Łomnica | – | Górnik Węgliniec | 6:1 |
Victoria Jelenia Góra | – | Hutnik Pieńsk | 4:3 |
Olimpia Kowary | – | Iskra Łagów | 1:0 |
Lotnik Jeżów Sudecki | – | Nysa Zgorzelec | 1:1 |
Victoria Ruszów | – | Cosmos Radzimów | 1:1 |
info: sport.boleslawiec.pl
More Stories
Oldboje BKS-u drudzy w Zawidowie
Maciej Sawicki nie jest już trenerem Starych Jaroszowic
Apis Jędrzychowice rezygnuje z IV ligi