Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Festiwal Biegowy BoryRun 2023 – pierwsza taka impreza w naszych lasach


Zamek Kliczków był gospodarzem pierwszego Festiwalu BoryRun, na który składały się biegi dla najmłodszych na krótkich dystansach, skończywszy na półmaratonie i wyścigu łączącym bieg z jazdą na rowerze. Nie zabrakło również Nordic Walking. A wszystko to odbyło się w malowniczej scenerii kliczkowskich lasów.

Niedzielna pogoda nie byłą sprzymierzeńcem uczestników festiwalu. Padał deszcz, było zimno, a leśna trasa zmagań biegaczy była błotnista. To jednak nie zniechęciło miłośników ruchu do spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu w otoczeniu urokliwej okolicy i przepięknej przyrody Borów Dolnośląskich. W Festiwalu wzięło udział blisko 240 zawodników, a największą ilość biegaczy przyciągnął bieg na dystansie 10 km.

fot. zmiedzi.pl

Główny organizatorem i pomysłodawcą biegania w kliczkowskich lasach Andrzej Stefańczyk, który przy współpracy z Zamkiem Kliczków i Fundacją “Wspierajmy Zdrowie” zaprosił biegaczy na leśne dukty powiatu bolesławieckiego.

Ale zacznijmy od najmłodszych, gdzie wystartowało 35 młodych biegaczy. Wiele emocji i zaciętej rywalizacji było w konkurencji 100 m. Podium w kategorii chłopców wywalczyli Jan Ziński-Stec (Śliwnik), Antoni Michałkiewicz (Okmiany) i Maciej Podgórski (Miłków). W kategorii dziewcząt całe podium zajęły mieszkanki naszego powiatu: Anastazja Bieganowska (Tomaszów Bol.), Marianna Borsuk (Bolesławiec) oraz Otylia Drab (Kliczków).

W biegu na dystansie 500-metrowym na linii startu stanęło 20 osób. Najlepszy wśród chłopców był Brajan Rzepa z Bolesławca, który minimalnie wyprzedził swojego brata Adriana i Leona Barczyńskiego z Legnicy. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt przypadło Marii Komorowskiej (Brzezia Łąka), a tuż za jej plecami linie mety minęły Maja Wilk (Nowogrodziec) i Karolina Swaczak (Bolesławiec). A oto pełne wyniki biegu na 500 m:

źródło: time-sport.pl
fot. zmiedzi.pl

Zdecydowanym faworytem biegu na 10 km był Kamil Makoś z Bolesławca. I tym razem wywiązał się z tej roli znakomicie pokonując leśne trasy Borów Dolnośląskich w 39:01. Drugiego Marcina Wilka (Bolesławiec) wyprzedził o ponad półtorej minuty, a przewaga nad trzecim zawodnikiem reprezentującym Jelenią Górę – Michała Kura, urosła do prawie 3 minut. Najszybszą kobietą na trasie była Iwona Piątek z Pszenna, która potrzebowała 53 minut i 34 sekund, by dotrzeć na metę biegu. Jako druga zawodniczka na mecie zameldował się Kaja Iwan z Bolesławca a podium uzupełniła Agnieszka Dudek z Nowogrodźca. Wśród 78 zawodników aż 33 to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. Poniżej prezentujemy ich wyniki.

fot. zmiedzi.pl
fot. zmiedzi.pl

Na najdłuższym dystansie półmaratonu na rywalizację zdecydowały się 63 osoby. Wygrał zgorzelczanin Michał Kuńczak (1:17:45), drugi był Tomasz Regimowicz z Wrocławia (1:18:11) a podium uzupełnił bolesławianin – Marek Kijowski (1:18:24). Wśród kobiet najszybsza tego dnia była Iwona Karnicka (Zgorzelec) uzyskując czas 1:46:24, Kinga Stachowiak (Radków) zajęła drugie miejsce a trzecia na mecie zameldowała się Katarzyna Skorupińska z Bolesławca. Łącznie z naszego regionu półmaraton pokonało 17 osób. Oto ich wyniki:

fot. zmiedzi.pl

Kolejną konkurencją wchodzącą w skład Festiwalu był duathlon, na który składało się 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu. Na taka formę spędzenia swojego wolnego czasu zdecydowało się 28 osób w tym 13 z powiatu bolesławieckiego. Wygrał Marcin Wróbel z Wysokiej (1:14:51), drugi był Tomasz Mach z Wałbrzycha (1:14:56) a podium uzupełnił Dominik Szczupak ze Zgorzelca (1:20:35). W kategorii kobiet wygrała Agnieszka Matysiak z Lubania (1:35:02) wyprzedzając Magdalenę Gronek z Jeleniej Góry i Elżbietę Pawlus Z Bolesławca. Tradycyjnie przedstawiam wyniki mieszkańców naszego powiatu:

W duathlonie rywalizowały również sztafety. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły: po jednym ze Złotoryi, Bolesławca i Miłkowa. Na 5-kilometrową trasę Nordic Walking wyszło 25 zawodników, którzy nieco w wolniejszym tempie postanowili podziwiać uroki miejscowej przyrody.

Dokładne wyniki wszystkich konkurencji w ramach Festiwalu Biegowego BoryRun 2023 znajdziecie państwo TUTAJ.


info: sport.boleslawiec.pl
źródło: boryrun.pl/time-sport.pl/zmiedzi.pl

Facebook Comments