Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

fot .FA Bolesławiec

Spotkanie z Trenerami Sportingu Lizbona i FASE – Football Academy School of Excellence w Bolesławcu


W dniu 25.04.2023 r. Football Academy Bolesławiec miała okazję gościć wyjątkowych gości – Trenerów Sportingu Lizbona oraz FASE – Football Academy School of Excellence Szczecin.

Spotkanie było podzielone na dwa etapy, w czasie których mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dotyczącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego – FASE, Skautingu i planu rozwojowego zawodników, a także przenieśliśmy się na boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, gdzie Trener João Furtado przeprowadził trening z zawodnikami Football Academy Bolesławiec urodzonymi w roku 2012.

Podczas pierwszej części spotkania goście omówili program “Od skautingu do Sportingu”, realizowany w ramach współpracy pomiędzy Football Academy a Sportingiem Lizbona. Prelegenci wyczerpująco odpowiadali na pytania uczestników, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W drugiej części spotkania wszyscy przenieśliśmy się na boisko, gdzie Trener João Furtado przeprowadził trening z zawodnikami Football Academy Bolesławiec. Trening był bardzo wyczerpujący, a Trener zwracał uwagę na umiejętność prowadzenia piłki, grę 1×1 oraz skupienie zawodników, zachowując przy tym odpowiednią intensywność. Na koniec treningu, Trenerzy przyznali pamiątkową statuetkę “HOT PROSPECT” jednemu zawodnikowi, który wyróżnił się podczas zajęć. Wyróżnioną zawodniczką została Zuzanna Droszczak. Ponadto Szef Skautingu Przemysław Tomków oficjalnie zaprosił dwóch zawodników Football Academy Bolesławiec na testy do FASE Szczecin – Igora Kotwicę oraz Macieja Kaniuka.

W związku z wizytą naszych gości, otrzymali oni pamiątkowe kubeczki ceramiczne i ogromne brawa od Zawodników, Rodziców i Sztabu Szkoleniowego FA. To niezwykłe wydarzenie, zwłaszcza że po raz pierwszy w historii Miasta Bolesławiec mogliśmy gościć 19-krotnego Mistrza Portugalii. Sporting to również 22-krotny Wicemistrz Portugalii, 21-krotny zdobywca krajowego Pucharu, 4-krotny zdobywca Pucharu Ligi, 9-krotny zdobywca Superpucharu Portugalii.

Sporting Lizbona to klub z jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Europie, której wychowankami są m.in. takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, Nani, João Moutinho czy Rui Patrício. Dlatego współpraca z Football Academy Bolesławiec i Football Academy School of Excellence, którą klub prowadzi, to dla młodych piłkarzy z Bolesławca ogromna szansa na rozwój swoich umiejętności i zauważenie przez trenerów i skautów poszukujących talentów.

fot .FA Bolesławiec

W ramach tej współpracy, młodzi piłkarze z Bolesławca mają dostęp do profesjonalnych treningów, a ich postępy są regularnie monitorowane i wpisywane do specjalnie przygotowanej bazy danych. Dzięki temu trenerzy Sporting Lizbona mogą na bieżąco śledzić postępy zawodników i wyłapywać talenty.

Od sezonu 2021/22 kadra szkoleniowa grup młodzieżowych Sporting Lizbona ma dostęp do bazy testów Football Academy Bolesławiec, co jeszcze bardziej ułatwia im obserwowanie młodych zawodników o największym potencjale. To ogromna szansa dla młodych piłkarzy z Bolesławca, którzy dzięki temu mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i wyjazdu na testy do klubu, który słynie z wychowywania najlepszych piłkarzy w Europie.

Wizyta 19-krotnego Mistrza Portugalii w Bolesławcu to dla miasta ogromne wyróżnienie i z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania młodych ludzi piłką nożną. Dzięki współpracy z Sportingiem Lizbona, Football Academy Bolesławiec i Football Academy School of Excellence, młodzi piłkarze z Bolesławca mają możliwość nauki od najlepszych i realizacji swoich marzeń o zostaniu profesjonalnymi piłkarzami.


info: sport.boleslawiec.pl/Football Academy Bolesławiec

Facebook Comments