Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

fot. Dariusz Pachnik

Pierwsze poważne zawody Orientparku Iwiny – 6 medali biegaczy i perspektywy na reprezentowanie Polski


Po ciężkiej zimie przyszedł czas na weryfikację umiejętności biegaczy Orientparku Iwiny na ogólnopolskich zawodach.

Pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację odbyła się w Nysie i Głuchołazach, gdzie nasi zawodnicy świetnie sobie poradzili. W piątek rozegrano bieg sprinterski na terenie Fortu Prusy w Nysie, a zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli Martyna Nikołajuk (K14), Antoni Pachnik (M14) i Stanisław Pachnik (M20). Jędrzej Pachnik zajął drugie miejsce w kategorii M18, a Małgorzata Pachnik i Oliwia Hetnar uplasowały się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu odpowiednio w damskiej elicie i K14.

W sobotę zawodnicy przenieśli się do Głuchołaz, gdzie przywitał ich trudny teren na stokach Góry Chrobrego i tzw. dystans klasyczny. Pomimo tego, nasi biegacze radzili sobie bardzo dobrze. Stanisław Pachnik potwierdził swoją dominację w kategorii M20, zdobywając drugie zwycięstwo z rzędu. Oliwia Hetnar zwyciężyła w kategorii K14, potwierdzając swoje aspiracje do Kadry Polski Juniorów, Jędrzej Pachnik zajął drugie miejsce w kategorii M18, a Maja Nikołajuk siódme miejsce w silnie obsadzonej kategorii K16.

fot. Dariusz Pachnik

Oba biegi były eliminacjami do Reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów KM16 i KM18 (Bułgaria) oraz Mistrzostwa Świata Juniorów KM20 (Rumunia). Choć kwalifikacje trwają i zakończą się w majówkowy weekend w Szczecinie, to wyniki uzyskane na zawodach w Nysie, Głuchołazach i wcześniej w Łodzi, dają już pewny awans Stanisławowi Pachnikowi na Mistrzostwa Świata (maksymalna ilość punktów w eliminacjach), a Jędrzejowi do Mistrzostw Europy (286 punktów na 300 możliwych). Jędrzej, mimo że ma dopiero niespełna siedemnaście lat, walczy również o nominację na Mistrzostwa Świata. Losy powołania rozstrzygną się już w najbliższy weekend.

W niedzielę odbyły się biegi sztafetowe w Nysie, tym razem na Fort 2. Jak zwykle, sztafety przyniosły wiele emocji, a tym razem było ich sporo. Orientpark Iwiny wystawił sztafety w kilku kategoriach, ale największe szanse na medal miała sztafeta męska “czternastek”, chociaż w składzie były dwie dziewczyny. Regulamin pozwala na udział dziewcząt w męskim zespole, pod warunkiem, że przynajmniej jeden chłopak bierze udział w zawodach. Sztafeta ta pobiegła kolejno w składzie: Martyna, Oliwia i Antek. Dziewczęta wybiegły na pierwsze miejsce po dwóch zmianach, ale Antek nie wytrzymał presji i został wyprzedzony przez zawodnika z UMKS Kwidzyn. Jednak drugie miejsce i srebrny medal to ogromny sukces.

W męskiej elicie Stanisław Pachnik poprowadził sztafetę Orientusia Łódź na pierwsze miejsce i zdobył swój drugi medal w tej kategorii, ale pierwszy złoty. Nasza klubowa sztafeta była na trzecim miejscu po pierwszej zmianie, następnie spadął na 12 pozycję. Jednak Jędrek Pachnik wyciągnął sztafetę na siódme miejsce, co jest najwyższym wynikiem w elicie w historii klubu. W damskiej elicie mieliśmy również swoją ekipę w składzie Aneta Bańska-Bodziona, Justyna Panaszek i Małgorzata Pachnik, które zajęły 10 miejsce.

fot. Dariusz Pachnik

Po zsumowaniu punktów z trzech dni zawodów, Orientpark Iwiny zajmuje bardzo wysoką 12 pozycję w Polsce. W mistrzostwach wystartowały również dziewczęta z klubu, które stawiają pierwsze kroki w tej trudnej dyscyplinie sportu. W wieku od 8 do 11 lat, start w tak dużych ogólnopolskich zawodach (ponad 800 zawodników) był dla nich ogromnym przeżyciem i przygodą. Ich celem było zdobycie doświadczenia i doskonalenie umiejętności nawigacyjnych. W tej dyscyplinie sportu potrzeba kilku lat, aby osiągnąć wystarczający poziom umiejętności, aby rywalizować na najwyższym poziomie w swoich kategoriach. Miejmy nadzieję, że trudności ich nie zrażą, a ta ciekawa dyscyplina sportu przyniesie im wiele radości i sukcesów w przyszłości.


info: sport.boleslawiec.pl/Dariusz Pachnik

Facebook Comments