Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

fot. BTS Bolesławiec

BTS Elektros Bolesławiec w finale ligi i zagra w barażach o II ligę !!!


W dniu dzisiejszym BTS Elektros Bolesławiec rozegrał w Wałbrzychu mecz półfinałowy Cutline Dolańskiej I ligi Mężczyzn. Przeciwnikiem byli siatkarze miejscowego Chełmca MZB.

Drużyna gospodarzy na koniec rundy półfinałowej zajęła miejsce 2 miejsce w lidze, BTS Elektros był trzeci. W rundzie finałowej los skojarzył te dwie drużyny. W drugim półfinale, który rozpocznie się o godz. 18.00 zmierzą się ze sobą ekipy z Milicza i Obornik Śląskich.

Pierwszy set półfinałowego spotkania to dominacja podopiecznych Roberta Walkowiaka. Wychodziło niemal wszystko. Gospodarze zostali zepchnięci do głębokiej defensywy i zostali rozbici do 13.

fot. BTS Bolesławiec

Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt. I stan tak trwał do wyniku 9:9. Wówczas gospodarze przejęli inicjatywę w secie i odskoczyli na dystans 4 punktów (13:9). W tym czasie dwukrotnie poczęstowali bolesławian asem serwisowym. Sygnał do odrabiania strat pojedynczym blokiem dał Paweł Kozłowski i po chwili było już 13:15 dla BTSu. Kolejna seria punktów była dziełem Chełmca. Cztery oczka zdobyte z rzędu dało prowadzenie 17:15 i wtedy o czas poprosił trener BTSu. Wybiło to z uderzenia zawodnika na będącego na zagrywce i bolesławianie mogli zrobić “przejście”. W kolejnej akcji byliśmy świadkami najdłuższej wymiany seta, w której to punkt mógł zdobyć każdy, ale finalnie trafił on na konto BTSu Elektrosu. I od tego momentu gra znowu się wyrównała (18:18). Ale nie na długo. Po heroicznej obronie po stronie naszych siatkarzy wyszliśmy na 2-punktowe prowadzenie, które jeszcze w samej końcówce powiększyło do 4 punktów i ostatecznie mając piłkę setową BTS Elektros Bolesławiec wygrał seta nr 2 20:25.

W trzeciego seta z impetem weszli wałbrzyszanie. Po 4 minutach gry było 5:1 i potrzebna była interwencja trenera Walkowiaka. Przerwa na żądanie niewiele dała, bo po stronie BTSu mnożyły się błędy. Przełamanie przyszło przy wyniku 7:1. Skuteczny atak ze skrzydła obił blok gospodarzy i mieliśmy drugi punkt na koncie. Gra się ponownie wyrównała, ale strata 5-6 punktów do gospodarzy nadal się utrzymywała. Żadna z drużyn w tym okresie nie mogła narzucić swojego stylu gry przeciwnikom. Wprawdzie co jakiś czas udawało się zbliżyć BTSowi na 4 punkty, ale w ogólnym rozrachunku nic to nie dawało. Przy stanie 20:13 set wszedł w decydującą fazę. Ale takiej przewagi gospodarze nie mogli wypuścić już z rąk i pewnie wygrali tą odsłonę meczu 25:15.

fot. BTS Bolesławiec

Początek czwartego seta nie zaskoczył kibiców śledzących spotkanie. Dwa zespoły ponownie walczyły punkt za punkt. Mecz trwał i trwał, siatkarze robili co mogli, ale nikt nie był w stanie choć trochę przechylić szali na swoją stronę. Tak było do stanu 11:10. Wówczas kolejny as serwisowy w tym meczu zafundowali BTSowi gospodarze i objęli dwupunktowe prowadzenie. Na szczęście kolejna zagrywka byłą autowa, choć na początku sędzia główny pokazał, ze piłka wpadła w pole, ale po konsultacji z sędzią pomocniczym, zweryfikował swoja decyzję i przyznał punkt BTSowi, który odrobił straty i doprowadził do stanu 13:13. Kolejne piłki przyniosły wałbrzyszanom trzypunktowe prowadzenie (18:15) obie drużyny udały się do ławek trenerskich na krótką przerwę na żądanie dla trenera BTSu. BTS, by myśleć o zwycięstwie, musiał się wziąć w garść. Czasu było mało, a na dodatek gospodarze dobrą grą nie ułatwiali tego zadania (21:18). Dystans 3 oczek utrzymywał się chwile, ale bolesławianom udał się dojść do wyniku 23:22. Pojawiła się szansa na zwycięstwo w tym secie i meczu. Po kąśliwej zagrywce Kozłowskiego błąd popełnili gospodarze i był remis po 23, a zaraz potem po 24. Zaczęło się robić nerwowo po obu stronach. Po długiej wymianie punkt zdobył BTS i w kolejnej akcji miał piłkę meczową. Po zagrywce na stronę Chełmca i ataku gospodarzy udało się piłkę podbić i wyprowadzić skuteczną kontrę. BTS wygrał 24:26 i cały mecz 1:3!

Chełmiec MZB Wałbrzych – BTS Elektros Bolesławiec1:3 (13:25, 20:25, 25:15, 24:26)

Zwycięstwo w meczu zapewniło drużynie z Bolesławca dwie rzeczy:
1. awans do finału Cutline Dolnośląskiej I ligi Mężczyzn,
2. awans do gier barażowych o II ligę

finałowym przeciwnikiem BTSu Bolesławiec będzie zespół MUKS Ziemia Milicka Milicz, który wygrał dzisiejsze spotkanie z Kurcze Pieczone i Technisat Oborniki Śląskie. Początek finału 2 kwietnia o godz. 15.00 w Miliczu. Stawką finału będzie możliwość organizacji barażowego turnieju półfinałowego o awans do II ligi męskiej na własnym obiekcie.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments