Wydarzenia sportowe w okolicy

marzec 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
1
2
3
4
5
Events for 1 marzec
Brak wydarzeń
Events for 2 marzec
Brak wydarzeń
Events for 3 marzec
Brak wydarzeń
Events for 4 marzec
Events for 5 marzec
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 marzec
Brak wydarzeń
Events for 7 marzec
Brak wydarzeń
Events for 8 marzec
Brak wydarzeń
Events for 9 marzec
Brak wydarzeń
Events for 10 marzec
Brak wydarzeń
Events for 11 marzec
Events for 12 marzec
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 marzec
Brak wydarzeń
Events for 14 marzec
Brak wydarzeń
Events for 15 marzec
Brak wydarzeń
Events for 16 marzec
Brak wydarzeń
Events for 17 marzec
Brak wydarzeń
Events for 18 marzec
Events for 19 marzec
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 marzec
Brak wydarzeń
Events for 21 marzec
Brak wydarzeń
Events for 22 marzec
Brak wydarzeń
Events for 23 marzec
Brak wydarzeń
Events for 24 marzec
Brak wydarzeń
Events for 25 marzec
Brak wydarzeń
Events for 26 marzec
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 marzec
Brak wydarzeń
Events for 28 marzec
Brak wydarzeń
Events for 29 marzec
Brak wydarzeń
Events for 30 marzec
Brak wydarzeń
Events for 31 marzec
Events for 1 kwiecień
23 marca 2023

Ruchy transferowe c.d.


Runda wiosenna w piłce nożnej rozpoczęta. Na razie co prawda tylko w IV lidze, ale kolejne ligi ruszają już za tydzień. Wiąże się to z ostatnim dopinaniem składów, więc znowu napiszemy słów kilka o tym, co udało nam się usłyszeć.

W pierwszym naszym plotkarskim artykule pisaliśmy o jednym z najskuteczniejszych piłkarzy “okręgówki”, czyli Tomku Królu, którego łączyliśmy z GKS-em Raciborowice. Temat był, to pewne. Ostatecznie jednak strony się nie dogadały i Król najprawdopodobniej zostanie w Starych Jaroszowicach. Do klubu z Raciborowic przyszedł natomiast Krzysztof Karpowicz, o którym wspomnieliśmy. Karpowicz ze swojego byłego już klubu Kaczawy Bieniowice “pociągnął” również Karola Nikodema i obaj będą mieli okazję zadebiutować za tydzień w Ocicach.

Z głośniejszych transferów potwierdził się również powrót FIlipa Zagórskiego do BKS-u oraz transfer pomiędzy dwoma naszymi przedstawicielami w lidze okręgowej, czyli Chrobrym Nowogrodziec i KS Starymi Jaroszowicami, którego bohaterem jest Dawid Dymek.

Drugą część zaczniemy od wzmocnień w Nowej, która idzie nie w ilość, a w jakość. Do drużyny już dołączył Bartosz Bronowicki, a bardzo prawdopodobny jest transfer Rafała Zająca. Ten pierwszy to zawodnik Włodzic, drugi strzelec drużyny, a siódmy całej ligi. Bartek strzelił jesienią dwanaście goli, teraz będzie je strzelał już dla nowego klubu. Drugi z w/w zawodników gra obecnie w Sparcie Zebrzydowa, wcześniej udanie reprezentował LZS Brzeźnik. Może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Jego doświadczenie może pomóc Nowej w awansie do A-klasy. Zając w przeszłości grał już w Nowej, więc z aklimatyzacją nie powinno być problemów.

Rafał Zając (fot. M. Scherner)

Ostatnio wspomnieliśmy o możliwych transferach Dąbrowy Bolesławieckiej z Raciborowic – pisaliśmy o Ćwiaku, o Budziku, natomiast umknął nam transfer, który już jest przyklepany. Nowym piłkarzem klubu z Dąbrowej będzie Dawid Marchewka. Trzeba przyznać, że Kamil Razik ma zadatki na piłkarskiego agenta.

Wspomniany w wcześniej Zagórski to nie jedyne wzmocnienie BKS-u Bolesławiec, drużynę Sebastiana Tylutkiego zasilil także Artur Smyrnov, który do tej pory grał w KS-ie Milików. Smyrnov ma za sobą już kilkuminutowy debiut (przeciwko Karkonoszom Jelenia Góra). BKS zdecydowało opuścić się dwóch piłkarzy – Jakub Rissmann oraz Mateusz Medyński na wiosnę występować będą w Hutniku Pieńsk.

Drugi z bolesławieckich klubów, czyli Kolonia na dniach podał informację, że do gry zgłoszony został Patryk Kubik. Jest to sportowiec, o którym niejednokrotnie pisaliśmy już na naszym portalu, jak choćby wtedy, gdy występował w telewizyjnym programie Ninja Warrior. Niektórzy nie wiedzą jednak, że Patryk w przeszłości grał w piłkę nawet na poziomie III ligi, kiedy reprezentował Twardego Świętoszów. Do Kolonii dołączyli również Maksym Boldyriev, Piotr Rój, Marcin Złotkowski oraz Grzegorz Górecki.

fot. archiwum prywatne Patryka Kubika

Chęć gry w Starych Jaroszowicach wykazał środkowy obrońca Rafał Stachowski, którego ostatnim klubem był Leśnik Osiecznica. Środkowy obrońca zagrał wczoraj w meczu kontrolnym przeciwko Warcie Bolesławieckiej. I to by było na tyle, tyle udało nam się wyłapać. Jeśli jeszcze coś usłyszymy, na pewno Was poinformujemy.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments