Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

fot. Dariusz Pachnik

Kwalifikacje do młodzieżowej kadry Polski wypadły pomyślnie


Co roku wczesną wiosną zawodnicy aspirujący do Kadry Narodowej Juniorów w Biegu na Orientację stawiają się w Łodzi, w celu zaliczenia testu biegowego. Bieg odbywa się w ramach „Łódzkich Biegów Górskich”.

Juniorzy młodsi (15-16 lat) i juniorzy (17-18 lat), mają do przebiegnięcia leśną trasę o długości 6600 m i przewyższeniu 140 m. Juniorki i kobiety młodzieżowcy mają do pokonania identyczną trasę. Panowie – młodzieżowcy (19-20 lat), trasę o długości  10550 m i przewyższeniu 280 m. Wszyscy, którzy myślą o kwalifikacji do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata, muszą ten test zaliczyć w określonych limitach czasowych.

                UKS Orientpark.pl Iwny pojechał skromną pięcioosobową grupą w składzie: Stanisław Pachnik (młodzieżowiec), Jędrzej Pachnik (junior), Maja Nikołajuk (juniorka młodsza), Oliwia Hetnar (młodziczka) oraz Antoni Pachnik (młodzik). Swoją dominację biegową w swoich kategoriach potwierdzili bracia Pachnikowie. Stanisław wygrał z ponad 3 minutową przewagą nad zawodnikiem Śląska Wrocław Mateuszem Kulą, a Jędrzej wypracował minutową przewagę nad Janem Majowskim – również zawodnikiem Śląska Wrocław. 

O ile wygrane Stasia i Jędrka nikogo nie zdziwiły, o tyle postawa pozostałych naszych zawodników była dla wielu ogromnym zaskoczeniem. Czternastoletnia Oliwia Hetnar rywalizowała  z zawodniczkami nawet o dwa lata starszymi i zajęła drugie miejsce ustępując jedynie o 30 sekund Julii Biskupskiej w klubu WKS „Wawel” Kraków.  Szóste miejsce zajęła o dwa lata starsza Maja Nikołajuk. Na koniec bezsporny hit!  Trzynastoletni Antek Pachnik, w rywalizacji z chłopcami nawet o trzy lata starszymi, spisał się znakomicie. Uzyskał czas 26:40 zajmując czwarte miejsce w kategorii do 16 lat! Wszyscy nasi zawodnicy uzyskali minimum dające możliwość kwalifikacji do reprezentacji Polski Juniorów na rok 2023! Oczywiście teraz odbędą się kolejne biegi kwalifikacyjne już stricte na orientację i one ostatecznie wyłonią reprezentantów na imprezy mistrzowskie.

Dariusz Pachnik (trener UKS Orientpark .pl Iwiny)Ten ogromny postęp to oczywiście zasługa solidnie przepracowanej zimy przez zawodników. W tych przygotowaniach niemałe znaczenie miało przygotowanie ogólnorozwojowe i siłowe. Możliwe to było również dzięki naszym partnerom – Damianowi Śliwińskiemu i Weronice Abramowicz,  który „przygarnął” naszych zawodników, a FIT STYLE ZONE stał się naszym drugim domem. Szczególne podziękowanie dla Pani Weroniki Abramowicz za zaangażowanie i motywowanie do treningu i solidną pracę z naszymi talentami. Dzięki Pani Weroniko! Jestem przekonany, że to tylko początek sukcesów naszych zawodników w tym sezonie!

Już za dwa tygodnie tzw. CEYOC (Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej), które odbędą się w Bańskej Bystrzycy (Słowacja) w dniach 30.03-2.04.2023. Będą tam także nasi.

fot. Dariusz Pachnik

info: sport.boleslawiec.pl/UKS Orientpark Iwiny.pl

Facebook Comments