Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
8 grudnia 2022

fot. archiwum prywatne M. Golsztajana

KO w walce Mateusza Golsztajna w Tajlandii, młodzież Gladiatora wystąpiła w Żarach


Klub Sztuk Walki Gladiator Bolesławiec był reprezentowany w Żarach prze dwóch młodzieżowców na Turnieju Sparingowy Lee Mini Cup 8. Natomiast w Tajlandii, gdzie obecnie przebywa Mateusz Golsztajn, zawodnik ten stoczył zwycięską walkę na Paviilion Night Bazaar Boxing Stadium w Chiang Mai.

Dwóch zawodników KSW Gladiator – Szymon Kafel (lat 14) i Mateusz Miżdal (lat 15) – wystąpili w żarskim turniej sparingowym muay-thai. W zawodach wzięło udział 9 klubów z całej Polski. Oprócz bolesławieckiego Gladiatora na ringu mogliśmy zobaczyć zawodników z Kruka Gym Kalisz, Maximusa Kraków, Żarskiego Klubu Sportów Walki, Fight Academy Stargard, Fighter Klub Jaworzyna Ślaska, Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, z Kohorta Swarzędz oraz z Sobieskiego Żagań. Stoczno 40 walk, które kończyły się werdyktem remisowym. Szymon stoczył dwa pojedynki (Nikodem Mikołajczyk – Żarski Klub Sportów Walki i Dawid Stasiak – Kohorta Swarzędz), a Mateusz stanął na ringu jeden raz z zawodnikiem Kohorty Swarzędz – Filipem Żmudom. Bardzo liczną kategorią wiekową tej edycji była U10 oraz U12, w których odbyło się 26 pojedynków. Oprócz wielu debiutantów i mniej doświadczonych uczestników pojawili się również tegoroczni Reprezentanci Polski – Amelia Kowzan, Jakub Pietrzak czy Szymon Socha. W przerwie zawodów przedstawiciele uczestniczących klubów dostali również drobne upominki od organizatora i Miasta Żary.


W dalekiej Tajlandii, na północy tego kraju w mieście Chiang Mai odbył się19 listopada Paviilion Night Bazaar Boxing. Mateusz Golsztajn, który aktualnie przebywa w w Azji, stoczył swoją 30 walkę w w Tajlandii. Tym razem przeciwnikiem bolesławianina był Phakin, a sama walka odbyła się na zasadach boksu. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie poprzez KO. Silne uderzenie lewym sierpowym posłało zawodnika gospodarzy na deski, z których się już nie podniósł. Po trzech latach przerwy fajnie było podjąć kolejne wyzwanie. No bo dlaczego nie? O to w tym właśnie chodzi. Lubię ten klimat i te emocje. Mocny trening i poświęcenie zaowocowało. Każde doświadczenie i walka czegoś uczy. Chodzi o zabawę, pasję i ducha sportu oraz zdrową rywalizacje i rozwój – powiedział nam Mateusz Golsztajn.


info: sport.boleslawiec

Facebook Comments