Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

fot. UKS Orientpark Iwiny

UKS Orientpark Iwiny zwyciężył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików


W 20-letniej historii klubu z Iwin nie było lepszego występu na Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików w biegu na orientacje.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików składają się z trzech biegów. Bieg na dystansie sprinterskim, klasycznym i bieg sztafetowy. Polska jest podzielana na cztery strefy. Kluby z województwa dolnośląskiego rywalizują w strefie „C” wraz z województwami opolskim, lubuskim i wielkopolskim.  Zawody odbyły się w Międzyrzeczu w dniach 24-25.09.2022 r. Orientpark iwiny reprezentowały trzy osoby: Oliwia Hetnar, Martyna Nikołajuk i Antoni Pachnik.

Zawody rozpoczęły się w sobotę rano biegiem sprinterskim i od razu młodzież z Iwin zgarnęła trzy medale: Oliwia – złoto, Martyna – brąz, a Antek – srebro.

Tego samego dnia popołudniu rozegrany został bieg sztafetowy (3 osoby). Na starcie stanęło kilkanaście sztafet zarówno w kategorii damskiej, jak i męskiej. Klub z Iwiny wystawił sztafetę “męską”, gdyż regulamin pozwala na start w kategorii męskiej dwóm dziewczętom. Na pierwszą zmianę ruszyła Martyna Nikołajuk i do mety przybiegła jako pierwsza przed zespołem MKS Paulinun Jelenia Góra i MKS MOS  Wrocław. Te trzy zespoły wyraźnie prowadziły już po pierwszej zmianie.  Na drugą zmianę wybiegła podziębiona i z urazem kolana Oliwia Hetnar. Waleczna postawa Oliwii pozwoliła utrzymać prowadzenie, które jeszcze powiększyła. Kolejność na drugim i trzecim miejscu nie uległa zmianie. Na trzecią i zarazem ostatnią zmianę wybiegał Antek Pachnik., który popełnił spory błąd nawigacyjny między szóstym i siódmym punktem kontrolnym. Końcówka była bardzo emocjonująca, ale na mecie zameldował się jako pierwszy Szymon Ładomirski z „Paulinum”, Antek był drugi, a trzeci Wiktor Kociuba z Wrocławia. Jednak po weryfikacji wyników z punktami kontrolnymi okazało się, że zespołu z Jeleniej Góry został zdyskwalifikowany, ponieważ zawodnik drugiej zmiany nie był na jednym ze swoich punktów kontrolnych, a zameldował się na innym niż powinien. W skutek tego nasza sztafeta przesunęła się na pierwsze miejsce, Wrocław na drugie, a na podium wskoczył zespół z Wielkopolski – HKS „Azymut” Mochy. 

W niedzielą o 10:30 rozpoczął się bieg na dystansie klasycznym. Jako jedne z pierwszych na trasę wyruszył Antek Pachnik i przebiegł trasę płynnie szybko i bez błędów. Na mecie zjawił się jako pierwszy mimo, że startował jako czwarty. Interwał startowy w biegu klasycznym wynosi 3 minuty, więc było wiadomo, że pierwszego zawodnika wyprzedził o co najmniej 12 minut!!!  Mijały kolejne minuty, a czas Antka zostawał zdecydowanie najlepszy. I tym samym trzeci złoty medal dla Orientparku stał się faktem. W międzyczasie wystartowały dziewczęta – Oliwia i Martyna. Przez bardzo długi czas utrzymywała się na prowadzeniu zawodniczka z Wrocławia, ale została zdetronizowana przez biegaczki Orientparku Iwiny. Tym razem ze złotego medalu cieszyła się Martyna Nikołajuk, a srebrny medal przypadł Oliwii Hetnar.

W konsekwencji tak dobrych występów  UKS „Orientpark.pl” Iwiny  wygrał klasyfikację medalową !!! Trzy osoby wywalczyły siedem medali, na siedem możliwych !!!


info: sport.boleslawiec.pl/UKS Orientpark Iwiny

Facebook Comments