6
Events for 31 październik
1 października 2022

Świetne występy bolesławian w Pile w 31. Półmaratonie Signify

Kamil Makoś i Marek Szachowicz świetnie zaprezentowali się w stawce 1045 zawodników, którzy wystartowali niedzielę (4 września) w 31 edycji pilskiego półmaratonu.

Międzynarodowe towarzystwo nie przeszkodziło Kamilowi Makosiowi (1:09:04) w zdobyciu brązowego medalu w klasyfikacji generalnej biegu. Walkę o najniższy stopień podium bolesławianin stoczył Grzegorzem Kujawskim z Pucka. Różnica pomiędzy tymi zawodnikami na mecie wyniosła jedynie 5 sekund. Półmaraton wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva uzyskując wynik 1:07:00.

Drugim naszym repetentem był Marek Szachowicz, dla którego jest to drugi ukończony półmaraton w przeciągu ostatniego tygodnia. Linię mety Marek Szachowicz przekroczył jako 60 zawodnik (63 w generalce) uzyskując czas 1:27:22.

Biorąc pod uwagę klasyfikacje pod względem kategorii wiekowych obaj nasi reprezentanci byli najlepsi. Kamil Makoś wygrał kategorię M40 wyprzedzając wyżej wspomnianego Grzegorza Kujawskiego, natomiast Marek Szachowicz zwyciężył w kategorii M50, wyprzedzając o 36 sekund Dariusza Gereka z Kołobrzegu.

Półmaraton pilski był również Mistrzostwami Polski Mastersów (wiek powyżej 35 lat). I tu również Kamil Makoś był pierwszym zawodnikiem na mecie. Dzięki zwycięstwu nasz zawodnik uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Świata.