Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
31
1
2
3
4
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Events for 24 wrzesień
Events for 25 wrzesień
26
27
28
29
30
1
2
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
26 września 2022

fot. Legnica Pokonuje Przeszkody

Rajmund Ignaczak na Mistrzostwach Polski w biegach przeszkodowych


Zawodnik z Bolesławca wystartował w biegu indywidulanym na 12 km (ELITE) oraz w sztafecie. Jak wypadł bolesławinanin?

V Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych OCR Polska odbyły się w dniach 11-12 września na terenie Sopotu, a dokładnie sopockich błoni. Na trasie zostały rozstawione najciekawsze znane przeszkody z popularnych biegów.

W zawodach w kategorii OPEN mógł startować każdy, natomiast kategoria ELITE była podzielona na kategorie wiekowe i zarezerwowana dla najlepszych zawodników, którzy musieli uzyskać kwalifikacje. A czym się różniły te dwie kategorie? W OPEN zawodnicy za niepokonanie przeszkody mogli wykonywać dodatkowe ćwiczenia, również do każdej przeszkody mogli podchodzić wielokrotnie. W ELITE każdy zawodnik ma 3 opaski, które są mu zabierana za niepokonanie przeszkody i przed metą do zrobienia są karne okrążenia z belką (tyle, ile zostało straconych opasek). Utrata trzech opasek powoduje dyskwalifikację. I bardzo ważna rzecz – do każdej przeszkody można podejść tylko raz.

I to właśnie w kategorii ELITE (30-34 lat) Rajmund Ignaczak w biegu indywidulanym wystartował na dystansie 12 kilometrów. Nie obyło się bez wpadek. Dwukrotnie na trasie Rajmund musiał oddać opaskę i na metę przybiegł z jedną, ostatnią. Finalnie było to ósme miejsce z 10 minutową stratą do pierwszej trójki, ale pomiędzy 5 a 8 miejsce różnice czasowe były niewielkie, a losy ostatecznej kolejności odegrały się praktycznie na ostatnich metrach biegu.

Rajmund IgnaczakByły to moje pierwsze Mistrzostwa Polski OCR. W dwa dni zaliczyłem dwa dystanse: sztafetę i oraz solowy debiut na 12km w kategorii wiekowej ELITE na wymagających technicznie przeszkodach z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Pomimo ogromnej presji i utracie dwóch z trzech opasek, ukończyłem 12km na 8 pozycji. Był to z pewnością najcięższy start w tym roku i najbardziej satysfakcjonujący. Możliwość rywalizacji z najlepszymi mega cieszy, tak samo, jak i ukończenie biegu.

Dzień wcześniej, bo w sobotę, rywalizacja toczyła się w sztafetach na 6-kilometrowej trasie z 30 przeszkodami, również w kategorii ELITE. Tam nasz zawodnik razem ze swoim teamem LEGNICA POKONUJE PRZESZKODY pobiegli poza konkurencją, gdyż jedne z trójki biegaczy stracił trzy opaski i nie zostali wliczenia do klasyfikacji. Tutaj również nie obyło się bez karnych okrążeni z belką (dwóch biegnie, jeden zawodnik wisi na belce) – było ich aż 4.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments