Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
31
1
2
3
4
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Events for 24 wrzesień
Events for 25 wrzesień
26
27
28
29
30
1
2
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
26 września 2022

Młodzież rywalizowała w sztafetowych biegach przełajowych


Jak co roku na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej w Bolesławcu we wczorajszą środę (21.09.2022) zostały przeprowadzone szkolne zawody w sztafetowych biegach przełajowych.

Podczas jednej imprezy wyłoniono najlepsze powiatowe zespoły szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie na zawodach zorganizowanych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego i MOSiR Bolesławiec udział wzięło 49 reprezentacji i blisko 300 uczniów.

Podwójnymi Mistrzami Gminy Miejskiej Bolesławiec (klas I-VI) została młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) wśród dziewcząt królowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, wśród chłopców najlepsi byli biegacze z Oxpressu.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Miejskiej Bolesławiec (klasy I-VI)

Kategoria dziewcząt
1Szkoła Podstawowa Nr 1
2Prywatna Szkoła Podstawowa Oxpress
3Szkoła Podstawowa Nr 4
4Zespół Szkół Zakonu Pijarów
5Szkoła Podstawowa Nr 2
6Szkoła Podstawowa Nr 3
Kategoria chłopców
1Szkoła Podstawowa Nr 1
2Prywatna Szkoła Podstawowa Oxpress
3Szkoła Podstawowa Nr 5
4Szkoła Podstawowa Nr 4
5Szkoła Podstawowa Nr 3
6Zespół Szkół Zakonu Pijarów
7Szkoła Podstawowa Nr 2

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Miejskiej Bolesławiec (klasy VII-VIII)

Kategoria dziewcząt
1Szkoła Podstawowa Nr 4
2Szkoła Podstawowa Nr 1
3Zespół Szkół Zakonu Pijarów
4Szkoła Podstawowa Nr 2
Kategoria chłopców
1Prywatna Szkoła Podstawowa Oxpress
2Szkoła Podstawowa Nr 1
3Szkoła Podstawowa Nr 2
4Szkoła Podstawowa Nr 3
5Szkoła Podstawowa Nr 4

Mistrzyniami Powiatu Bolesławieckiego klas I-VI zostały uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 z Bolesławca, które wystąpiły w składzie: Julia Droszczak, Lena Kureła, Kaja Lisiewska, Oliwia Reszka, Zofia Słocińska i Natalia Zubik. Najlepszą chłopięcą drużyną przełajową w powiecie bolesławiecki są biegacze ze Szkoły Podstawowej z Iwin: Sebastian Dzierżyk, Szymon Najdek, Antoni Pachnik, Bartosz Różycki, Kornel Suszka oraz Maksymilian Zaręba.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Bolesławieckiego (klasy I-VI)

Kategoria dziewcząt
1SP Nr 1 Bolesławiec
2PSP Oxpress Bolesławiec
3SP Nr 4 Bolesławiec
4ZSZ Pijarów Bolesławiec
5SP Iwiny
6SP Nowa Wieś
7SP Parowa
8SP Warta Bolesławiecka
9SP Nr 2 Bolesławiec
SP Nowogrodziec
11SP Osiecznica
12SP Raciborowice Górne
13SP Nr 3 Bolesławiec
Kategoria chłopców
1SP Iwiny
2SP Nr 1 Bolesławiec
3PSP Oxpress Bolesławiec
4SP Nr 5 Bolesławiec
5SP Osiecznica
6SP 4 Bolesławiec
7SP Warta Bolesławiecka
8SP Nr 3 Bolesławiec
9SP Nowogrodziec
10ZSZ Pijarów Bolesławiec
11SP Nr 2 Bolesławiec
12SP Parowa

Biorąc pod uwagę klasy VII-VIII, czyli rywalizację w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, najlepszymi szkołami okazały się Szkoła Podstawowa nr 4 w kategorii dziewcząt (Kira Kriukovska, Vanessa Michaluk, Chiara Pawliszyn, Marcelina Siołkowska, Małgorzata Stec), oraz Szkoła Podstawowa z Osiecznicy w kategorii chłopców (Igor Hyjek, Miłosz Karasiewcz, Kornel Kubicki, Marcel Kuźnik, Mikołaj Sosin, Jakub Walski).

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Bolesławieckiego (klasy VII-VIII)

Kategoria dziewcząt
1SP Nr 4 Bolesławiec
2SP Nr 1 Bolesławiec
3SP Osiecznica
4SP Nowogrodziec
5ZSZ Pijarów Bolesławiec
6SP Iwiny
7SP Nr 2 Bolesławiec
Kategoria chłopców
1SP Osiecznica
2PSP Oxpress Bolesławiec
3SP Nr 1 Bolesławiec
4SP Nr 2 Bolesławiec
5SP Nr 3 Bolesławiec
6SP Nr 4 Bolesławiec
7SP Parowa

Najlepsze drużyny szkól ponadpodstawowych reprezentowali: Emila Burmas, Martyna Czuchraj, Kamila Dudek, Aleksandra Grabarz, Karmen Kołodziejczak, Olimpia Pietraszewska (Zespół Szkół Handlowych i Usługowych) oraz Kacper Deka, Mikołaj Krupa, Kamil Najdek, Aleksander Niezgoda, Oliwier Pelc, Gabriel Sadowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Bolesławieckiego

Kategoria dziewcząt
1Zespół Szkół Handlowych i Usługowych
2I Liceum Ogólnokształcące
3Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
4Liceum Ogólnokształcące Oxpress
Kategoria chłopców
1Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
2Zespół Szkół Elektronicznych
3I Liceum Ogólnokształcące
4II Liceum Ogólnokształcące
5Zespół Szkół Mechanicznych
6Liceum Ogólnokształcące Oxpress

info: sport.boleslawiec.pl/MOSiR Bolesławiec/Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego

Facebook Comments