6
Events for 31 październik
1 października 2022

Kosmici z Kotlisk i niepokonany LZS z Nowej

Po 5 kolejce spotkań w grupie III dwa zespoły są niepokonane, dwa zespoły również nie wygrały jeszcze meczu. W grupie IV lepsze nastroje panują w Gierałtowie.

Zaczniemy od liderów grupy III, którzy w tą niedzielę wybrali się do Bolesławic na mecz z Majdanem. Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadał aż tak wysokiej porażki gospodarzy. Skromne prowadzenie 0:1 LZSu dawało nadzieję, że być może dojdzie w Bolesławicach do jakiejś niespodzianki. Nic bardziej mylnego. W drugiej połowie piłkarze z Nowej weszli na swój właściwy tor i zaatakowali. Zaraz po przerwie Tomasz Chudzik umieścił piłkę w siatce Marka Zalewskiego. Potem strzelał już tylko super-duet Szurgot-Błotny, który uzbierał podwójnego hat-tricka. Pewne zwycięstwo pozwoliło zachować fotel samodzielnego lidera.

Ale liderowi depcze po piętach drugi zespół, który nie wie, co to porażka. Znicz Kruszyn, bo o nim mowa, zdecydowanie, choć bez fajerwerków pokonał walczącego o ligowy byt (choć to w przypadku B-klasy słabe określenie) Zbyluta ze Zbylutowa. Cztery zdobyty bramki na tle słabo grających w tym sezonie gospodarzy wystarczyło, ale patrząc na poprzednie wyniki zbylutowian, mogliśmy sądzić, że będzie więcej.

W Otoku było po “królewsku”. W pierwszym składzie wyszło czterech zawodników o tym samym nazwisku: Dawid, Marek, Paweł i Waldemar. Dwóch z czterech Króli wpisało się na listę strzelców: najpierw Dawid Król indywidulaną akcję zakończył przepięknym strzałem z ostrego kąta umieszczając piłkę pod poprzeczką bezradnie interweniującego bramkarza gości, następnie w drugiej połowie jego brat – Marek podwyższył wynik spotkania na 2:0 pewnie egzekwując “jedenastkę”. Ambitnie grający goście zdołali jeszcze strzelić honorową bramkę pod koniec meczu. Autorem trafienia dla KS Milikowa był Artur Smyrnov.

Ciekawe spotkanie odbyło się w Nowogrodźcu, gdzie Zjednoczeni podejmowali piłkarzy z Dąbrowy Bolesławieckiej. To, że Bobry mają ostre zęby i potrafią gryźć, to wszyscy wiedzą. Mecz był otwarty z obu stron, było wiele walki, ale jako pierwsi do bramki trafili goście. Piotr Roj wykorzystał niepewność bramkarza i wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, co finalnie zrobili w 66 minucie meczu. Po akacji Jodłowski-Jodłowski stan meczu się wyrównał. Wtedy obie drużyny postawiły na ofensywę. Żadna z ekip nie zadowalał remis. I gdy mecz miał się już zakończyć dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Marcin Pis i zapewnił Bobrom 3 punkty z mocnym przeciwnikiem.

W Łaziskach rezerwy KS Starych Jaroszowic podejmowały KS Czerną. Jak to powiedział jeden z kibiców – Tu jest kwintesencja futbolu, emocje, walka, prawdziwe łzy i radość. Spotkanie było dość wyrównane. KS II Stare Jaroszowice dość szybko objęły prowadzenie po bramce Macieja Kotwicy, który strzałem z 35 metrów przelobował Dawida Stempienia. Kolejne 80 minut to mecz walki. Druga bramka dla występujących w roli gospodarzy podopiecznych grającego trenera Macieja Sawickiego padła w 86 minucie za sprawa strzału Kacpra Tura.

We Włodzicach miejscowy KS nie dał rady w niedzielne przedpołudnie zawodnikom z Mierzwina. Pięć bramek padło już do przerwy, na którą goście schodzili przy prowadzeniu 2:3. W drugiej połowie gospodarze w 58 minucie wyrównali stan gry, ale chwilę później Marek Farbis strzelił swojego drugiego gola tego dnia i ustalił wynik meczu. W ostatnich 30 minutach nic się nie zmieniło i LKS zainkasował 3 punkty.

Kosmiczny mecz odbył się w Kotliskach! Musicie przyznać, że wynik 20:1 nie zdarza się zbyt często. Bramki padały średnio co 4 minuty i kilka sekund, więc kibice nie mogli narzekać… Z jednej strony należy się szacunek gościom z Kraśnika Dolnego, że wytrwali ten trudny dla nich mecz do samego końca. Z drugiej strony szkoda, że takie wyniki się zdarzają, bo raczej nikomu w takim meczu nie gra się dobrze. Gospodarze mocno podreperowali sobie statystyki bramkowe.

6 0 5:58

W grupie IV Granit Gierałtów skromnie pokonał LZS Zarębę 0:1. Bramkę na wagę 3 punktów w 62 minucie zdobył Łukasz Rendycz. Dla piasta Wykroty sezon powrotny nie będzie należał do tych łatwych. Z Czerwonej Wody nie udało się przywieść punktów, a honorową bramkę dla wykrocian strzelił Cyprian Polak.

LZS Porajów-KopaczówZryw Bratków4:4
Piast Czerwona WodaPiast Wykroty3:1