6
Events for 31 październik
1 października 2022

Kolejka bez niespodzianek, Otok stracił pierwsze bramki

W minioną niedzielę odbyła się kolejna seria gier w ukochanej B-klasie. Obyło się bez większych niespodzianek, oglądaliśmy kilka wyrównanych starć, które do końca trzymały w napięciu.

Jeden z ciekawszych meczów odbył się w Dąbrowie Bolesławieckiej, gdzie miejscowy Bóbr podejmował niepokonaną dotąd ekipę z Otoku. Mecz ten to typowy “łamak” jak mówi się w środowisku bukmacherskim – do przerwy prowadził Otok, w końcowym rozrachunku wygrała jednak drużyna rywali. Duża w tym zasługa Damiana Olesia, który na murawie prezentował się równie dobrze co w naszym obiektywie. Prowadzenie gościom dał Patryk Drużga, a w drugiej połowie na listę strzelców w drużynie Bobru wpisywali się Bartosz Gudzowski oraz Kacper Wrzeszcz. Bramka Gudzowskiego była pierwszą straconą przez Otok w tym sezonie – fakt ten może budzić podziw, wszak nieczęsto w tak bramkostrzelnej lidze jak B-klasa drużynie udaje utrzymać się czyste konto przez ponad 330 minut.

Kolejny mecz, który wzbudzał wiele emocji to pojedynek w Nowej, do której przyjechała drużyna z Kotlisk. Mecz nie był tak jednostronny, jak pokazuje to jego wynik (5:1 dla Nowej), ale przyjezdni mieli tego dnia źle nastawione celowniki. Inaczej było w szeregach gospodarzy, gdzie po raz kolejny wysoką formę zaprezentował duet, występujący w poprzedniej rundzie w Brzeźniku. Przemysław Szurgot oraz Piotr Błotny, bo o nich mowa ustrzelili po dublecie, a listę strzelców uzupełnił ich ZiomekMateusz. Trafienie dla przyjezdnych było trafieniem samobójczym.

Do Mierzwina na mecz z LKS-em wybrały się rezerwy Starych Jaroszowic. W szeregach gości delikatne wzmocnienia z “jedynki”, co zaowocowało tym, że skazywani na porażkę piłkarze z Jaroszowic dość długo walczyli o korzystny rezultat, a Mierzwin szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść dopiero w samej końcówce spotkania. Pierwsza bramka to duża kontrowersja, bowiem sędzia podyktował karnego z kapelusza, którego na bramkę zamienił Daniel Dul. Ogólnie arbiter tych zawodów nie miał zbyt dobrego dnia, myląc się praktycznie co chwilę, przyznać jednak trzeba, że robił to w obie strony. Jedni i drudzy mieli swoje szanse na zmianę wyniku spotkania, ale nastąpiło to dopiero w 70 minucie, kiedy to kapitalnym rajdem popisał się Marcin Cieślicki i mocnym strzałem z “czuba” dał remis swojej drużynie. Potem zadanie zdobycia kompletu punktów Mierzwinowi ułatwił zawodnik gości Błażej Szwedo, który wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie. Mimo to, Mierzwin się meczył, męczył, ale wymęczył. W 86 i 90 minucie LKS zadał dwa ciosy, posyłające rywala na deski – wyprowadzali je kolejno Łukasz Kazimierczak oraz Bartłomiej Matyjewicz. Faworyt wygrał, lecz nie przyszło im to łatwo.

Kolejny zacięty pojedynek miał miejsce w Milikowie, mierzyły się tam drużyny tamtejszego KS-u oraz Znicza Kruszyn. Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy za sprawą goli Wojtka Milera oraz Pawła Grzegorzewskiego prowadzili po 20 minutach 2:0. Rywale kontakt złapali szybko, bo pięć minut po bramce Pawła – autorem dającej nadzieje bramki był Jakub Głaz. Do przerwy nic ciekawego już się nie wydarzyło. Druga odsłona meczu również zakończyła się wynikiem 2:1, jednak tym razem dla gospodarzy, co sprawiło, że obie drużyny podzieliły się punktami i był to jedyny remis w tej kolejce (a dopiero drugi w sezonie). Dla Milikowa kolejne gole zdobywali Mateusz Mytnik oraz Oleh Ovchynnikov, dla Znicza po raz drugi trafił Grzegorzewski.

Zdecydowanie jednostronne mecze odbyły się w Kraśniku Dolnym, Czernej oraz Zbylutowie. Trzy punkty z tamtych terenów przywoziły do siebie ekipy kolejno z Włodzic, Nowogrodźca oraz Bolesławic. Strzelców bramek w tych meczach znajdziecie w zestawieniu poniżej.

6 0 5:58

W grupie IV nastroje po trzeciej kolejce pół na pół – w Gierałtowie się cieszą, w Wykrotach trochę mniej. Ustrzelony hat-trick przez Marcina Szutra dał Granitowi drugi komplet punktów w tym sezonie. Widać, że wiceliderowi klasyfikacji strzelców grupy IV dobrze zrobiło przedmeczowe zgrupowanie we Wrocławiu. Trzy zdobyte bramki piłkarzy z Wykrot nie starczyły na przeciwników z Bratkowa, który okazał się lepszy od Piasta o jedno trafienie.

LZS ZarębaLZS Porajów-Kopaczów4:1
Granit GierałtówSudety Giebułtów3:2