Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
6 grudnia 2022

fot. AB CSS

Poznaj Laureatów Nagrody za Promocję Miasta Bolesławiec w kategorii sport


W tym roku dosyć późno poznaliśmy laureatów nagrody za promocję miasta. W poprzednich latach uroczysta gala odbywała się w okolicach marca, w tym roku czekaliśmy aż do ostatniej dekady czerwca. Co miało na to wpływ? Nie wiemy… Ale wszystko się wyjaśniło i zapraszamy do zapoznania się z laureatami i ich sukcesami.

Nagrody w dziedzinach nauka, kultura, działalność społeczna i sport przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec i są one potwierdzone statuetką. Laureaci nagrody w dziedzinach nauka, kultura, działalność społeczna i sport otrzymują również gratyfikację finansową. Pierwsze nagrody wręczono w roku 1997 za promocję miasta w 1996 r. 

W kategorii SPORT za promocję miasta w 2021 roku nagrody otrzymali:

  1. Michał Zazula

Zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia” w 2021 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu został Wicemistrzem Polski w wieloboju lekkoatletycznym zdobywając 4740 punktów. Michał Zazula został Wicemistrzem w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie oraz podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. Zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska w wieloboju lekkoatletycznym, Mistrza Dolnego Śląska w skoku w dal oraz Wicemistrza w skoku wzwyż. Michał Zazula jest objęty szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów i posiada II klasę sportową.

  1. Gracjan Kozak

Gracjan Kozak, zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „ Bolesłavia” w 2021 roku zdobył tytuł Wicemistrza Polski w rzucie dyskiem, Wicemistrza Polski w pchnięciu kulą oraz był zwycięzcą ogólnopolskich zawodów w pchnięciu kulą. Gracjan Kozak jest objęty szkoleniem Kadry Narodowej i posiada I klasę sportową. Zdobył dla Bolesławca i klubu 42 punkty w Systemie Sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  1. Julia Halewicz

Julia Halewicz to zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, która w 2021 roku osiągała wysokie lokaty podczas zawodów lekkoatletycznych. Podczas Międzynarodowego Meczu w Jeleniej Górze zwyciężyła w konkurencji rzutu oszczepem. W finale ogólnopolskim Programu „Lekkoatletyka dla każdego” zajęła pierwsze miejsce w rzucie oszczepem, została Mistrzynią Dolnego Śląska w rzucie oszczepem. Julia Halewicz jest objęta szkoleniem Kadry Wojewódzkiej Młodzików oraz posiada III klasę sportową. Zdobyła 4 punkty w Systemie Sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  1. Zbigniew Gaweł

Zbigniew Gaweł jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”. W 2021 roku osiągał znakomite rezultaty w zawodach sportowych w bardzo wielu dyscyplinach. Zdobył złoty medal w grze podwójnej na VIII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, a także srebrny medal na XI Dolnośląskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Zdobył złoty medal w przysiadzie i martwym ciągu, brązowy medal w wyciskaniu na ławeczce, a także złoty medal w klasyfikacji generalnej podczas XII Ogólnopolskiego Mityngu w trójboju siłowym Olimpiad Specjalnych. Pan Zbigniew Gaweł jest także laureatem złotego medalu w przysiadzie, martwym ciągu, wyciskaniu na ławeczce oraz w klasyfikacji generalnej podczas XV Dolnośląskiego Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych.

  1. Jan Król

Jan Król w 2021 startował w wielu zawodach badmintona na poziomie ogólnopolskim oraz lokalnym, osiągając wielokrotnie miejsca na podium. Zajmował 1 miejsca: w kategorii do lat 13 w „Jastrowskiej Lidze Badmintona”, w kategorii do lat 11 w „Lubuskiej Lotce”, w kategorii do lat 9 w „Junior BADKURP CUP”, w kategorii do lat 9 w Otwartych Mistrzostwach Jednorożca, a także dwukrotnie zwyciężał w kategorii do lat 11 w ramach Pucharu Dolnego Śląska. Wywalczył drugie lokaty w: kategorii do lat 11 w „Poczesna JURA CUP”, w kategorii do lat 11 w Otwartych Mistrzostwach Jednorożca oraz w kategorii do lat 11 w “Junior BADKURP CUP”. Zajmował 3 miejsca w: kategorii do lat 11 na Mistrzostwach Dolnego Śląska, w kategorii do lat 11 podczas Narodowych Dni Badmintona, dwukrotnie w  kategorii do lat 11 w Pucharze Dolnego Śląska, w kategorii do lat 9 w Krajowym Turnieju Badmintona oraz w kategorii do lat 11 w Lubuskiej Lidze Badmintona.

  1. Milena Krawczyk

Milena Krawczyk w 2021 osiągała wysokie lokaty na wielu zawodach pływackich. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć między innymi: 1 miejsce na zawodach „SwimMania” Dolnośląska Liga Pływacka na 100 metrów stylem klasycznym, 1 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym na zimowych Mistrzostwach Dolnego Śląska 12-13 latków, 1 miejsca na 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym podczas XIX Mistrzostw Zagłębia Miedziowego, 1 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich -10 urodziny Term Maltańskich w Poznaniu. W  Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Indywidualnych Zawodach Pływackich zajęła 1 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 1 miejsce na 25 metrów stylem motylkowym.

  1. Klaudia Petters

Pani Klaudia Petters w 2021 roku startowała w licznych zawodach duathlonowych, triathlonowych, biegowych oraz wyścigach kolarskich rangi ogólnopolskiej i większość z nich kończyła na medalowej pozycji. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć między innymi: 1 miejsce wśród kobiet w wieku lat 19-29 w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Amatorów, 1 miejsce Młodzieżowców w Mistrzostwach Polski w duathlonie na dystansie średnim „Champioman Duathlon”,  1 miejsce w kategorii open kobiet na dystansie ½ Iron Man „PolskaMan Triathlon Wolsztyn”, 1 miejsce w kategorii open kobiet podczas Polsko-Niemieckiego Duathlonu w Drzonkowie.

fot. AB CSS
  1. Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia”

Zawodnicy Klubu w 2021 roku zajmowali wysokie lokaty na wielu zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Ważnym osiągnieciem było zdobycie 6 medali Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych i ogólnopolskiego Finału „Lekkoatletyka dla każdego, 70 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 8 medali w Mistrzostwach Makroregionów. Dwóch zawodników jest objętych szkoleniem w Kadrze Narodowej, sześciu w Zapleczu Kadry Narodowej, 10 w Kadrze Wojewódzkiej Młodzików, a 42 zawodników klubu uzyskało klasy sportowe. Klub został wyróżniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego nagrodą dla najlepszych klubów sportowych, a także zajął 2 miejsce na Dolnym Śląsku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży wśród dolnośląskich klubów lekkoatletycznych.

  1. Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec

Klub może się pochwalić wieloma osiągnięciami uzyskanymi w 2021 roku. Zawodnicy klubu zdobywali złote, srebrne i brązowe medale na Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, Ogólnopolskim Mityngu Trójboju Siłowego, XX Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych, XV Dolnośląskim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, XVIII Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, XI Dolnośląskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Klub zorganizował 12 turniejów dolnośląskich olimpiad specjalnych w następujących dyscyplinach: piłka nożna, tenis stołowy, trójbój siłowy.

  1. Uczniowski Klub Żeglarski Pirat Bolesławiec

W sezonie żeglarskim 2021 zawodnicy Klubu reprezentowali Bolesławiec osiągając sukcesy w wielu regatach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi w: Regatach „Berzi-Cup 2021” w Niemczech, XII Regatach Żeglarskich o Puchar Uczniowskiego Klubu Sportowego Żeglarz we Wrocławiu oraz Regatach „Nadzieja Sportu” w Szczecinie. Klub Pirat, jako jeden z 17 klubów żeglarskich z całej Polski, przystąpił do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing, organizowanego przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu. W ramach  programu klub zorganizował PolSailing Day, imprezę sportową wyróżnioną przez Polski Związek Żeglarski jako jedno z większych wydarzeń popularyzujących żeglarstwo.

Gratulujemy zawodnikom Bolesłavii, Klubu Olimpiad Specjalnych, Akademii Badmintoan CSS, Uczniowskiemu Klubowi Żeglarstwa Pirat, Klaudii Petters i Milenie Krawczyk. Ale też się zastanawiamy, dlaczego tak mało wniosków wpływa od innych klubów sportowych lub podmiotów, które mogą taką kandydaturę wnieść. czy nie chcą być zauważani, a może nie chcą brać udziału w tej “imprezie”…?


info.sport.boleslawiec.pl
źródło: bolesławiec.pl

Facebook Comments