Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
6 grudnia 2022

fot. Jakub Kijak

Bracia Pachnikowie ponownie z medalami Mistrzostw Polski


W miniony weekend odbyły się w Oleśnicy Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu na Orientację.  Zawody obejmowały zarówno seniorów, juniorów oraz kategorie masters. Organizatorem zawodów był WKS „Śląsk” Wrocław oraz Polski Związek Orientacji Sportowej. 

W tych zawodach startowała w biegu indywidualnym dwójka juniorów UKS Orientparku.pl Iwiny oraz nasi seniorzy i weterani.  W sobotę odbył się bieg indywidualny, który był niezwykle emocjonujący. Faworyci nie zawiedli. W kategorii juniora młodszego, do ostatnich metrów walkę o złoty medal stoczyli Jędrzej Pachnik (UKS „Orientpark.pl” Iwiny) oraz Bartłomiej Maciejewski (BKS „Wataha” Warszawa”).  Nie była to co prawda walka „bark w bark”, ponieważ start odbywał się w sposób interwałowy, ale obserwacja tzw. międzyczasów wskazywała na bardzo wyrównany pojedynek. I taki też był. Wyniki prowadzone on-line pokazywały, iż na mecie uzyskali identyczny czas – 13 minut i 38 sekund.  Jednak w wynikach oficjalnych jednak to zawodnik z Warszawy został wskazany jako zwycięzca wyprzedzając Jędrka o 0,3 sek.!  Trochę żal, bo było tak blisko, zwłaszcza w kontekście  zabiegnięcia drogi Jędrkowi na finiszu przez doganianego przez niego innego rywala z kategorii.  Przyzwoicie wypadła nasza juniorka młodsza Maja Nikołajuk, która wywalczyła 20 miejsce.

Drugi z braci Pachników – Stanisław, startujący w kategorii M20, również należał do ścisłego grona faworytów.  Głównym rywalem od lat jest Stanisław Kurzyp (WKS „Śląsk” Wrocław). Tym razem zawodnik z Iwin nie dał szans koledze z Kadry Polski i z przewagą 29 sekund (właśnie nad wrocławianinem) i już ponad minutową przewagą nad trzecim Mateuszem Kulą (KOS BnO Szczecin), wywalczył swój kolejny tytuł Mistrza Polski. Cała trójka plus czwarty Jan Sztranek (Azymut Pabianice) będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców, które odbędą się już za cztery tygodnie w Portugalii.

W kategorii damskiej elity swój pierwszy po kontuzji start zaliczyła Małgorzata Pachnik, która zajęła 11 miejsce, a Wojciech Pachnik był 20. Na 28 miejscu uplasował się Mateusz Madej.

To jednak nie były wszystkie starty biegaczy Orientparku.pl Iwiny na tych zawodach. W kategorii MASTERS K40 Aneta Bańska-Bodziona wywalczyła srebrny medal, Dariusz Pachnik w M50 stanął na najniższym stopniu podium.

W niedzielę odbyły się sztafety sprinterskie (również w Oleśnicy). UKS wystawił trzy sztafety, tj. jedną w juniorach młodszych w składzie: Jędrzej Pachnik i zaledwie 13 letnia, ale bardzo utalentowana Oliwia Hetnar.  W elicie sztafeta w składzie cztero-osobowym: Angelika Haniszewska, Małgorzata Pachnik, Wojciech Pachnik i Mateusz Madej. W sztafecie masters S105: Aneta Bańska-Bodziona, Bartosz Nikołajuk i Dariusz Pachnik. W sztafecie startował również Stanisław Pachnik, ale ten zawodnik reprezentuje już od jakiegoś czasu barwy klubu UKS „Orientuś” Łódź. Trenerzy klubowi wystawili Staszka w pierwszym składzie elity. Debiut okazał się znakomity i wraz z przyjaciółmi z klubu wywalczyli srebrny medal. To dwudziesty medal starszego z braci Pachników rangi Mistrzostw Polski, ale pierwszy w kategorii elity! Najlepiej w sztafetach wypadli Oliwia i Jędrek. Formuła ścigania się w tej kategorii juniorskej jest dość wymagająca, ponieważ sztafeta składa się z dwojga zawodników, którzy dwukrotnie (naprzemiennie) pokonują trasę ok. 1,6-1,9 km – dziewczęta i ok. 2,2-2,5 km – chłopcy. Oliwia zaliczyła swój absolutny debiut w takiej imprezie i bardzo ambitnie walczyła z koleżankami o trzy lata starszymi.  Była najmłodsza w całej stawce zawodniczek.  Debiut bardzo udany, bo ten duet w stawce 28 zespołów uplasował się na wysokiej szóstej pozycji. „Eliciarze” zakończyli zmagania na na 12 pozycji, a weterani na 10.


info: UKS OrientPark.pl Iwiny (Dariusz Pachnik)/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments