Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
6 grudnia 2022

Wyjazdowe zwycięstwa w klasie okręgowej

Za nami 27 kolejka klasy okręgowej, w której oba nasze zespoły rozegrały mecze wyjazdowe i były to mecze zwycięskie.

Chrobry Nowogrodziec udał się do Jeżowa Sudeckiego na spotkanie z Lotnikiem, który ostatnio, jako jedyny pokonał BKS Bolesławiec. W pierwszej połowie padły dwie bramki. Najpierw gości na prowadzenie wyprowadził Rafał Mazur, ale 5 minut później gospodarze wyrównali stan gry. W drugiej połowie strzelał tylko Chrobry, a właściwie trzeba by powiedzieć strzelił, bo padła tylko jedna bramka. Wynik został ustalony już w 54 minucie, a autorem gola był Sebastian Tkacz.

Lotnik Jeżów Sudecki Chrobry Nowogrodziec1:2 (1:1)
Szpak 22′Mazur 17′, Tkacz 54′

Chrobry Nowogrodziec: Różnicki K., Mazur, Staniów, Orda, Martynowski, Tkacz Sł., Smolarek, Piekarz, Paruch (55′ Trembacz), Niedzielski, Tkacz (91′ Widuch)

W Łagowie zawodnicy BKSu Bolesławiec powetowali sobie ostatnią porażkę zwyciężając aż 0:6 z miejscową Iskrą. Od samego początku bolesławianie prowadzili grę i narzucili swój styl przeciwnikowi. Pomimo kilku dobrych sytuacji bramkowych BKS na prowadzenie wyszedł dopiero w 31 minucie meczu za sprawą Kamila Skiby. Kilka chwil później ten sam zawodnik drugi raz celebrował zdobycie gola. Przed przerwą na 0:3 podwyższył jeszcze Jacek Bochnia. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zasadniczym zmianom. BKS atakował i strzelał. W 50 minucie bramkarz gospodarzy jeszcze obronił ładne uderzeni Majki, ale przy dobitce Jakub Rissmanna był już bezradny. Rozpędzony BKS nie poprzestał na 4 trafieniach i dość szybko jeszcze podwyższył wynik w meczu. Tym razem autorem gola był Karol Borowski. Ostatniego gola kibice zobaczyli w 80 minucie. Skutecznym egzekutorem “jednastki” został Maciej Szewczyk i tym samym ustalił wynik spotkania tego meczu.

Iskra Łagów BKS Bolesławiec0:6 (0:3)