6
Events for 31 październik
1 października 2022

Zła passa trwa…

W meczu 19 kolejki IV ligi grupy zachodniej Leśnik Osiecznica podejmował na własnym boisku Spartę Rudna. Była to trzecia porażka “lesników” na wiosnę, więc można mówić już o serii, niestety serii spotkań bez zdobyczy punktowej.

Leśnik rozpoczął spotkanie w dość eksperymentalnym ustawieniu z kilkoma zawodnikami operującymi nie na swoich nominalnych pozycjach. Ale to nie gospodarze zaskoczyli swoich przeciwników, lecz było zupełnie odwrotnie. Sparta szybo objęła prowadzenie w meczu – już w 7 minucie piłka ugrzęzła w siatce Leśnika. Nie minęło 10 minut było 0:2, a chwilę później teoretycznie było już po meczu. Trzy szybko stracone bramki po błędach formacji defensywnej sugerowały, że to dopiero początek klęski Leśnika. Jednak po 3 golach goście trochę przystopowali, albo Leśnik wziął się w garść i spotkanie nieco się wyrównało. Jeszcze w pierwszej połowie grający na na obronie Pitek doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony.

W drugiej połowie trener gospodarzy zdecydował się zmienić ustawienie. Józef Pietrzak z defensywnego pomocnika został przesunięty na prawą obronę, do pomocy wrócił zawodnik, który grał właśnie na obronie. Gra się poprawiła. Leśnik w drugie połowie może nie przeważał, ale wyraźnie złapał wiatr w żagle, co przyczyniło się do poprawy jakości gry zarówno w ataku i defensywie. Gospodarze stwarzali siebie więcej sytuacji podbramkowych, z których dwukrotnie byli bliscy strzelenia bramki, jednak za każdym razem piłka odbijała się od poprzeczki. Sparta nie potrafiła zagrozić w niebezpieczny sposób bramce strzeżonej przez Putrę. To co nie udało się w regulaminowym czasie, stało się w doliczonym fragmencie gry. W jednej z ostatnich akcji meczu Bozhenko zdobył honorowe trafienie dla Leśnika i spotkanie zakończyło się zwycięstwem goście 1:3.

Leśnik OsiecznicaSparta Rudna1:3 (0:3)