Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

fot. w-obiektywie.eu

Salman Team i KM Team Zgorzelec prowadzą w Oxpress Lidze Mężczyzn


W środę zakończona została II kolejka amatorskiej ligi siatkówki – Oxpress Ligi Mężczyzn. Na placu boju tylko dwie drużyny są nadal niepokonane – Salman Team oraz zgorzelecki KM Team.

Już w poniedziałek doszło do emocjonujących spotkań. Na pierwszy ogień poszli CS Mocni i wspomniany wyżej KM Team. Spotkanie zapowiadało się ciekawe, bo obie ekipy do tego spotkania przytępiły z jednym zwycięstwem na koncie. OD początku meczu to jednak zespół przyjezdny nadawał ton grze. Zdecydowaną przewagę osiągnęli w ataku i ten element pozwolił im wygrać to spotkanie 3:0. O ile dwa pierwsze sety były dość wyrównane, to w trzecim zgorzelczanie weszli na wyższy poziom. Najlepszym zawodnikiem meczu został Łukasz Mesjasz – kapitan KM Team Zgorzelec.

CS Mocni – KM Team Zgorzelec0:3 (21:25, 23:25, 15:25)

W drugim spotkaniu dnia Old Stars z Lubania zmierzyli się z bolesławieckim zespołem – Bart-Music. Obie ekipy przystąpiły do meczu osłabione kadrowo, bez swoich kapitanów i liderów. Lepiej z tego pojedynku wyszli jednak Old Starsi. Ambitna gra Bart-Music nie wystarczyła tego dnia na dobrze dysponowanych gości, którzy górowali nad swoimi rywali w bloku i na zagrywce. MVP spotkania – Kamil Bogusławski (Old Stars)

Old Stars – Bart-Music3:0 (25:17: 25:19, 25:118)
Partnerzy Oxpress Ligi Mężczyzn

W ostatnim poniedziałkowym meczu Monopol zwyciężył Ur-Pal Zryw Stary Łom, co można postrzegać w kategorii małej sensacji, gdyż faworytem tego spotkania byli siatkarze ze Starego Łomu. Już w pierwszym secie goście dostali jasny sygnał, że Monopol tego meczu łatwo odda. Od samego początku mieli przewagę i ich gra nie wskazywała na katastrofalny drugi set. Stary Łom w drugiej odsłonie wziął się w garść, a może się po prostu porządnie się dogrzał. Mecz odwrócił się o 180 stopni. Monopol nie miał nic do powiedzenia w tym secie, a gościom wychodziło wszystko. Było 1:1. W ostatni, trzecim secie to Monopol przejął inicjatywę. Prowadził nawet 4 oczkami (11:7), ale to przewagę szybko roztrwonił, gdyż w przeciągu kilku akcji to już Ur-Pal powadził 12:15. I na tym emocje się nie skończyły. Kolejny zwrot akcji i Monopol wychodzi na prowadzenie 19:17 i …. nie wiedzieć czemu po chwili tracą 5 punktów z rzędu i wisi nad nimi widmo porażki. Stary Łom dzieliły 3 oczka od drugiego zwycięstwa w OLM. Tak blisko i tak daleko! Pogoń Monopolu doprowadziła do remisu 23:23 i zaczęła się wojna nerwów, która trwała przez kolejne 4 akcje. Lepiej ten okres wytrzymali siatkarze Monopolu i odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jędrzej Dudak (Monopol).

Monopol – Ur-Pal Zryw Stary Łom2:1 (25:18, 11:25, 26:24)

W środę zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszy meczu Mastersi BTSu zmierzyli się z lubańskim Jeszcze Możemy. Pierwszy set należał do bolesławian, którzy wygrali go do 22. Jednak w drugim i trzecim secie na parkiecie królowali już zawodnicy Jeszcze Możemy. Zdecydowana przewaga na linii zagrywki i w bloku utrudniała grę Mastersom. W lubańskiej ekipie w ataku rządził Michał Steciuk, a kapitan Tomasz Kozłowski siał postrach wśród odbierających bolesławian zdobywając 6 punktów bezpośrednio z zagrywki. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Steciuk (Jeszcze Możemy), który zdobył 14 punktów w ataku i dołożył do tego po dwa punkty z bloku i zagrywki.

BTS Masters Bolesławiec – Jeszcze Możemy1:2 (25:22, 14:25, 15:25)

W ostatnim meczu środy i całej kolejki Salman Team podejmował Drużynę pod Wezwaniem. Faworytem spotkania byli “salamani” i z tej roli wywiązali się perfekcyjnie. Nie pozwolili sowim przeciwnikom na zbyt wiele. W drugi m trzecim secie Drużyna pod Wezwaniem wyglądała nieco lepiej, ale nadal było to za mało na poprawnie grający Salman Team. MVP meczu – Przemysław Mszal (Salman Team).

Aktualna tabela po II kolejce Oxpress Ligi Mężczyzn

Następna kolejka już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy kibiców przed monitory, gdyż na profilu MOSiR-u Bolesławiec transmitowane są wszystkie spotkania Oxpress Ligi Mężczyzn. Dokładną rozpiskę spotkań wraz ze statystykami znajdziecie na stronie www.matusport.pl.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments