Events for 30 maj
Events for 31 maj
Events for 2 czerwiec
27 maja 2022

Polska Liga Tenisa – turniej w podwrocławskim Smolcu i Otwarte Zimowe Mistrzostwa Wielkopolski 2022

Zawodnicy Miejskiego Klubu Tenisowego w Bolesławcu pod koniec stycznia wzięli udział w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski, a ostatni weekend spędzili w podwrocławskim Smolcu.

Zaczniemy od turnieju w Smolcu – Omega Sport February Cup 2022. Był to turniej w ramach rozgrywek w ramach 1 ligi. Norbert Witas awansowal do ćwierćfinału tego turnieju, w którym przegrał z Bartoszem Karkulewskim z Kłodzka (3 zawodnikiem na Dolnym Śląsku i 17 w Polsce). W fazie grupowej poprzedzającej play-offy pokonał Igora Słowińskiego z Wrocławia 2:1 (1:4, 4:3, 10:3) i doznał porażki w meczu z Leszkiem Kowalskim z Poznania (nr 4 w kraju) 0:2, przegrywając oba sety 1:4.

Ostatni weekend stycznia był jeszcze bardziej intensywny, gdyż para Małgorzat i Norbert Witas wybrali się do Poznania na Otwarte Zimowe Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 2022. W sobotę rywalizacja odbywała się w 2 lidze, w której Małgorzata Witas zajęła 3 miejsce w swojej grupie i zakończyła turniej na fazie grupowej, natomiast Norebrt Witas wyszedł z grupy z drugiego miejsca i rozegrał mecz ćwierćfinałowy, który przegrał Leszkiem Kowalskim (tak, ten sam co na turnieju w Smolcu) 0:2, w setach 0:4 i 2:4.

W niedzielę, 30 stycznia, Małgorzata Witas wzięła udział turnieju dla kobiet. W grupie stoczyła 3 pojedynki (jedna wygrana i dwie porażki) i uzyskała awans do ćwierćfinału. Również Norbert Witas, tym razem wystąpił w kategorii +45, również awansował do fazy pucharowej zajmując trzecie miejsce w swojej grupie, gdzie m.in. stoczył zwycięski, pasjonujący pojedynek Piotrem Cybulskim 2:1 (2:4, 4:2, 15:13).

W meczach ćwierćfinałowych Małgorzata i Norbert Witas musieli uznać wyższość swoich rywali i zakończyli Otwarte Zimowe Mistrzostwa Wielkopolski, Małgorzata w kat. kobiet i Norbert w kat. +45, na meczach ćwierćfinałowych.