Events for 30 czerwiec
Events for 1 lipiec
30 czerwca 2022

Zimowo, ślisko i ognisko – III etap OrientPark Winter Crossu za nami

Mrzawka, mgła i lodowisko przywitały biegaczy w Jurkowie, gdzie został zorganizowany III etap OrientPark Winter Cross – zimowego biegania. Rywalizowały dzieci na dystansie 600 i 1000 m oraz zawodnicy w kategorii OPEN na 5 i 10 km.

Pogoda nie rozpieszczała. Jeszcze dzień wcześniej (w sobotę) pięknie świeciło słońce na trasą III etapu OrientPark Winter Crossu. Jednak niedziela przyniosła zmiany w pogodzie. Z nieba siąpiła mżawka, trasa był spowita mgłą, a zamiast szutrowych duktów, zawodnicy biegali po lodzie, no prawie po lodzie.

Tradycyjnie pierwsi na starcie zameldowała się młodzież, dla których został przygotowany dystans 600 metrów. Tym najmłodszym asystowali rodzice, nieco starsi biegli sami, emocji i uśmiechów nie brakowało. Kolejnym biegiem był dystans dla młodzieży starszej – 1000 metrów, który został pokonany przez uczestników w granicach 4 minut (z małym haczkiem). Zwycięzcami zostali: Marcelina i Oliwier Salomon (600m) oraz Wiktoria Piotrowska i Kamil Kusz (1000 m), a pełne wynik znajdziecie tutaj.

O godz. 11.00 na starcie biegu pojawili się zawodnicy w kategorii OPEN, którzy do pokonania mieli 5 lub 10 kilometrów. W przypadku tego dłuższego dystansu, trzeba było trasę pokonać dwukrotnie. A niebyła ona tak prosta, jak mogło się wydawać. Oprócz trudnych warunków z przyczepnością, na trasie znajdował się jeden dość trudny podbieg, który dał się we znaki zawodnikom. Faworytem biegu na 10 km był Felix Ledwig (Berlin). I nie zawiódł. Już na półmetku wypracował sobie dużą przewagę i bezapelacyjnie wygrał bieg. Najszybszą kobietą tego dnia była Anna Ficner ze Złotoryi. Z kolei na dystansie o połowę krótszym wygrał bolesławianin – Rajmund Ignaczak, który pobiegł poniżej 19 minut w tak trudnych warunkach. Wśród kobiet triumfowała reprezentantka OrientPark.pl Iwiny – Oliwia Hetnar. Wyniki biegu na 5 i 10 km możecie zobaczyć tutaj.

Obszerną galerię zdjęć znajdziecie na naszym facebooku – Sportowy Bolesławiec.

Bo biegu wszyscy zawodnicy mogli się ogrzać przy ognisku oraz przygotowanym przez Leśniczego z Jurkowa oraz mogli się posilić przepysznymi kiełbaskami. Za nami już 75% całego cyklu OrientPark Winter Crossu. Do przebiegnięcia pozostał ostatni etap – bieg na Grodziec…, który odbędzie się 20 lutego 2022. Już teraz serdecznie zapraszamy!