Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 2 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 3 lipiec
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 lipiec
Events for 5 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 6 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 7 lipiec
Events for 8 lipiec
Events for 9 lipiec
Events for 10 lipiec
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 12 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 13 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 14 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 15 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 16 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 17 lipiec
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 19 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 20 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 21 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 22 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 23 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 24 lipiec
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 26 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 27 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 28 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 29 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 30 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 31 lipiec
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
5 lipca 2022

Gwardia pokonana, BTS Elektros walczy!


Dzisiejszy mecz III ligi mężczyzn piłki siatkowej BTS musiał wygrać. Musiał, bo: na to liczyli kibice, bo morale w zespole były kiepskie, bo był to ich obowiązek, żeby jeszcze zachować cień nadziei na to, by liczyć się w walce o coś więcej, niż dogranie ligi do końca!

Może przeciwnik nie był najmocniejszy, nie postawił trudnych warunków tego dnia, ale zwycięzców się nie osądza. A lepszym zespołem w sobotnie południe była drużyna Roberta Walkowiaka. Tylko pierwszy set miął jakąś historię. Obie ekipy powoli się rozgrzewały i sprawdzały swoich przeciwników. Odsłona ta nie wskazywała na to, co będzie się działo w dwóch kolejnych setach. Młoda drużyna Gwardii dzielnie walczyła na parkiecie w Bolesławcu i dzięki tej walce utrzymywała wynik na styku. Jednak to “elektryczni” lepiej wytrzymali końcówkę seta i wygrali na przewagi 26:24.

Drugi i trzeci set był bardzo podobny. Bolesławianie już na początku odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów, ale w pewnym momencie przyszedł moment rozluźnienia w szeregach BTSu. Wówczas gwardziście zmniejszali stratę do dwóch, trzech punktów (działo się to w środkowej części seta), ale kilka chwil później to znowu BTS przejmował inicjatywę i nie dał sobie wyrwać żaden sposób tego zwycięstwa.

Tego dnia bardzo dobrze funkcjonował blok “elektrycznych”. Było też widać, że rozgrywający BTSu – Sławomir Janusz – coraz bardziej “czuje” grę na siatce i z partnerami z drużyny, co przełożyło się na dobre rozegranie i kila efektownych bloków. Po problemach z plecami do gry wrócił Paweł Kozłowski, a Rafał Wójtowicz, pomimo widocznego braku czucia piłki (brak treningów ze względu na obowiązki służbowe) był dziś filarem zespołu. Również pozostali zawodnicy nie zawiedli. Skuteczne zagrania Saranka, Wiśniewskiego czy Razika tylko budowały dobrą atmosferę na parkiecie. Oczywiście nie obyło się bez błędów, ale kto by o nich pamiętał, gdy wygrywa się mecz w tak trudnym czasie dla BTSu.

Czego zabrakło dziś? Chyba kibiców, których na hali pojawił się garstka. Szkoda, bo oni zawsze są siódmym zawodnikiem w spotkaniach domowych. Niektóre bolesławieckie media już przekreśliły szansę na walkę o najwyższe cele w lidze, ale my wiemy, że dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwie. Oczywiście sytuacja nie jest kolorowa i walka o pierwszą czwórkę, która rozegra turniej finałowy, będzie niezmiernie trudna, ale nie takie rzeczy sport już widział.

Już w najbliższy wtorek, 1 lutego 2022 roku, BTS jedzie do Namysłowa, by tam rozegrać mecz o 6 punktów z NKSem Start. O tym meczu na pewno przeczytacie na łamach naszego portalu.

BTS Elektros Bolesławiec3262525
Chemeko-System Gwardia Wrocław0241418
1.KPS Chełmiec II Wałbrzych14341340:171290:1165
2.KP TechniSat Oborniki Śląskie1431935:181197:1086
3.WKS Volley Wilczyce14301135:151163:1020
4.UKS Tygrysy Strzelin1328931:191131:1072
5.NKS START Namysłów1326931:161064:950
6.BTS Elektros Bolesławiec1420728:281176:1181
7.LZS Średzianin Środa Śląśka1319621:24996:1007
8.Chemeko-System Gwardia Wrocław1418624:301191:1202
9.KPS Faraon Ziębice148214:36987:1180
10.JKS Spartakus Jawor158216:421189:1347
11.SKFiS “Kudowianka” Kudowa Zdrój146210:401001:1175

Pozostałe mecze 16 kolejki

KPS Faraon Ziębice0202023
NKS START Namysłów3252525

WKS Volley Wilczyce3252525
SKFiS “Kudowianka” Kudowa Zdrój0212113
JKS Spartakus Jawor124251723
UKS Tygrysy Strzelin326172525
KPS Chełmiec II Wałbrzych3252625
LZS Średzianin Środa Śląśka0162415

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments