Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

fot. w-obiektywie.pl

Rusza bolesławiecki futsal


Już dziś, w pierwszą niedzielę grudnia rusza liga, na którą wielu piłkarzy i kibiców piłki nożnej czekało, czyli bolesławiecka liga futsalu – Wooden Garden Ekstraklasa. Co prawda już przed tygodniem można było oglądać piłkarskie zmagania na parkietach, ale dokończenie III edycji, w którym z powodu braków kadrowych zabrakło połowy drużyn, nie miało tego klimatu i emocji. Wszyscy zacierają sobie ręce na edycję IV, w której tytułu bronić będzie drużyna FcPoNalewce.

Planem organizatora na rozpoczynające się właśnie dziś zmagania było rozegranie sezonu futsalowego na dwóch poziomach rozgrywkowym – ekstraklasowym oraz pierwszoligowym. Z racji tego, że do ligi zgłosiła się “niewygodna” liczba jedenastu drużyn, organizator zdecydował, że wszystkie teamy zagrają na jednym ekstraklasowym poziomie, dzieląc drużyny na dwie grupy. W grupie A grać będzie sześć zespołów, w grupie B pięć.

GRUPA AGRUPA B
Chłopaki do Wzięcia
KS Kolonia Bolesławiec
Auto Części Zabobrze
Stare Jaroszowice
Starzy ale jarzy
Young Boys Bolesławie
c
Blaise & Megamaszyny
FC Ulani
Piłkarskie Asy
FcPoNalewce
Powiatowi Smakosze Alkoholi (PSA
)

Grupa A wydaje się być tzw. grupą śmierci, zagra w niej choćby mistrz II edycji i wicemistrz III edycji, czyli zespół Chłopaków do Wzięcia, który będzie nie tylko faworytem tej grupy, ale i całych rozgrywek. Solidnym wzmocnieniem drużyny Konrada Skóry powinien być Mateusz Baszak, który miał już okazję zaprezentować się bolesławieckim kibicom futsalu, w drugiej edycji rozgrywek. Bardzo mocna powinna być drużyna Young Boys Bolesławiec, w której jak sama nazwa wskazuje, jest dużo młodej krwi, a piłkarze w niej występujący są ambitnymi chłopakami. Young Boys najpoważniej wzmocnił się na pozycji bramkarza, występować tam będzie Jakub Walczak, który przez trzy edycje reprezentował barwy drużyny Blaise & Megamaszyny. Te dwie drużyny wydają nam się być pewniakami do wyjścia z grupy A do grupy mistrzowskiej. O trzecie premiowane awansem miejsce powalczy Kolonia Bolesławiec, Auto Części Zabobrze, Starzy ale jarzy oraz Stare Jaroszowice. Kolonia to drużyna, która grała już w tych rozgrywkach, dwa razy na poziomie ekstraklasowym. Wiedzą, że w lidze nie jest lekko, ale dzielnie i ambitnie walczą, starając się urywać punkty faworytom. Auto Części Zabobrze to drużyna całkowicie nowa – będzie to ich pierwsze podejście do ligi, choć nie wszystkich jej zawodników. Jeśli ktoś uważnie śledzi ligi trawiaste od okręgówki do B-klasy, powinien kojarzyć większość składu nowego teamu. Starzy ale jarzy podobnie jak poprzedni zespół, to totalny nowicjusz w tej lidze, mieli zacząć rozgrywki w 1 lidze, ale z racji, że ta nie ruszyła, rozgrywki zaczną od ekstraklasy, czy podejmą rękawice z bardziej doświadczonymi przeciwnikami? Ostatni reprezentant tej grupy to beniaminek, który awans do ekstraklasy wywalczył sobie sam, nie przegrywając w 1 lidze ani jednego meczu. Starym Jaroszowicom idzie więc bardzo dobrze zarówno na boiskach halowych, jak i trawiastych. Czy tak będzie również w tegorocznej lidze futsalu?

Nasi faworyci do wyjścia z grupy: Chłopaki do Wzięcia, Young Boys Bolesławiec, Stare Jaroszowice

W grupie B mniej drużyn, ale czy oznacza to, że będzie mniej emocji? Mamy nadzieję, że nie, choć grupa wydaje się być dużo słabsza. W grupie tej zagra obrońca tytułu, czyli jak już wspomnieliśmy wyżej zespół FcPoNalewce, który będzie murowanym kandydatem do czołowych trzech miejsc, które zapewnią im udział w grupie mistrzowskiej. Sam awans ich nie zadowoli, oni chcą tę grupę wygrać i mają ku temu argumenty, ich skład wydaje się naprawdę mocny. Przeszkodzić im w tym może chyba tylko jedna drużyna, jest nią ekipa Blaise & Megamaszyny, która występuje w tych rozgrywkach od jej pierwszej edycji. W pierwszej edycji zajęli drugie miejsce, w drugiej trzecie, a w trzeciej czwarte. Trzon zespołu co roku jest taki sam, dochodzi jedynie do kosmetycznych zmian. Piłkarze tej drużyny celują w tegoroczne zwycięstwo, wzmocnili swój skład paroma solidnymi nazwiskami, m.in. Bochnia czy Szewczyk. Wyjście z grupy raczej pewne, ale co dalej? Kolejnym ciekawym teamem są FC Ulani – drużyna złożona z bardzo młodych piłkarzy, kilku z nich kojarzą kibice BKS-u, którego są oni zawodnikami. Jest to zespół, który podobnie jak Stare Jaroszowice rywalizował w III edycji na parkietach pierwszoligowych, dobrą grą zapewniając sobie awans. Zobaczymy, czy dadzą radę namieszać w Ekstrakalsie. Następna drużyna to Piłkarskie Asy, które również grały w zeszłym sezonie w 1 lidze i gdyby nie reforma rozgrywek, dalej by w niej grali. Ostatnim przedstawicielem grupy B jest nowa ekipa, o ciekawie brzmiącej nazwie – Powiatowi Smakosze Alkoholi. Składa się ona głównie z piłkarzy A-klasowego GKS-u Tomaszów Bolesławiecki. Nie wiemy o ich futsalowych umiejętnościach kompletnie nic, ale mamy nadzieję, że nas zaskoczą i nie zaniżą poziomu grupy.

Nasi faworyci do wyjścia z grupy: FcPoNalewce, Blaise & Megamaszyny, FC Ulani

Poniżej plan gier na dziś, początek zmagań o 16:20 na hali sportowej przy ulicy Jana Pawła II. Więcej o rozgrywkach na oficjalnej stronie futsalu – www.matusport.pl

Stare JaroszowiceStarzy ale jarzy16:20
Young Boys BolesławiecAuto Części Zabobrze17:10
FcPoNalewcePowiatowi Smakosze Alkoholu18:00
Chłopaki do WzięciaKS Kolonia Bolesławiec18:50
FC UlaniPiłkarskie Asy19:40

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments