Wydarzenia sportowe w okolicy

marzec 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
1
2
3
4
5
Events for 1 marzec
Brak wydarzeń
Events for 2 marzec
Brak wydarzeń
Events for 3 marzec
Brak wydarzeń
Events for 4 marzec
Events for 5 marzec
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 marzec
Brak wydarzeń
Events for 7 marzec
Brak wydarzeń
Events for 8 marzec
Brak wydarzeń
Events for 9 marzec
Brak wydarzeń
Events for 10 marzec
Brak wydarzeń
Events for 11 marzec
Events for 12 marzec
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 marzec
Brak wydarzeń
Events for 14 marzec
Brak wydarzeń
Events for 15 marzec
Brak wydarzeń
Events for 16 marzec
Brak wydarzeń
Events for 17 marzec
Brak wydarzeń
Events for 18 marzec
Events for 19 marzec
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 marzec
Brak wydarzeń
Events for 21 marzec
Brak wydarzeń
Events for 22 marzec
Brak wydarzeń
Events for 23 marzec
Brak wydarzeń
Events for 24 marzec
Brak wydarzeń
Events for 25 marzec
Brak wydarzeń
Events for 26 marzec
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 marzec
Brak wydarzeń
Events for 28 marzec
Brak wydarzeń
Events for 29 marzec
Brak wydarzeń
Events for 30 marzec
Brak wydarzeń
Events for 31 marzec
Events for 1 kwiecień
20 marca 2023

fot. Agencja Sport-Media Zbigniew Jakubowski

Orientprak Winter Cross wystartował w Chojnowie, przed nami Bolesławiec, Jurków i Grodziec


Za nami pierwszy etap ORIENTPARK WINTER CROSS czyli zimowego biegania przełajowego. Trasy w Chojnowie były dość wymagające, sporo podbiegów, zbiegów, a do tego dużo zmian kierunku powodował, że nadmiernego tempa biegu zwłaszcza w pierwszej części trasy nie można było rozwinąć. Trudności spotęgowane były panującą aurą. W sobotę i przez całą noc była mżawka, co na leśno-parkowej pokrytej w dużej części trasy liśćmi trasie było ślisko i grząsko. Druga część pokonywanych pętli już bardziej płaska i z długą prostą. W biegu na 5 km trzeba było przebiec dwa okrążenia, a na 10 km już cztery okrążenia.  

Trasa była trudna co podkreślali uczestnicy biegu. Na 10 km nikomu nie udało się złamać bariery 40 minut, co dostatecznie świadczy o tym iż łatwo nie było. Na 5 km poniżej 20 minut pobiegło tylko trzech pierwszych zawodników.

W  zawodach wystartowało blisko 100 osób z trzech województw. Bardzo liczną grupę stanowili oczywiście Chojnowianie, ale największy team dojechał z miejscowości organizatora biegu czyli z Iwin. Bardzo silną grupę stanowili biegacze z Nowej Soli, Złotoryi i Lubina. Najdalej mieli młodzi zawodnicy z Poznania.

Na tym tle bardzo dobrze pokazali się reprezentanci Bolesławca.  W biegu na 5 km zdecydowanie wygrał Patryk Kubik, a drugie miejsce dla Rajmunda Ignaczaka. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Pachnik (UKS”Orientapark.pl Iwiny), który był jednocześnie pierwszy w kategorii juniorów. Jako drugi linię mety wśród juniorów minął Mikołaj Trzcinka z Iwin reprezentujący MKS „Bolesławia” Bolesławiec. Na najniższym stopniu podium stanął młodszy brat Mikołaja Kamil. Bardzo dobrze pobiegła Klaudia Peters (ROMET FACTORY TEAM), która zajęła drugie miejsce w kategorii elity na 10 km ustępując zawsze bardzo mocnej Annie Ficner z Wilkowa, która zresztą prowadziła bardzo długi czas bieg ,na ostatnich trzystu metrach bardzo mocnym finiszem popisał się Maciej Orłowski z Paszowic, który wygrał bieg na 10 km.  Wśród juniorek na 5 km triumfowała Maja Nikołajuk tuż przed swoją dwunastoletnią siostrą Martyną. Obie są mieszkankami Bolesławca, ale reprezentują UKS „Orientpark.pl” Iwiny.  

W biegu dzieci reprezentowały nasz  powiat dzieci spod sztandaru UKS „Orientpark.pl” Iwiny. W biegu chłopców do 10 lat wygrał co prawda reprezentant Złotoryi Oliwier Salomon, ale za to pozostałe miejsca na podium dla „naszych”. Srebrny medal zdobył Sebastian Dzierżyk, a brązowy Maksymilian Zaręba. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce Emilia Hetnar, a trzecie Gabriela Hałuza.

Wśród dziewcząt 11-13 lat bezkonkurencyjna była Oliwia Hetnar, trzecia Maja Hałuza. Dziewczynki zostały przedzielone reprezentantką Poznania Wiktorią Piotrowską. Antoni Pachnik wygrał bieg wśród chłopców 11-13 lat.

Nagrody ufundował burmistrz Chojnowa Pan Jan Serkies, który sprawował jednocześnie honorowy patronat nad imprezą.

Choć frekwencja na biegu nie była oszałamiająca, to jednak jak na inaugurację nowego cyklu biegowego było bardzo przyzwoicie.  Trzynaście lat temu, kiedy rozpoczynaliśmy organizację Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego,  w pierwszej imprezie mieliśmy…11 zawodników. Obecnie na nasz etap do Iwin znany pod przewrotną nazwą „Spacerek…” przyjeżdża ponad 300 osób. Tak więc początek ORIENTPARK WINTER CROSS mamy wielce obiecujący. Zapraszamy na kolejne etapy tj. 31 grudnia do Bolesławca, potem 23 stycznia spotykamy się koło leśniczówki w malowniczym Jurkowie, a finał 20 lutego z metą na Zamku Grodziec ! Regulamin formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie inne informacje znajdziecie Państwo na stronie www.orientpark.pl

Znajdziecie tam także wyniki z biegu w Chojnowie oraz punktację po pierwszym etapie. Przypomnijmy, że trzy pierwsze etapy są punktowane wg. zajętych miejsc” 100 pkt, 99, 98 itd. Za 50 i niższe miejsce dostaje się do łącznej klasyfikacji 50 punktów. Ale finał finałów czyli morderczy bieg na Zamek Grodziec będzie ekstra premiowo punktowany i triumfator czwartego etapu dostanie do klasyfikacji aż …150 punktów. Tak więc nieobecność na pierwszym etapie nie pozbawia szans na wygranie całego cyklu!

Nie zabraknie nagród. Zdradźmy iż na 2 etapie, czyli w Biegu Sylwestrowym w Bolesławcu, nagrodą będzie kurs prawa jazdy na okaziciela. Fundatorem tej nagrody jest właściciel AUTOSZKOŁY w Bolesławcu, Pan Piotr Owczarz. Patronat honorowy nad Biegiem Sylwestrowym objął prezydent Bolesławca Pan Piotr Roman.

Serdecznie Zapraszamy !!!

Zdjęcia cz. 1
Zdjęcia cz. 2


info: Orientpark.pl Iwiny.sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments