Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
8 sierpnia 2022

10 uczniów szkół uzyskało awans do wojewódzkich zawodów pływackich


W Lubaniu odbyły się finały strefy jeleniogórskiej w indywidulanym pływaniu. Młodzież rywalizowała w ramach Igrzysk Dzieci (klasy I-VI), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) oraz Licealida (szkoły ponadpodstawowe). W zawodach uczestniczyli pływacy z: Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca, Prywatnej Szkoły Podstawowej OXPRESS, Szkoły Podstawowej z Nowogrodźca oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Bolesławca.

W zawodach dzieci klas I-VI nasze szkoły były reprezentowane przez:

Milena Krawczyk
(SP 1 Bolesławiec)
25 m st. motylkowym – I miejsce
50 m st. dowolnym – I miejsce
Wiktoria Sitek
(PSP OXPRESS)
25 m st. motylkowym – IX miejsce
50 m st. klasycznym – V miejsce
Martyna Nikołajuk
(SP 1 Bolesławiec)
50 m st. grzbietowym – III miejsce
Szewczak-Świrska Emilia
(SP Nowogrodziec)
25 m st. motylkowym – VI miejsce
50 m st. grzbietowym – IV miejsce
50 m st. dowolnym – VIII miejsce
Maksymilian Bram
(PSP OXPRESS)
50 m st. grzbietowym – I miejsce
50 m st. dowolnym – III miejsce
Jagoda Zagdańska
(SP 1 Bolesławiec)
50 m st. klasycznym – IV miejsce
50 m st. dowolnym – VII miejsce

Awans do finałów wojewódzkich uzyskali: Milena Krawczyk (25 stylem motylkowym i 50 st. dowolnym oraz Maksymilian Bram (50 m st. grzbietowym).

W drugiej kategorii szkół podstawowych, czyli Igrzysk Młodzieży Szkolnej, na starcie zameldowali się:

Bartosz Hajdamowicz
(SP 1 Bolesławiec)
50 m st. klasycznym – V miejsce
Jan Tesarowicz
(PSP OXPRESS)
50 m st. motylkowym – I miejsce
50 m st. dowolnym – I miejsce
Maja Nikołajuk
(SP 1 Bolesławiec)
50 m st. motylkowy – V miejsce
50 m st. dowolnym – II miejsce
Tomasz Jankowski
(SP 1 Bolesławiec)
50 m st. grzbietowym – V miejsce

Maja NIkołajuk (50 m st. dowolnym) oraz Jan Tesarowicz (50 m. st. motylkowym i dowolnym) powalczą na zawodach we Wrocławiu o tytuł mistrza województwa.

W rywalizacji młodzieży szkół ponadpodstawowych nasz powiat był reprezentowany przez I Liceum Ogólnokształcące z Bolesławca. 12-osobowa ekipa wywalczyła w 6 awansów do finałów wojewódzkich.

Julita Jośko50 m st. motylkowym – III miejsce
100 m st. grzbietowym – I miejsce (awans)
Maciej Kozik50 m st. motylkowym – I miejsce (awans)
100 m st. dowolnym – I miejsce (awans)
Igor Górski50 m st. motylkowym – V miejsce
100 m st. dowolnym – IV miejsce
Klaudia Pyrz100 m st. grzbietowym – IV miejsce
Maksymilian Sitek100 m st. grzbietowym – I miejsce (awans)
50 m st. klasycznym – V miejsce
Wojciech Pająk100 m st. grzbietowym – II miejsce (awans)
Maja Oleś50 m st. klasycznym – I miejsce (awans)
Suszczenko Iwan50 m st. klasycznym – III miejsce
100 m st. zmiennym – III miejsce
Julia Wasyliszyn100 m st. dowolnym – I miejsce (awans)
100 m st. zmiennym – III miejsce
Kinga Sołtyszewska100 m st. dowolnym – II miejsce (awans)
Julia Barczewska100 m st. zmiennym – V miejsce
Jakub Knichał100 m st. zmiennym – VI miejsce

Finały wojewódzkie zaplanowane są na 9 grudnia 2021 roku i odbędą się we Wrocławiu.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments