Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 2 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 3 lipiec
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 lipiec
Events for 5 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 6 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 7 lipiec
Events for 8 lipiec
Events for 9 lipiec
Events for 10 lipiec
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 12 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 13 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 14 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 15 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 16 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 17 lipiec
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 19 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 20 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 21 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 22 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 23 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 24 lipiec
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 26 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 27 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 28 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 29 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 30 lipiec
Brak wydarzeń
Events for 31 lipiec
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
5 lipca 2022

W “okręgówce” zagra tylko BKS i Chrobry


Nadchodzi weekend, a wraz z nim piłkarskie emocje – na początek zajmiemy się zmaganiami w lidze okręgowej. W zbliżającej się trzynastej kolejce rozgrywek zagrają tylko dwa nasze zespoły – BKS Bolesławiec oraz Chrobry Nowogrodziec. Twardy Świętoszów, z racji politycznej sytuacji w kraju i wyjazdu dużej liczby żołnierzy-piłkarzy na wschodnią granicę, poprosił władze ligi o przełożenie ich najbliższych meczów. Władze ligi w najbliższych dniach będą musiały troszkę pogłówkować, by znaleźć pomysł, kiedy Twardy rozegra zaległe mecze. Ale zajmijmy się tym, co pewne, czyli meczami BKS-u i Chrobrego.

A tak przy okazji podpytaliśmy, co z innymi zespołami, które mają w swoich składach oddelegowanych żołnierzy? Kamil Wieliczko (DZPN Wrocław – Jelenia Góra) – Sytuacja z Twardym Świętoszów jest specyficzna, gdyż 90% piłkarzy to żołnierze. W pozostałych klubach oczywiście też grają mundurowi, ale ich jest zdecydowanie mniej, niż “zwykłych” piłkarzy. Kontuzje i kartki też się zdarzają i wówczas kluby sobie radzą. Musimy tą sytuację zrozumieć.

Oba spotkania rozegraną zostaną w sobotę, BKS zagra w Gryfowie Śląskim, natomiast piłkarze Chrobrego pojadą do Łagowa na mecz z tamtejszą Iskrą. BKS przez ligę idzie jak burza, pokonując wszystkie przeszkody na swojej drodze. Każda kolejna drużyna mierząca się z BKS-em wychodzi na boisko z nastawieniem, by być pierwszym zespołem, który urwie punkty bolesławianom. Podobne cele mają w Gryfowie Śląskim, Gryf nie przegrał spotkania od dziesięciu kolejek i zrobi wszystko, by tę passę podtrzymać. Spadkowicz z IV ligi zajmuje w tej chwili miejsce tuż za podium w ligowej tabeli i przed BKS-em na pewno niełatwe zadanie, podopieczni Sebastiana Tylutkiego będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by przywieźć kolejny komplet punktów do Bolesławca. Wiemy, że są w stanie to zrobić i czekamy na pozytywne wiadomości z Gryfowa Śląskiego.

Mecz Chrobrego Nowogrodziec z Iskrą Łagów to pojedynek sąsiadów ligowego zestawienia. Pozycję wyżej zajmuje Iskra, która zgromadziła do tej pory jeden punkt więcej. Iskra przed tygodniem dostała lekcję futbolu od lidera i jej piłkarze po tej porażce będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom. Chrobry powoli wychodzi chyba z kryzysu, nie poniósł porażki w czterech ostatnich meczach. Zwycięstwo w sobotnim meczu pozwoli wrócić Chrobremu tam gdzie ich miejsce, do górnej połowy tabeli. Trzymamy kciuki!

Gryf Gryfów ŚląskiBKS Bobrzanie BolesławiecSobota, 13:30
Iskra ŁagówChrobry NowogrodziecSobota, 13:30

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments