Events for 30 Listopad
Events for 4 grudzień
27 listopada 2021

BKS traci punkty, GKS goni lidera

W grupie III rezerwy BKSu zostały powstrzymane w Łaziskach przez Mierzwin, tuż za plecami bolesławian Raciborowice walczyły o drugie miejsce z Nową. W grupie IV tylko Zjednoczeni zainkasowali komplet punktów na boisku. Zapraszamy na przegląd B-klasy.

Ostre strzelenie zobaczyliśmy na kilku boiskach w grupie III. W Bolesławicach miejscowy Majdan podejmował KS Kotliska, które po poprzedniej kolejce nie zwolniły tempa i tym razem też trochę sobie postrzelali. Do przerwy trafiali tylko goście: Daniel Wutowicz dwukrotnie i Bieleccy – Paweł i Krzystof. W drugich 45 minutach bramek było więcej. Kolejne dwa trafienia na swoje konto dodał Daniel Wutowicz, a jego brat Ernest zaliczył klasycznego hat-tricka. Gospodarzom udał się dwukrotnie pokonać bramkarza Kotlisk (Adriana Wutowicza) – autorem trafień zostali Mirosław Skrabucha i Rafał Romanowski. Po meczu Majdan pozostał na ostatnim miejscu w tabeli, natomiast Kotliska awansowały na 4 pozycję.

W Osiecznicy rezerwy Leśnika skromnie pokonały ekipę z Dąbrowy Bolesławieckiej 1:0. Był to jeden z bardziej wyrównanych spotkań tej kolejki, a wynik meczu już w 20 minucie ustalił Hubert Wojdygo.

W Otoku Bad Element rozgromił LZS Kraśnik Dolny aż 9:0. Przewaga gospodarzy meczu była niepodważalna i na dobrą sprawę był to najniższy wymiar kary. Już po dwóch pierwszych akcjach Otoku było 2:0 (a była to 2 minuta meczu). Zawodnicy Kraśnika Dolnego bili głową w mur i tylko dzięki słabej skuteczności przeciwników nie skończyło się na dwucyfrowym wyniku.

W Łaziskach doszło może nie do sensacji, ale na pewno do niespodzianki swego rodzaju. LZS Mierzwin został pierwszym zespołem w tym sezonie, który urwał punkty rezerwom BKSu Bolesławiec. Mimo braków kadrowych po stronie gości, wszystko szło zgodnie z planem. Do przerwy BKS prowadził skromnie 0:1 za sprawą bramki Kamila Posadowskiego. Po zmianie stron na 0:2 podwyższył Adrian Popek, ale dwubrakowe prowadzenie nie utrzymało się zbyt długo. Bramkę kontaktową dla Mierzwina zdobył Łukasz Kazimierczak i spotkanie nabrało rumieńców. Zapały gospodarzy szybko zostały ostudzone przez Mirosława Markowskiego, bo już 4 minuty później BKS znowu prowadził dwoma trafieniami. I przyszła 69 minuta. W krótkim odstępie czasu dwa żółte kartoniki otrzymał Mateusz Matejewicz (LZS Mierzwin) i się zaczęło. Na boisko zrobiło się więcej miejsca, co o dziwo wykorzystali grający w osłabieniu gospodarze i w 73 minucie znowu złapali kontakt z BKSem (Marek Farbis), a pięć minut później doprowadzili do remisu po golu Kornela Gruszeckiego. Więcej bramek w tym meczu nie padło i BKS II Bolesławiec stracił pierwsze punkty, co wykorzystali goniący ich zawodnicy GKSu Raciborowice…

…którzy nie bez problemów wygrali w Nowej 2:3. Już w 8 minucie meczu pierwszą bramkę meczu gościom sprezentował bramkarz LZS Nowej. Tak niefortunnie interweniował, że piłka wypadła mu z rąk i znalazła się w siatce. GKS poszedł za ciosem, przeważał na boisku, stwarzał sobie groźne sytuacje, a gospodarze się bronili i sporadycznie gościli pod polem karnym Kudryńskiego. W 19 minucie padła tzw. bramka “stadiony świata”. Do rzutu wolnego (ok. 20-25 metra od bramki) podszedł Dawid Białoń i huknął pod poprzeczkę nie do obrony. Fruwający w bramce Przemysław Karpiak nie zdołał sięgnąć piłki, która prawie zerwała siatkę w bramce. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Raciborowice to kwestia czasu, to tuż przed przerwą Patyk Barycki dał nadzieję drużynie Nowej. Po przerwie mecz się wyrównał. PO jednym z kontrataków “Gieksa” wyszła na prowadzenie 3:1, ale na tym emocje się nie skończyły. Ambitnie walczący zawodnicy gospodarzy po raz drugi złapali kontakt z przeciwnikiem (mateusz ziomek – 69 minuta). Mecz do końca trzymał w napięciu, ale po ostatnim gwizdku to goście cieszyli się z 3 punktów.

Znicz po ubiegłotygodniowym blamażu w Kotliskach chciał jak najszybciej zapomnieć. DO Kruszyna przyjechały Włodzice, które wydawały się faworytem tego meczu. Zaczęło się dobrze, a nawet bardzo dobrze dla gospodarzy. Już po 22 minutach prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Grzegorzewskiego i Zimy. Po drugiej bramce nastąpiła chwila rozprężenia w szeregach Znicza, co natychmiastowo wykorzystali zawodnicy Włodzic, a dokładnie Tomasz Chudzik, który dwukrotnie trafił piłką do bramki – w 26 i 30 minucie gry. Po przerwie Dariusz Dziewięcki wyprowadził gości na prowadzenie 2:3 i dobry wyniki zniczowi się oddalał. Ale nic bardziej mylnego. W ostatnich 20 minutach to gospodarze doszli do słowa i rządzili an boisku. najpierw Paweł Grzegorzewski doprowadził w 71 minucie do wyrównania. Za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Tomasz Chudzik i od 80 minuty Znicz miał przewagę jednego zawodnika. Jak się okazało, było to kluczowe, bo zmęczonych gości jeszcze raz ukuł Grzegorzewski, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Adrian Surowiecki.

W Zbylutowie padł wynik dwucyfrowy. Słabo spisujący się Zbylut nie postawił się rezerwom GKSu Gromadki i uległ na własnym boisku aż 0:11. cztery bramki zdobył Marcin Sarżyński, trzy dołożył Adrian Kurczyna, dwie – Daniel Karajcer i po jednej Dominik Krajcer oraz Damian Róg.

14. Majdan Bolesławice12226-71

W grupie IV Zjednoczeni Nowogrodziec zainkasowali 3 punkty. Na własnym boisku wygrali z wiceliderem grupy – Orłem Platerówką i zbliżyli się do nich na jeden punkt. Wszystkie swoje bramki Zjednoczeni zdobyli w pierwszej połowie i w drugiej odsłonie meczu kontrolowali wynik. W meczu na dole tabeli KS Czerna grała mecz wyjazdowy w Węglińcu. Na boisk ubył wynik 3:3, ale spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 0:3 dla KS Czerna. W Bratkowi zmierzyli ligowy sąsiedzi – Zryw i Granit. Mecz z gatunku tych wyrównanych, ale to gospodarze cieszyli się z 3 punktów. granit nawet wygrywał przez chwilę 1:2, ale trwało to 6 minut. Potem było 5:2 dla Zrywu i na otarcie łez pod koniec meczu, Łukasz Guz strzelił 3 bramkę dla Gierałtowa. KS Milików otrzymał lekcje gry w starciu z Piastem czerwoną Wodą. Do przerwy było jeszcze nie najgorzej, bo tylko 0:2, ale w drugiej połowie KS Milików został rozbity i skończyło się na 0:7.

Zjednoczeni NowogrodziecOrzeł Platerówka4:2