Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
1
2
3
4
5
Events for 1 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 2 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 3 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 4 grudzień
Events for 5 grudzień
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 11 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Events for 19 grudzień
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
7 grudnia 2021

fot. D. Pachnik

Złoty Jędrek Pachnik


W niedzielę 17 października 2021 r. rozegrano ostatnie zawody Centralnego Kalendarza Zawodów – Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Były to Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację rozegrane w okolicach Pułtuska (woj. mazowieckie). 

Jędrzej Pachnik absolwent ZSP Iwiny, a obecnie uczeń II LO w Bolesławcu reprezentujący barwy klubu UKS „Orientpark.pl” Iwiny. Zdobył złoty medal na tych zawodach w kategorii M16 (junior młodszy) Jest to jego czwarty medal w Mistrzostw Polski w tym roku, a złoty drugi!

fot. D. Pachnik

Jędrek był jednym z faworytów i nie zawiódł, chociaż na początku popełnił spory błąd nawigacyjny na ponad 3 minuty! Na pierwszym punkcie kontrolnym zdecydowanie zamykał stawkę. Utrzymał jednak spokój godny mistrza i rozpoczął odrabianie strat na ponad 12 kilometrowej trasie z 26 punktami kontrolnymi. Ostatnie kilometry biegł już w czołówce, a pod sam koniec trasy „urwał” się z dwóm rywalom tj.  Kajetanowi Kociubie z klubu KOS BnO Szczecin oraz z Tymoteuszowi Bultrowiczowi  z  „Hadesu” Poznań.  Jędrek jednak był przekonany że walczy „zaledwie” o drugie miejsce ponieważ jego najgroźniejszego rywala Bartosza Maciejewskiego  („Wataha” Warszawa) nie widział na trasie i był przekonany, że ten już ukończył bieg. Jak się jednak okazało, nie był to dzień Bartka. Nie dość, że nie wykorzystał błędu Jędrka, to sam popełnił kilka. Ostatecznie zameldował się na mecie dopiero jako 11 zawodnik. Tak więc Jędrek świętował zwycięstwo. Dla Jędrka jest to zwieńczenie fantastycznego sezonu. Dwa tytuły Mistrza Polski (Długi Dystans, Dystans Klasyczny), wicemistrzostwo na dystansie średnim i brązowy medal w sprincie. Ponadto bardzo udany występ na Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie indywidualnie zdobył 9 miejsce w sprincie i 12 na dystansie klasycznym. Razem z kolegami z Kadry Polski  uplasowali się na czwartym miejscu w biegu sztafetowym. Dodać należy, że Jędrek jest niepełna piętnastolatkiem ( skończy piętnaście lat dopiero 21 grudnia) i jeszcze rok pozostaje w kategorii juniora młodszego. Mamy nadzieję na dalszy rozwój jego kariery. Teraz zawodnicy wchodzą w okres roztrenowania, ale już w drugiej połowie listopada ruszają z przygotowania do następnego sezonu i wyjeżdżamy na Węgry, na rekonesans przed Mistrzostwami Europy które odbędą  w czerwcu 2022 roku, w miejscowości Salgotarjan.

W cieniu zmagań o medale chłopców. Swój debiut indywidualny na imprezie mistrzowskiej zaliczyła Maja Nikołajuk, która jest jeszcze młodziczką i w gronie starszych koleżanek zajęła przyzwoite 18 miejsce.


info: OrientPark.pl Iwiny/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments