6
7
25 października 2021

Wygrana, remis i porażka – bilans spotkań naszych zespołów w klasie okręgowej

Za nami już połowa rundy jesiennej i w klubach klasy okręgowej panują różne nastroje. A 9 kolejka spotkań bardzo dobrze obrazuje tą sytuację.

Zaczniemy od lidera – BKSu Bolesławiec, który w tej serii gier walczył na obcym terenie z Cosmosem Radzimów. Spotkanie było cały czas pod kontrolą podopiecznych Sebastiana Tylutkiego. Do gry w bolesławieckiej drużynie powrócił Maciej Szewczyk. Wynik już w 11 minucie otworzył Adrian Biały. I tak też zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie tego meczu miejscowi kibice zobaczyli więcej goli, ale na nieszczęście dla nich, by; tylko dla BKSu. Hat-tricka tego dnia skompletował wspomniany wyżej Adrian Biały. W 54 minucie drugi raz pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne dwa ciosy padły pomiędzy 76 a 79 minutą. Najpierw Marcin Winiarski pokonał własnego bramkarza i chwilę później Biały ustanowił wynik spotkania. BKS pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i wskutek remisu piłkarzy z Leśnej z Włókniarzem Mirsk wypracował sobie 5-punktową przewagę na drugim zespołem w lidze.

Chrobry Nowogrodziec podejmował Hutnika z Pieńska. Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy. W 6 minucie Krystian Miżdal po dobrym podaniu od Jakuba Piekarza dał prowadzenie Chrobremu. Jednak nie udało się dowieść tej zaliczki do drugiej połowy. Na 4 minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Maciej Daśko. Po przerwie gra się otworzyła i oba zespoły miały kilka sytuacji, po których mogła paść bramka. Jedna z nich wykorzystał w 69 minucie Bartosz Kojder i było 2:1. Nie cieszyli się długo piłkarze Chrobrego z prowadzenia, bo już parę minut później znowu był remis, który utrzymał się do końca spotkania. Oba zespoły mogły rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, ale ta się nie stało. Chrobry nie wykorzystał rzutu karnego, a piłkarze Hutnika, jak już dochodzili do dobrych sytuacji , to na przeszkodzie stawał im dobrze dysponowany tego dnia bramkarz – Kacper Różnicki.

A Twardy… znowu doznał porażki. Tym razem lepsi od wojskowych okazali się piłkarze w ruszowskiej Victorii. W 13 minucie Adrian Biniecki trafił do bramki gospodarzy, ale musiało to zadziałać na nich jak płachta na byka, bo to co się stało w kolejnych 15 minutach, to piłkarska tragedia. W odstępie 8 minut padły 4 gole, 4 gole dla gospodarzy – Victorii Ruszów. Bramkarz Twardego musiał wyciągać piłkę z siatki kolejno w 22, 25, 28 i 30 minucie meczu. W lepszych humorach na przerwę schodzili gospodarze Zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę sygnał do ataku Twardemu dał Marcin Łojko, który zdobył dla zespołu drugą bramkę. Jednak na niewiele się to zdało, bo piłkarze z Ruszowa 10 minut później odpowiedzieli również trafieniem i było 5:2. Wprawdzie w 66 minucie ponownie Łojko wpisał się na listę strzelców, ale był to ostatni gol tego spotkania. Twardy, do spółki z Olimpią Kowary, zamyka ligową tabelę z 5 punktami na swoim koncie.

Cosmos RadzimówBKS Bolesławiec0:4 (0:1)