Wydarzenia sportowe w okolicy

sierpień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 2 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 3 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 4 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 5 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 6 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 7 sierpień
Brak wydarzeń
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 9 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 10 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 11 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 12 sierpień
Events for 13 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 14 sierpień
Brak wydarzeń
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 16 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 17 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 18 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 19 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 20 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 21 sierpień
Brak wydarzeń
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 23 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 24 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 25 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 26 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 27 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 28 sierpień
Brak wydarzeń
29
30
31
1
2
3
4
Events for 29 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 30 sierpień
Brak wydarzeń
Events for 31 sierpień
Brak wydarzeń
10 sierpnia 2022

Mecz na szczycie w Bolesławcu

Wielkimi krokami zbliża się weekend, a co za tym idzie – przed nami emocje związane z piłką nożną, a dokładniej z ligą okręgową, A-klasą oraz serie B. Dziś zajmiemy się “okręgówką”, w której powinno być bardzo ciekawie, ponieważ w Bolesławcu odbędzie się mecz na szczycie – liderujący BKS zagra z wiceliderem z Leśnej. Ponadto czeka nas ciężki wyjazd Twardego Świętoszów i spotkanie Chrobrego, który od pięciu meczów czeka na zwycięstwo.

Na pierwszy ogień weźmy hit kolejki, rywalem lidera z Bolesławca będzie drużyna, która do siódmej kolejki włącznie szła z BKS-em łeb w łeb, wygrywając mecz za meczem. W ósmej i dziewiątej kolejce BKS wciąż odprawiał z kwitkiem swoich rywali, natomiast Włókniarz Leśna, bo o nim mowa, zaczął tracić punkty. Najpierw przegrał z beniaminkiem Victorią Jelenia Góra, a przed tygodniem na własnym terenie jedynie zremisował z imiennikiem z Mirska. Czy zniżka formy Włókniarza będzie widoczna również w meczu z BKS-em? Mamy nadzieję, że nie, bo chcemy zobaczyć widowisko, które zapamiętamy na długo. Liczymy, że na Spółdzielczą przyjedzie bardzo mocny Włókniarz, a BKS będzie jeszcze mocniejszy i odniesie dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Chyba mało który kibic spodziewał się aż tak dobrego startu bolesławieckiego klubu, owszem BKS wymieniało się jako jednego z głównych faworytów do awansu, ale obecne wyniki chyba zaskakują nawet największych optymistów. Wierzymy, że piłkarze BKS-u po końcowym gwizdku zbiorą się w kółeczko na środku boiska i po raz kolejny krzykną “Kto wygrał mecz? BKS!”

Drugi mecz z udziałem naszej drużyny to spotkanie w Pieńsku, wybierze się tam drużyna Twardego Świętoszów, która jest negatywnym zaskoczeniem obecnej kampanii ligowej. Twardy do tej pory wygrał tylko raz i na tę chwilę zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej stawce. Sobotnie zadanie nie będzie łatwe, “Wojskowi” zagrają z Hutnikiem, który w tabeli jest dużo wyżej. Na korzyść Twardego może działać to, że Hutnik w środę rozegrał mecz w ramach Pucharu Polski i ciężko powiedzieć, czy zdążą zregenerować się na sobotnie starcie. Podopieczni Marcina Dąbrowskiego przegrali to spotkanie aż 0:7 (z Łużycami Lubań), więc morale zespołu też nie jest z pewnością wysokie. W trakcie trwania rozgrywek udało nam się porozmawiać z trenerem Hutnika, który bardzo chwalił zespół ze Świętoszowa, więc na pewno piłkarze z Pieńska nie zlekceważą Twardego. Sytuacja w tabeli “Wojskowych” robi się nieciekawa i jeśli ci chcą spędzić zimę ze spokojną głową, to czas zacząć wygrywać.

Chrobry Nowogrodziec swój mecz rozegra w niedzielę, a jego rywalem będzie Cosmos Radzimów, czyli drużyna, która przed tygodniem podejmowała BKS i przegrała wysoko, bo 0:4. Chrobry grał z Hutnikiem Pieńsk, dzieląc się z nim punktami. Niepokojąca jest seria ostatnich meczów Chrobrego, który nie wygrał od pięciu meczów, a przypomnijmy, że start sezonu mieli naprawdę obiecujący. Cosmos można scharakteryzować jako solidną, dobrą drużynę, która jednak zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku i to tam zdobywa większość punktów, w tym sezonie na cztery mecze wyjazdowe zdobyli zaledwie jedno oczko. Chrobry powinien zrobić wszystko, by Cosmos tego dorobku nie poprawił i by kibice z Nowogrodźca, po pięciu tygodniach, w końcu mieli powody do radości.

BKS Bobrzanie BolesławiecWłókniarz LeśnaSobota, 15:00
Hutnik PieńskTwardy ŚwiętoszówSobota, 15:00
Chrobry NowogrodziecCosmos RadzimówNiedziela, 15:00
Facebook Comments