6
7
25 października 2021

BKS wygrał w derbach, Twardy znów zawiódł

VIII kolejka Ligi Okręgowej już za nami, wszystkie mecze zostały rozegrane w sobotę, nas w ten weekend interesowały zwłaszcza dwa – mecz Twardego z Czarnymi Lwówek oraz derby powiatu, w których BKS podejmował Chrobrego Nowogrodziec

Twardy po raz kolejny zawiódł i to na całej linii, mało kto brał pod uwagę, że świętoszowanie nie zdobędą w meczu z Czarnymi choćby jednego punktu. “Wojskowi” nie dość, że przegrali, to styl, jaki zaprezentowali pozostawił wiele do życzenia. O ile do przerwy utrzymywał się jeszcze wynik bezbramkowy, o tyle w drugiej połowie na boisku dominował jeden zespół i niestety byli to goście ze Lwówka Śląskiego. Piłkarze Twardego ani razu nie zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych, sami tracąc w drugich czterdziestu pięciu minutach aż trzy bramki. Zwycięstwo Czarnych było jak najbardziej zasłużone, a nas może martwić bardzo słaba postawa Twardego. “Wojskowi” po ośmiu kolejkach zajmują odległe czternaste miejsce w stawce szesnastu drużyn. Czas wziąć się w garść!

W derbach powiatu faworyt był jeden – nie mogło być inaczej, skoro BKS wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania, a Chrobry po obiecującym starcie sezonu miał na koncie serię trzech meczów bez zwycięstwa. Wszyscy jednak dobrze wiemy, że derby rządzą się swoimi prawami i w takich meczach wszystko jest możliwe. Pierwsza połowa sobotniego meczu nie powaliła na kolana, BKS miał optyczną przewagę, stworzył sobie dwie groźne sytuacje (obie zakończone strzałami w poprzeczkę). Chrobry praktycznie ani razu nie zagroził bramce Jakuba Walczaka, bramkarza BKS-u. W drugiej połowie działo się już trochę więcej – w 53′ minucie wynik spotkania otworzył Adrian Biały, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Spółdzielczej nie zdążyli jeszcze nacieszyć się trafieniem otwierającym, a na tablicy wyników było już 2:0, tym razem strzelcem gola Jacek Bochnia, który podobnie jak Biały, pokonał Różnickiego strzałem z głowy. BKS zaczął śmielej atakować, trochę się otworzył, co spowodowało, że swoje okazje zaczął stwarzać również Chrobry. I efekt tego mieliśmy na kwadrans przed końcem, wtedy to po dośrodkowaniu Niedzielskiego, piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców BKS-u. Ostatni kwadrans to przewaga Chrobrego, który za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu i miał ku temu kilka okazji, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę i mecz zakończył się skromnym, ale chyba jednak zasłużonym zwycięstwem BKS-u, który kontynuuje zwycięski marsz w kierunki IV ligi. Co ciekawe, idący do tej pory łeb w łeb z BKS-em Włókniarz Leśna, potknął się w w starciu z beniaminkiem – Victorią Jelenia Góra i po ośmiu kolejkach ma trzy punkty przewagi. Chrobremu trzeba oddać, że w ich szeregach nie zabrakło walki, widać było, że są bardzo zdeterminowani by z Bolesławca przywieźć jakąś zdobycz punktową. Nie udało się, ale wierzymy, że serie trzech porażek z rzędu i czterech meczów bez zwycięstwa zostaną za tydzień przerwane.

BKS BolesławiecChrobry Nowogrodziec2:1 (0:0)