6
7
28 października 2021

Okręgowy Puchar Polski – BKS odpadł, Leśnik gra dalej

Do dnia wczorajszego mieliśmy dwie drużyny z powiatu bolesławieckiego w Okręgowym Pucharze Polski – BKS Bolesławiec i Leśnika Osiecznicę. Po rozegranych meczach ćwierćfinałowych ten stan się zmienił, został tylko jedna.

BKS Bolesławiec na własnym stadionie podejmował III-ligowe Karkonosze Jelenia Góra. Zawsze spotkania tych dwóch drużyn przyciągały na trybuny większą liczbę kibiców. Tym razem było podobnie, pomimo padającego deszczu na stadionie zjawiła się spora liczba widzów, jak na warunki bolesławieckie. Sam mecz był prowadzony pod dyktando gości, którzy wynik spotkania otworzyli już w pierwszym kwadransie. Do przerwy zdążyli dołożyli jeszcze dwukrotnie trafić do siatki i Karkonosze prowadziły 0:3. W drugiej połowie więcej bramek nie padło. Różnica dwóch klas rozgrywkowych była widoczna podczas i Karkonosze w pełni zasłużyły na awans do półfinału, w którym zmierzą się z Leśnikiem Osiecznica.

Leśnik Osiecznica na swój mecz ćwierćfinałowy pojechał do Mysłakowic na pojedynek z tamtejszym Orłem, który na co dzień występuję w A-klasie (grupa I). Leśnik był zdecydowanym liderem tego spotkania i wywiązał się z tej roli znakomicie, choć do przerwy wynik utrzymywał się na poziomie 0:0 i pachniało sensacją. W drugiej połowie zawodnicy z Osiecznicy podkręcili tempo i dzięki trafieniom Daniela Ziółkowskiego i Adriana Puzio Leśnik odniósł kolejne pucharowe zwycięstwo.

BKS BolesławiecKarkonosze Jelenia Góra0:3 (0:3)
Orzeł MysłakowiceLeśnik Osiecznica0:2 (0:0)
Ziółkowski 70′,
Puzio A. 73′

W ty mroku kalendarzowym emocje związane z Okręgowym Pucharem Polski już opadły. Mecze półfinałowe zaplanowane są na 13 października, a sam finał zostanie rozegrany na wiosnę. Leśnik Osiecznica w 1/2 finału zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra. W drugim półfinale zagrają Łużyce Lubań (IV Liga) z Hutnikiem Pieńsk (klasa okręgowa).