Events for 28 wrzesień
Events for 29 wrzesień
Events for 30 wrzesień
17 września 2021

Karkonoski Festiwal Biegowy Chojnik 2021 – mnóstwo biegaczy na różnych dystansach

Podczas Karkonoskiego Festiwalu Biegowego Chojnik 2021 (4.09.2021) biegacze zawodowi i amatorzy mogli wziąć udział w jednym z pięciu przygotowanych biegach:
– Półmaraton z Górką – 29 km,
– Kamienna Trzydziestka – 32 km,
– Chojnik Maraton – 42 km,
– Siedemdziesiąt z Hakiem – 71 km,
– Ultra Chojnik – 102 km.

Łącznie w biegach wystartowało w sumie 20 biegaczek i biegaczy z powiatu bolesławieckiego, a najpopularniejszym dystansem był Chojnik Maraton, gdzie zobaczyliśmy aż 9 osób. Czterech zawodników zdecydowało się pokonać najdłuższą trasę Ultra Chojnika, w Półmaratonie z Górką pobiegło troje naszych i po dwie osoby w pozostałych biegach.

Półmaraton z Górką, to taki półmaraton na trochę dłuższym dystansie niż 21 km. Wśród 329 startujących zawodników na trasę wybiegli: Paweł Morański (Bolesławiec), Krzysztof Palczyński (Bolesławiec) i Jacek Matczak (Bolesławiec). Całą trójka ukończyła zawody odpowiednio na 41, 52 i 145 miejscu w klasyfikacji mężczyzn.

W Kamiennej Trzydziestce, która była o 3 kilometry dłuższym biegiem od Półmaratonu z Górką zobaczyliśmy 123 zawodników. Nasz powiat reprezentowany był przez dwie bolesławianki: Paulinę Sobierajską i Agnieszkę Jarmuło. Obie panie na metę przybiegły w niedalekim odstępie czasu i zostały sklasyfikowane na 35 i 36 miejscu.

Na 42-kilometrwoy Chojnik Maraton zdecydowało się pięć biegaczek i czterech biegaczy. Agnieszka Szewczenko (Bolesławiec) ukończyła zawody na 51 miejscu, Iwona Magda (Bolesławiec) była 78, Agnieszka Hugeth (Bolesławiec) przybiegła tuż Iwoną Magdą, Dorota Misiak (Osiecznica) przekroczyła linię mety jako 86 zawodniczka i Wioletta Kata (Osiecznica) ukończyła bieg z 91 wynikiem i jednocześnie została sklasyfikowana na trzecim miejscu w kategorii M50.

Najlepiej wśród mężczyzn dystans ten pokonał Marcin Michałowski ze Świętoszowa, który zajął 29 miejsce (oraz 10 w kat. M40). Bartłomiej Krzywdziński (Bolesławiec) uplasował się na 62 miejscu, Michał Piotrowicz (Iwiny) był 126 i Artur Misiak (Osiecznica) przybiegł na metę na 242 pozycji.

Dwie bolesławianki, Ewa Ochno i Katarzyna Skupińska tego dnia wybrały trasę liczącą 72 kilometry. I śmiało można powiedzieć, że poszło im naprawdę dobrze. Katarzyna Skorupińska ukończyła bieg na 15 miejscu i była blisko podium w kategorii M40, w której zajęła 4 lokatę. Ewa Ochno zajęła 21 pozycję wśród pań, a w kategorii M40 znalazła się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Doszliśmy do ostatniego biegu – Ultra Chojnika, czyli dystansu 102-kilometrowego. Na tą trasę wyruszyło czworo zawodników, lecz tylko troje z nich dobiegło do mety tego biegu. Najlepszym wśród naszych ultrasów okazał się Daniel Milewicz z Bolesławca, który zajął 29 miejsce wśród 100 zawodników. Piotr Skorupiński przybiegł w okolicach połowy stawki (57 miejsce), a Jarosław Narecki z Kruszyna został sklasyfikowany na 73 miejscu oraz na 4 lokacie w kategorii M50. Do mety nie dotarł Rafał Romanowski, który ostatecznie nie został sklasyfikowany.

Daniel Milewicz powiedział nam kilka słów o samym Ultra Chojniku – 21 osób nie dobiegło do mety – to dużo. Teren był alpejski, kamieniste i mokre szlaki momentami nie ułatwiały biegu. Po drodze mijaliśmy też dużo turystów, zwłaszcza pod Domem Śląskim. Bieg na dystansie 102 km w takim terenie był bardzo odczuwalny przez stawy i mięśnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, bo mogłem rywalizować na trasie ramię w ramię ze swoimi zawodnikami i znajomymi.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy, bez względu na osiągnięty rezultat!