Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
31
1
2
3
4
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Events for 4 wrzesień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Events for 11 wrzesień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Events for 18 wrzesień
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Events for 24 wrzesień
Events for 25 wrzesień
26
27
28
29
30
1
2
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
26 września 2022

Co nas czeka w “serie B”?

Jest niedziela, a więc czas na mecze w naszej ukochanej B-klasie, łącznie czeka nas dwanaście meczów z udziałem drużyn z powiatu bolesławieckiego. Jesteśmy pewni, że emocji nie braknie, a bramek, jak co tydzień, zobaczymy bardzo dużo.

Lider tabeli, czyli rezerwy BKS-u na własnym stadionie zagrają z Kraśnikiem Dolnym, który jako jedyna drużyna nie zdobył jeszcze ani jednego punktu. Faworyt wydaje się być tylko jeden i BKS II powinien podtrzymać zwycięską passę raczej lekkim nakładem sił.

W Dąbrowej Bolesławieckiej odbędzie się spotkanie dwóch zespołów, które próbują dogonić w tabeli wspomniany wyżej BKS. LZS Nowa przyjedzie do Dąbrowej po ubiegłotygodniowej porażce z liderem, gdzie pokazali się z dobrej strony, nieznacznie ulegając podopiecznym Adriana Kuleszy. Spotkanie to powinno być jednym z najciekawszych widowisk tej niedzieli i bardzo ciekawi jesteśmy, kto rozstrzygnie je na swoją korzyść.

Do Gromadki na mecz z tamtejszymi rezerwami GKS-u pojedzie KS Kotliska, zespół który jest w bardzo dobrej formie – wygrał ostatnie trzy mecze, w których strzelił aż dziewiętnaście bramek. Pierwsza drużyna GKS-u grała swój mecz wczoraj, więc dziś kilku zawodników będzie mogło wspomóc swoich kolegów z drugiej drużyny. Jeśli tak będzie, to Kotliska nie będą miały łatwego zadania, ale jadą do Gromadki jako faworyt i z tej roli będą chcieli wywiązać się jak najlepiej.

Kolejnym zespołem, który może wspomóc się piłkarzami z “jedynki”, jest druga drużyna Leśnika, która w niedzielne popołudnie podejmie KS Włodzice. Dla Włodzic będzie to drugi wyjazd z rzędu, przed tygodniem w thrillerze polegli w Kotliskach. Jak poradzą sobie z Leśnikiem, który w tym sezonie gra bardzo dobrą piłkę? Po czterech meczach drużyna Osiecznicy zajmuje trzecie miejsce i nie ma zamiaru po niedzielnych zmaganiach wypaść z “pudła”.

Bardzo dobry mecz może mieć miejsce w Łaziskach, gdzie jako gospodarz wystąpi LKS Mierzwin, który gościć będzie GKS Raciborowice. GKS ma już na koncie dwie porażki i sześć punktów straty do lidera – dla drużyny, która otwarcie zapowiadała walkę o wygranie ligi, ewentualna trzecia porażka na tym etapie sezonu może być brzemienna w skutkach. W drużynie Mierzwina dużo będzie zależeć od formy najlepszego strzelca zespołu, czyli Marka Farbisa. Po drugiej stronie barykady Kacper Wojciechowski, zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników tej ligi. Który z nich zaprezentuje się lepiej? Która drużyna będzie cieszyć się ze zwycięstwa? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce.

Znicz Kruszyn zagra na własnym boisku z Majdanem Bolesławice i będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania. Majdan do tej pory zdobył tylko jeden punkt, w większości meczów prezentował się dużo słabiej od rywali. Znicz też sezon rozpoczął z rezultatami poniżej oczekiwań, ale na własnym stadionie z Majdanem powinien sobie poradzić.

Ostatnie starcie w grupie trzeciej to mecz w Zbylutowie, do którego pojedzie Bad Element Otok, będzie to pojedynek między sąsiadami w tabeli. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części klasyfikacji ligowej, obie mają na koncie jedynie trzy punkty. Kto w niedziele powiększy dorobek? W związku z tym, że Zbylut nie reprezentuje naszego powiatu, nie ukrywamy, że trzymamy kciuki za drużynę z Otoku!

BKS Bobrzanie II BolesławiecLKS Kraśnik DolnyNiedziela, 11:00
Bóbr Dąbrowa BolesławieckaLZS NowaNiedziela, 11:00
GKS II GromadkaKS KotliskaNiedziela, 11:00
Znicz KruszynMajdan BolesławiceNiedziela, 11:00
Zbylut ZbylutówBad Element OtokNiedziela, 11:00
LKS MierzwinGKS RaciborowiceNiedziela, 14:00
Leśnik II OsiecznicaKS WłodziceNiedziela, 15:00

W grupie czwartej cztery spotkania z udziałem naszych. Najtrudniejsze zadanie wydaje się mieć KS Czerna, czyli jedyna drużyna, reprezentująca nasz powiat, która nie wygrała jeszcze meczu. O zmianę tego będzie niezwykle ciężko, bo rywalem Czernej będzie Orzeł Platerówka, czyli drużyna z czołówki, która strzela bardzo dużo bramek, dla przykładu – w pierwszej kolejce zaaplikowali swoim rywalom aż dziewięć bramek. Siła ofensywna więc na pewno jest duża, ale Czerna na pewno zdaje sobie z tego sprawę i należycie przygotują się do tego meczu.

W Gierałtowie Granit podejmie Bielany Biedrzychowice, które podobnie jak Czerna, nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Gospodarze spotkania powinni mieć więc zadanie z gatunku tych prostszych, pytanie czy nie podejdą do spotkania lekceważąco, co mogłoby ich zgubić. Gierałtów, po ewentualnym zwycięstwie, powinien znaleźć się w górnej połówce tabeli, dlatego jest o co grać.

KS Milików zagra ze Zrywem Bratków, czyli wiceliderem tabeli. Milików sezon zaczął bardzo przeciętnie i po czterech meczach zajmuje dopiero dziewiąte miejsce. Zryw Bratków przed tygodniem po raz pierwszy przegrał, po serii trzech zwycięstw z rzędu. Zryw zdaje sobie sprawę, że jeśli chce walczyć o czołowe miejsca, a może nawet i awans, nie może takich meczów przegrywać. My jednak trzymamy kciuki za naszych, mając nadzieję, że sprawią niespodziankę.

Drużyną, która przerwała passę Zrywu, jest ekipa Zjednoczonych Nowogrodziec, która w tej kolejce gościć będzie Przyszłość Dłużynę. Po bardzo dobrym meczu w Bratkowie, apetyty w Nowogrodźcu rosną, na dodatek Zjednoczeni jeszcze nie poznali smaku porażki, pokazując tym samym, że niespodziewanie może włączyć się do walki o A-klasę. Tak, tak, zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek sezonu, ale chłopaki z Nowogrodźca pokazują, że potrafią grać w piłkę. Z niecierpliwością czekać będziemy na dobre wieści z Nowogrodźca.

Granit GierałtówBielany BiedrzychowiceNiedziela, 11:00
Zjednoczeni NowogrodziecPrzyszłość DłużynaNiedziela, 11:00
KS Milików Zryw BratkówNiedziela, 11:00
Orzeł PlaterówkaKS CzernaNiedziela, 15:00
Facebook Comments