Wydarzenia sportowe w okolicy

marzec 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
1
2
3
4
5
Events for 1 marzec
Brak wydarzeń
Events for 2 marzec
Brak wydarzeń
Events for 3 marzec
Brak wydarzeń
Events for 4 marzec
Events for 5 marzec
6
7
8
9
10
11
12
Events for 6 marzec
Brak wydarzeń
Events for 7 marzec
Brak wydarzeń
Events for 8 marzec
Brak wydarzeń
Events for 9 marzec
Brak wydarzeń
Events for 10 marzec
Brak wydarzeń
Events for 11 marzec
Events for 12 marzec
13
14
15
16
17
18
19
Events for 13 marzec
Brak wydarzeń
Events for 14 marzec
Brak wydarzeń
Events for 15 marzec
Brak wydarzeń
Events for 16 marzec
Brak wydarzeń
Events for 17 marzec
Brak wydarzeń
Events for 18 marzec
Events for 19 marzec
20
21
22
23
24
25
26
Events for 20 marzec
Brak wydarzeń
Events for 21 marzec
Brak wydarzeń
Events for 22 marzec
Brak wydarzeń
Events for 23 marzec
Brak wydarzeń
Events for 24 marzec
Brak wydarzeń
Events for 25 marzec
Brak wydarzeń
Events for 26 marzec
Brak wydarzeń
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 marzec
Brak wydarzeń
Events for 28 marzec
Brak wydarzeń
Events for 29 marzec
Brak wydarzeń
Events for 30 marzec
Brak wydarzeń
Events for 31 marzec
Events for 1 kwiecień
23 marca 2023

3 TurboJulita Rally – co słychać przed rajdem u załóg BC Rally Team


Już w najbliższy weekend w Gminie Jedlina w powiecie wałbrzyskim zostanie rozegrana kolejna, czwarta z pięciu rund rajdowej serii Marten Tarmac Master. W niedzielę na trasach zlokalizowanych w okolicach Nowej Rudy i Walimia komplet kierowców i pilotów bolesławieckiego klubu BC Rally stanie na starcie pierwszego odcinka specjalnego.

Załogi: Epner/Wieczorek, Kruczek/Hawro, Jaroszewicz/Jurak i Januchta/Matuszczyk, zameldują się na miejscu już w piątkowy wieczór, by od sobotniego poranka przygotować swoje samochody do odbiorów oraz zapoznać się osobiście z odcinkami specjalnymi. Każdy kierowca wraz ze swoim pilotem będzie mógł przejechać wyznaczoną trasę trzykrotnie cywilnym samochodem w normalnym ulicznym ruchu i sporządzić dokładne notatki potrzebne na niedzielne ściganie. A to rozpocznie się o godz. 9.18 na OSie “Oberża PRL”, którego długość to 9,06 km. Drugim odcinkiem specjalnym będzie 7,6-kilometrowy “Turbo”, a pierwsi kierowcy wyjadą na niego o godz. 9.56. Tego dnia załogi przejadą te dwie próby trzykrotnie.

Sportowy Bolesławiec, który wspiera medialnie BC Rally Team, jak przed każdym rajdem zrobił małe rozpoznanie wśród kierowców. Można powiedzieć, że sami zawodnicy są trochę tajemniczy. Niby jadą dla frajdy, żeby uciec trochę od codzienności i się rozerwać, ale między wierszami da się wyczytać chęć rywalizacji.

Irek Jarosiewicz (Fiat Saicento) – Przede wszystkim tym razem chcielibyśmy zakończyć rajd bez zbędnych przygód. Za dużo ich już było w tym roku. Przeciwnicy piekielnie szybcy, a my nastawiamy się na ukończenie rajdu w dobrym tempie, walka o miejsca 4-5 będzie dla nas jak najbardziej do zaakceptowania. Choć w dniu rajdu może się wszystko zmienić. Adrenalina może uderzyć do głowy (śmiech)… Samochód już prawie gotowy, ale my tak mamy, że robimy wszystko trochę na wariata…. Nie było czasu nawet zerknąć na on boardy OSów.

Jan Kruczek (Honda Civic) – Powtórzę się znowu – bezpiecznie, do mety, fun z jazdy. My jednak wyciągnęliśmy coś więcej od sympatycznego Janka. To jest chyba najtrudniejszy rajd w całej serii, chytry, techniczny, kręty, wąski, trzeba być cały czas skupionym. Cześć trasy jest nowa, część wiedzie po starej nitce OSowej. Długich prostych praktycznie brak.

Dwaj kierowcy BC Rally Team rywalizujący w C2CUP w tym tygodniu postanowili trochę poczuć samochód przed rajdem i potrenowali na Torze Krzywa. Mieliśmy okazję towarzyszyć Patrykowi Epnerowi i Jackowi Januchcie podczas przejazdów. Podczas kilku okrążeń na własnej skórze poczuliśmy, co czują piloci rajdowi na prawym fotelu.

Patryk Epner (Citroen C2) – samochód przygotowany, on boardy obejrzane, mam nadzieję na dobre zawody i dobre ściganie. Będziemy się bronić przed atakami naszych rywali i postaramy się gonić Jacka. Dwa miesiące nie jeździłem za kółkiem C-dwójki, więc trening na torze pozwolił mi poczuć samochód. Po treningu widzę, że muszę jeszcze odchudzić auto ze zbędnych rzeczy.

Jacek Januchta (Citroen C2) – fajny trening, zapowiada się fajny rajd. Bezpiecznie do mety i będziemy uciekać przed pozostałymi kolegami z pucharu C2. Odcinki bardzo techniczne, oby bez przygód i awarii. Jak było widać na treningu, autko przygotowane.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments