Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

3 TurboJulita Rally – co słychać przed rajdem u załóg BC Rally Team


Już w najbliższy weekend w Gminie Jedlina w powiecie wałbrzyskim zostanie rozegrana kolejna, czwarta z pięciu rund rajdowej serii Marten Tarmac Master. W niedzielę na trasach zlokalizowanych w okolicach Nowej Rudy i Walimia komplet kierowców i pilotów bolesławieckiego klubu BC Rally stanie na starcie pierwszego odcinka specjalnego.

Załogi: Epner/Wieczorek, Kruczek/Hawro, Jaroszewicz/Jurak i Januchta/Matuszczyk, zameldują się na miejscu już w piątkowy wieczór, by od sobotniego poranka przygotować swoje samochody do odbiorów oraz zapoznać się osobiście z odcinkami specjalnymi. Każdy kierowca wraz ze swoim pilotem będzie mógł przejechać wyznaczoną trasę trzykrotnie cywilnym samochodem w normalnym ulicznym ruchu i sporządzić dokładne notatki potrzebne na niedzielne ściganie. A to rozpocznie się o godz. 9.18 na OSie “Oberża PRL”, którego długość to 9,06 km. Drugim odcinkiem specjalnym będzie 7,6-kilometrowy “Turbo”, a pierwsi kierowcy wyjadą na niego o godz. 9.56. Tego dnia załogi przejadą te dwie próby trzykrotnie.

Sportowy Bolesławiec, który wspiera medialnie BC Rally Team, jak przed każdym rajdem zrobił małe rozpoznanie wśród kierowców. Można powiedzieć, że sami zawodnicy są trochę tajemniczy. Niby jadą dla frajdy, żeby uciec trochę od codzienności i się rozerwać, ale między wierszami da się wyczytać chęć rywalizacji.

Irek Jarosiewicz (Fiat Saicento) – Przede wszystkim tym razem chcielibyśmy zakończyć rajd bez zbędnych przygód. Za dużo ich już było w tym roku. Przeciwnicy piekielnie szybcy, a my nastawiamy się na ukończenie rajdu w dobrym tempie, walka o miejsca 4-5 będzie dla nas jak najbardziej do zaakceptowania. Choć w dniu rajdu może się wszystko zmienić. Adrenalina może uderzyć do głowy (śmiech)… Samochód już prawie gotowy, ale my tak mamy, że robimy wszystko trochę na wariata…. Nie było czasu nawet zerknąć na on boardy OSów.

Jan Kruczek (Honda Civic) – Powtórzę się znowu – bezpiecznie, do mety, fun z jazdy. My jednak wyciągnęliśmy coś więcej od sympatycznego Janka. To jest chyba najtrudniejszy rajd w całej serii, chytry, techniczny, kręty, wąski, trzeba być cały czas skupionym. Cześć trasy jest nowa, część wiedzie po starej nitce OSowej. Długich prostych praktycznie brak.

Dwaj kierowcy BC Rally Team rywalizujący w C2CUP w tym tygodniu postanowili trochę poczuć samochód przed rajdem i potrenowali na Torze Krzywa. Mieliśmy okazję towarzyszyć Patrykowi Epnerowi i Jackowi Januchcie podczas przejazdów. Podczas kilku okrążeń na własnej skórze poczuliśmy, co czują piloci rajdowi na prawym fotelu.

Patryk Epner (Citroen C2) – samochód przygotowany, on boardy obejrzane, mam nadzieję na dobre zawody i dobre ściganie. Będziemy się bronić przed atakami naszych rywali i postaramy się gonić Jacka. Dwa miesiące nie jeździłem za kółkiem C-dwójki, więc trening na torze pozwolił mi poczuć samochód. Po treningu widzę, że muszę jeszcze odchudzić auto ze zbędnych rzeczy.

Jacek Januchta (Citroen C2) – fajny trening, zapowiada się fajny rajd. Bezpiecznie do mety i będziemy uciekać przed pozostałymi kolegami z pucharu C2. Odcinki bardzo techniczne, oby bez przygód i awarii. Jak było widać na treningu, autko przygotowane.


info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments