Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 grudzień
Events for 28 grudzień
Events for 29 grudzień
Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 6 styczeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
Events for 9 styczeń
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 23 styczeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 styczeń
Events for 25 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 26 styczeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 styczeń
Events for 2 luty
Events for 5 luty
27 stycznia 2022

Wyniki II rundy Okręgowego Pucharu Polski


W dniu dzisiejszym zostały rozegrane mecze II rundy Okręgowego Pucharu Polski. W czterech meczach doszło do pojedynków, w których mierzyły się ze sobą zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Tylko w jednym spotkaniu wygrała drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, był to Brzeźnik, który uporał się z Chrobrym Nowogrodziec.

A-klasowy Brzeźnik na własnym boisku grał z Chrobrym Nowogrodziec. Goście, wnioskując po wyjściowym składzie, chyba trochę odpuścili ten mecz, na ławce pozostali m.in. Kojder, Smolarek, Paruch czy Piekarz, czyli ludzie odpowiadający za siłę ofensywną Chrobrego. Brzeźnik zaczął z wysokiego “C” i już po pięciu minutach prowadził 1:0 (z rzutu karnego trafił Andrzej Miżdal). Niedługo potem Chrobry mógł wyrównać, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Różnicki. Przed przerwą wynik podwyższył Józef Stempak, ten sam zawodnik zdobył bramkę na 3:0, po katastrofalnym błędzie Kacpra Różnickiego. W tym momencie trener Kownacki postanowił wpuścić na plac wyżej wymienioną czwórkę i znalazło to efekt w postaci honorowej bramki. Na nic więcej tego popołudnia gości nie było stać i LZS Brzeźnik zasłużenie awansował do III rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Najbardziej zacięty mecz miał miejsce w Otoku, gdzie B-klasowy Bad Element podejmował drużynę z ligi wyżej, czyli Spartę Zebrzydowa. Pierwsza połowa spotkania nie miała większej historii, był to mecz walki bez wielu sytuacji bramkowych. W drugiej połowie niespodziewanie na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze z Otoku. Sparta próbowała odpowiedzieć, ale w bramce Bad Elementu dwoił się i troił Dawid Rybak, który nieraz ratował gospodarzy przed utratą bramki. W 80′ minucie padło wyrównanie – w dziwnych okolicznościach do własnej bramki piłkę skierowali piłkarze z Otoku. I gdy wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie w Otoku czekali na rzuty karne, rzut wolny wykonywali goście i po zamieszaniu podbramkowym z bliskiej odległości awans Sparcie zapewnił jeden z ich zawodników, strzałem z najbliższej odległości.

Rywalem Sparty w kolejnej rundzie będzie BKS Bobrzanie Bolesławiec, który dziś w jednostronnym meczu bez historii odprawił Wartę Bolesławiecką, pokonując ich w stosunku aż 11:1. Warta w tym spotkaniu nie istniała, była gorsza w każdym elemencie gry i odpadła z rozgrywek już na poziomie II rundy.

Ostatni z czterech meczów, w którym udział brały drużyny z naszego powiatu, to pojedynek A-klasowej Kolonii z IV-ligowym Leśnikiem Osiecznica. Samo to, że drużyny dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe, pozwalało twierdzić nam, że faworyt jest tylko jeden. Czwartoligowiec nie pozostawił żadnych złudzeń beniaminkowy A-klasy i zaaplikował rywalom aż 13 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Kolonia BolesławiecLeśnik Osiecznica0:13
LZS BrzeźnikChrobry Nowogrodziec3:1
GKS Warta BolesławieckaBKS Bolesławiec1:11
Bad Element OtokSparta Zebrzydowa1:2

W III rundzie Okręgowego Pucharu Polski, która zostanie rozegrana 15 września 2021 roku, zmierzą się ze sobą:

LZS BrzeźnikLeśnik Osiecznica
Sparta ZebrzydowaBKS Bobrzanie Bolesławiec
Facebook Comments