Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Wyniki II rundy Okręgowego Pucharu Polski


W dniu dzisiejszym zostały rozegrane mecze II rundy Okręgowego Pucharu Polski. W czterech meczach doszło do pojedynków, w których mierzyły się ze sobą zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Tylko w jednym spotkaniu wygrała drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, był to Brzeźnik, który uporał się z Chrobrym Nowogrodziec.

A-klasowy Brzeźnik na własnym boisku grał z Chrobrym Nowogrodziec. Goście, wnioskując po wyjściowym składzie, chyba trochę odpuścili ten mecz, na ławce pozostali m.in. Kojder, Smolarek, Paruch czy Piekarz, czyli ludzie odpowiadający za siłę ofensywną Chrobrego. Brzeźnik zaczął z wysokiego “C” i już po pięciu minutach prowadził 1:0 (z rzutu karnego trafił Andrzej Miżdal). Niedługo potem Chrobry mógł wyrównać, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Sebastian Różnicki. Przed przerwą wynik podwyższył Józef Stempak, ten sam zawodnik zdobył bramkę na 3:0, po katastrofalnym błędzie Kacpra Różnickiego. W tym momencie trener Kownacki postanowił wpuścić na plac wyżej wymienioną czwórkę i znalazło to efekt w postaci honorowej bramki. Na nic więcej tego popołudnia gości nie było stać i LZS Brzeźnik zasłużenie awansował do III rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Najbardziej zacięty mecz miał miejsce w Otoku, gdzie B-klasowy Bad Element podejmował drużynę z ligi wyżej, czyli Spartę Zebrzydowa. Pierwsza połowa spotkania nie miała większej historii, był to mecz walki bez wielu sytuacji bramkowych. W drugiej połowie niespodziewanie na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze z Otoku. Sparta próbowała odpowiedzieć, ale w bramce Bad Elementu dwoił się i troił Dawid Rybak, który nieraz ratował gospodarzy przed utratą bramki. W 80′ minucie padło wyrównanie – w dziwnych okolicznościach do własnej bramki piłkę skierowali piłkarze z Otoku. I gdy wszyscy kibice zgromadzeni na stadionie w Otoku czekali na rzuty karne, rzut wolny wykonywali goście i po zamieszaniu podbramkowym z bliskiej odległości awans Sparcie zapewnił jeden z ich zawodników, strzałem z najbliższej odległości.

Rywalem Sparty w kolejnej rundzie będzie BKS Bobrzanie Bolesławiec, który dziś w jednostronnym meczu bez historii odprawił Wartę Bolesławiecką, pokonując ich w stosunku aż 11:1. Warta w tym spotkaniu nie istniała, była gorsza w każdym elemencie gry i odpadła z rozgrywek już na poziomie II rundy.

Ostatni z czterech meczów, w którym udział brały drużyny z naszego powiatu, to pojedynek A-klasowej Kolonii z IV-ligowym Leśnikiem Osiecznica. Samo to, że drużyny dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe, pozwalało twierdzić nam, że faworyt jest tylko jeden. Czwartoligowiec nie pozostawił żadnych złudzeń beniaminkowy A-klasy i zaaplikował rywalom aż 13 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Kolonia BolesławiecLeśnik Osiecznica0:13
LZS BrzeźnikChrobry Nowogrodziec3:1
GKS Warta BolesławieckaBKS Bolesławiec1:11
Bad Element OtokSparta Zebrzydowa1:2

W III rundzie Okręgowego Pucharu Polski, która zostanie rozegrana 15 września 2021 roku, zmierzą się ze sobą:

LZS BrzeźnikLeśnik Osiecznica
Sparta ZebrzydowaBKS Bobrzanie Bolesławiec
Facebook Comments