Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 grudzień
Events for 28 grudzień
Events for 29 grudzień
Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 6 styczeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
Events for 9 styczeń
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 23 styczeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 styczeń
Events for 25 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 26 styczeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 styczeń
Events for 2 luty
Events for 5 luty
29 stycznia 2022

Przedstawiciele powiatu w IV grupie B-klasy


Kilka dni temu pisaliśmy o B-klasowych drużynach, które występować będą w grupie III, dziś czas na grupę IV, gdzie jeśli chodzi o reprezentantów naszego powiatu będzie dużo skromniej, mamy tu tylko cztery ekipy.

Pierwsza “nasz” klub to totalny debiutant, będzie to pierwszy sezon tej ekipy w jakichkolwiek rozgrywkach. Powstał w 2020r. w dobie największego lockdownu, a korona umieszczona w ich herbie ma być właśnie symbolicznym nawiązaniem do ówczesnej sytuacji. Kilku przyjaciół z podwórka postanowiło założyć klub sportowy, by zrzeszać wszystkich chętnych do grania w piłkę dla przyjemności. Celem Zjednoczonych na ten sezon ma być zbudowanie drużyny i zawiązanie ducha walki.

Drugi z zespołów, które występować będą w grupie IV jeleniogórskiej B-klasy to KS Czerna, założony w 2018 roku, więc też klub młodziutki. Drużyna powstała po powrocie młodych piłkarzy, którzy byli trampkarzami w istniejącym jeszcze wtedy TS Parzyce. W Czernej młodzi piłkarze zaczęli zmagania od rozgrywek juniorskich, w której rozegrali jeden cały sezon, drugi nie został dokończony przez pandemię. Między tymi dwoma sezonami można było zauważyć znaczny progres, w pierwszym z nich Czerna zamykała stawkę, w drugim była już blisko czołówki. Aktualnie klub zgłoszony jest do rozgrywek seniorskich i będzie to ich drugi sezon w B-klasie. KS Czerna jest drużyną stosunkowo nową, ale z ambicjami i chęciami rozwoju – w klubie istnieje sekcja dziecięca, w porównaniu do zeszłego sezonu Czerna będzie grała na własnym boisku (do tej pory swoje domowe mecze rozgrywali w Parzycach). Podstawowym celem założycieli klubu jest zachęcanie do gry nie tylko dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych do aktywności fizycznej. Ich planem jest notowanie coraz to lepszych wyników oraz rozwój zawodników. Chwilę przed startem sezonu stanowisko trenera musiał opuścić Igor Jaśkiewicz i jest to na pewno cios dla zespołu, ale następca z pewnością będzie przemyślanym wyborem i będzie kontynuował obrany przez zarząd kurs.

KS Milików to kolejna ekipa, która nie może doczekać się startu rozgrywek, który już w tę niedzielę. Dla drużyny z Milikowa będzie to trzeci sezon po reaktywacji drużyny. W Milikowie cele są proste – walka o jak najlepszą pozycję w grupie, dobra zabawa na boisku oraz pomeczowe spotkania w gronie zawodników.

Ostatni już przedstawiciel B-klasy, którego chcemy przedstawić to Granit Gierałtów. Z całej czwórki z tego artykułu Granit jest drużyną najbardziej doświadczoną, grają już w B-klasie kilka sezonów. Potrafią zagrać wspaniałe mecze, wygrywając z faworyzowanymi drużynami, ale zdarzają się również wpadki z teoretycznie słabszymi drużynami. Jak sami mówią – taki urok B-klasy. Na boisku pokazują jednak, że każdy powinien się z nimi liczyć. Drużyna z Gierałtowa w B-klasie wyróżnia się boiskiem, murawa na ich stadionie sięga wysoko ponad standardy B-klasy, grupowi rywale Granitu czekają tylko na mecze w Gierałtowie, by móc zagrać na tej zadbanej murawie. Jak większość drużyn B-klasowych, Granit ma braki kadrowe i zdając sobie z tego sprawę, zapraszają do gry wszystkich zainteresowanych.

Pierwsze mecze już w tę niedzielę, a na naszej stronie będą wszystkie wyniki zarówno z grupy III, jak i IV.


info:sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments