Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

Derby dla BKS-u, w Nowogrodźcu podział punktów

W sobotnie popołudnie ruszył kolejny już sezon ligi okręgowej, w tym sezonie w klasie “O” nasz powiat reprezentują trzy kluby i już w pierwszej kolejce mieliśmy do czynienia z meczem derbowym, przy ul. Spółdzielczej BKS podejmował Twardego Świętoszów. Trzeci przedstawiciel powiatu Chrobry Nowogrodziec gościł Victorię z Ruszowa.

Wysokie miejsce BKS-u na koniec zeszłego sezonu oraz naprawdę ciekawe transfery do klubu (m.in. Szewczyk czy Kraśnicki) pozwalają kibicom bolesławieckiej drużyny pozytywnie patrząc w przyszłość i marzyć o awansie do IV ligi. Wymienia się ich w gronie głównych faworytów do wygrania ligi, więc Twardy wiedział, że w Bolesławcu łatwo mieć nie będzie. Nie spodziewał się zapewne jednak, że zostanie aż tak zdominowany, spotkanie praktycznie było rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. BKS od początku narzucił swój styl gry, nie pozwalając gościom na rozwinięcie skrzydeł. Strzelanie rozpoczął w 13′ minucie Jacek Bochnia, chwilę później wynik podwyższył Maciej Szewczyk. Bolesławianie nie zadowalali się dwoma bramkami, grali piłkę ofensywną, konstruując dużo ładnych i składnych akcji. Efektem tego kolejne dwie bramki przed przerwą, ich strzelcami Bochnia i Medyński. Do przerwy było więc 4:0 i tak jak pisałem wyżej, w tym momencie było już po meczu. BKS, będąc na fali, wyszedł na drugą połowę z nastawieniem strzelenia jeszcze kilku bramek. W tej odsłonie trafienia dołożyli Szewczyk, Kapusz oraz Kraśnicki, który po kilku latach wrócił na stare śmieci i od razu strzelonym golem przywitał się z kibicami, którzy doskonale go pamiętają. Twardego tego dnia było stać tylko na jedno trafienie, jego autorem był Marcin Łojko. BKS świetnie zaczyna rundę jesienną, choć takie nazewnictwo przy ponad 30-stopniowym upale nijak ma się do rzeczywistości.

Więcej zdjęć znajdziecie na facebooku – Zdjęcia z meczu BKS Bolesławiec – Twardy Świętoszów (fot. Marcin Radziński)

Zdecydowanie bardziej emocjonujący mecz zobaczyli kibice, którzy zdecydowali się w sobotnie popołudnie pojawić na stadionie w Nowogrodźcu. Beniaminek podejmował Victorię Ruszów, którą przed sezonem wzmocnili tacy zawodnicy jak Roman czy Szydlarski, których kibicom z regionu przedstawiać nie trzeba. Naprzeciw nim stanął jeszcze ich niedawny kolega z Piasta Wykroty, czyli Adam Turko, który z kolei między sezonami zasilił Chrobrego Nowogrodziec. Początek spotkania nie zwiastował widowiska pełnego emocji – obie drużyny zaczęły zachowawczo, sytuacji podbramkowych praktycznie nie było. W 20′ minucie spotkania sędzia podyktował rzut wolny w okolicach pola karnego gospodarzy, do piłki podszedł Grzegorz Roman i umieścił piłkę w bramce Chrobrego. Zadania interweniującemu Kacprowi Różnickiemu nie ułatwił fakt, że piłka po drodze do bramki odbiła się od jednego z jego kolegów. Chrobry, po stracie bramki, wziął się do roboty, czego efektem były dwie dobre sytuacje Bartosza Kojdera, w obu przypadkach snajper Chrobrego minimalnie jednak pudłował. Goście odpowiedzieli strzałem w słupek, którego wykonawcą był Bartłomiej Stelwach. W 41′ minucie kibice Chrobrego mieli w końcu powody do radości. Po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym, najprzytomniej zachował się Krystian Miżdal i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki Victorii.

Do przerwy więc remisowo, na drugą połowę Chrobry wyszedł odważniej i wyżej, czego efektem były kolejne sytuacje, z których jednak niewiele wynikało. W 60′ minucie arbiter główny tego spotkania podyktował faul dla gości (po faulu na Szydlarskim). Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Różnickiego, który nie wyczuł intencji strzelca i rzucił się w drugą stronę. Nie był to jedyny rzut karny w tym spotkaniu, niespełna kwadrans później sędzia wskazał na wapno, tym razem po drugiej stronie boiska. Ciężar pokonania bramkarza z jedenastu metrów wziął na siebie Adam Turko i go udźwignął, choć blisko obrony jego strzału był bramkarz przyjezdnych. Mieliśmy zatem 2:2 i końcówka zapowiadała nam się ekscytująco. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Chrobry wyszedł na prowadzenie, podobnie jak przy pierwszej bramce, po rzucie rożnym zakotłowało się przed bramką Victorii i tym razem piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Paweł Wielogórski. Chwilę później Chrobry miał sytuację na 4:2, niestety dla nich nie została ona wykorzystana, a wszyscy dobrze znamy powiedzenie, że “niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak było i tym razem. W 86′ minucie strzałem z siedemnastego metra popisał się Adam Klisowski i “Karzeł” musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci tego popołudnia. Spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów i bezstronni kibice przyznają chyba, że wynik jest jak najbardziej zasłużony.

Więcej zdjęć znajdziecie na facebooku – Zdjęcia z meczu Chrobry Nowogrodziec – Victoria Ruszów (fot. Marcin Radziński)

BKS BolesławiecTwardy Świętoszów7:1 (4:0)