Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
31
1
2
3
Events for 1 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 2 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 3 wrzesień
Brak wydarzeń
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 5 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 6 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 7 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 8 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 9 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 10 wrzesień
Brak wydarzeń
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 12 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 13 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 14 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 15 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 16 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 17 wrzesień
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 19 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 20 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 21 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 22 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 23 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 24 wrzesień
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
1
Events for 25 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 26 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 27 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 28 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 29 wrzesień
Brak wydarzeń
Events for 30 wrzesień
Brak wydarzeń
23 września 2023

Co nas czeka w III kolejce A-klasy?


Dwa mecze w sobotę, pięć w niedzielę – tak rozkłada się III seria spotkań w A-klasie. Co kolejkę, z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny z Łazisk, jedna drużyna będzie pauzować, w ten weekend wolne ma beniaminek rozgrywek – Zryw Ubocze. Ciężko doszukać się spotkania, które śmiało określilibyśmy hitem kolejki, ale na pewno ciekawych widowisk nie zabraknie. Czy Jaśnica Opolno-Zdrój i LZS Brzeźnik zostaną na zwycięskiej ścieżce? Zapraszamy na zapowiedź III kolejki A-klasy!

Granie rozpocznie się w Tomaszowie Bolesławieckim – uskrzydlony derbowym zwycięstwem w Iwinach GKS podejmie bohaterów naszego ostatniego materiału filmowego, czyli KS Stare Jaroszowice. Jeśli oglądaliście, wiecie, że piłkarze klubu wprost mówią, że ich celem jest awans do “okręgówki”. W ten weekend swoje słowa, które poszły w świat, będą chcieli potwierdzić czynami i wywieźć z Tomaszowa trzy punkty. W ubiegłej kolejce przydarzył im się mały falstart – podopieczni Macieja Sawickiego dość niespodziewanie potknęli się w starciu z drużyną z Niwnic, jedynie remisując. Tomaszów natomiast wygrał i zwycięstwo to było zasłużone, ekipa prowadzona przez Zbigniewa Szewczyka w końcu zagrała na miarę swojego potencjału. Od kilku sezonów GKS kończy rozgrywki w dolnej części tabeli, tegoroczny początek rozgrywek pozwala piłkarzom i kibicom tego klubu mieć nadzieję na osiągnięcie czegoś więcej, w końcu w pierwszej kolejce dość długo ambitnie walczyli ze Spartą, czyli jednym z głównych faworytów do awansu. Czy sprawią problemy Starym Jaroszowicom? Odpowiedź już w sobotę!

Drugi sobotni mecz to pojedynek Warty Bolesławieckiej z Orłami z Gościszowa. Obie drużyny, po drugiej serii spotkań, są w totalnie odmiennych nastrojach. GKS rozgromił na wyjeździe Gromadkę, ani przez chwile nie dając gospodarzom nadziei, natomiast Orzeł równie wysoko przegrał na własnym boisku z Żarkami Średnimi, mając przy tym spore problemy kadrowe. Taki obrót rzeczy pozwala stwierdzić, że zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania będą gospodarze, jednak w tej lidze nic nas już nie zdziwi. Warta, chcąc liczyć się w walce o szybki powrót do “okręgówki”, musi takie mecze wygrywać i drużyna Adriana Bernackiego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie mogą zlekceważyć rywala. Orzeł fatalnie rozpoczął sezon, jest jedyną drużyną, która po dwóch rozegranych meczach nie ma na koncie ani jednego punktu, a czternaście straconych bramek chwały im nie przynosi. W Warcie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ale wiedzą, że wywieźć choćby punkt, będzie niesłychanie ciężko.

W niedzielę o godzinie 11:00 rozpocznie się pojedynek w Brzeźniku, gdzie miejscowy LZS podejmie GKS Gromadkę. Gospodarze świetnie rozpoczęli sezon, dwukrotnie schodząc z boiska z tarczą. Dali rywalom jasny sygnał, że przedsezonowe zapowiedzi o awansie nie są jedynie pustymi słowami. Ostatnio dość spokojnie rozprawili się z Rybakiem Parowa, w pełni kontrolując spotkanie przez całe dziewięćdziesiąt minut. Gromadka, jak już pisaliśmy wyżej, gładko przegrała z Wartą, tracąc aż osiem bramek, co było dla nas niemałym zaskoczeniem, spodziewaliśmy się, że podobnie jak w ubiegłym sezonie, będą mocno stawiać się faworyzowanym rywalom. W tym sezonie GKS jeszcze nie wygrał i w trzeciej kolejce nie będzie łatwo zmienić im tego stanu rzeczy, Brzeźnik jest rozpędzony i zrobi wszystko, by pozostać na zwycięskiej ścieżce.

Czwarty mecz, a w nim czwarta drużyna aspirująca do awansu. Sparta Zebrzydowa, bo o niej mowa, pojedzie w ten weekend do Żarek Średnich na spotkanie z tamtejszym WKS-em. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez Grzegorza Kmiecika, mimo że była drużyną lepszą, niespodziewanie przegrała z beniaminkiem z Opolna-Zdrój. WKS Żarki Średnie to drużyna, która niejednemu potrafi napsuć krwi, więc Sparta nie może spodziewać się łatwego spotkania. Jesteśmy pewni, że po porażce z Jaśnicą, zawodnicy z Zebrzydowej wyjdą na boisko w pełni skoncentrowani, by uniknąć drugiej wpadki z rzędu, która na starcie sezonu mogłaby źle wpłynąć na morale zespołu. A Żarki robią swoje, w dwóch meczach zdobyli cztery punkty i w niedzielę nie planują psuć sobie humorów. Zapowiada nam się jedno z ciekawszych spotkań kolejki.

LZS Niwnice swoje spotkanie rozegra na własnym stadionie, podejmując LKS Ocice. Goście to drużyna, która ma już za sobą pauzę, w związku z tym rozegrany mają tylko jeden mecz, w którym przegrali z bolesławiecką Kolonią, co dla wielu okolicznych ekspertów było rozstrzygnięciem sensacyjnym. Ocice chcą jak najszybciej zamazać tę plamę, a pierwsza okazja ku temu będzie właśnie w Niwnicach. Gospodarze nadchodzącego spotkania w ubiegłej kolejce wywieźli cenny punkt ze Starych Jaroszowic, strzelając bramkę w ostatniej akcji meczu. Ciężko nam przewidzieć końcowy rezultat niedzielnego starcia, nie wiemy czy Ocice zostały źle przygotowane do sezonu, czy zlekceważyli Kolonię, czy po prostu mieli słabszy dzień. Niwnice mają w sezonie już remis i porażkę, może czas na zwycięstwo?

Kolejny mecz to rywalizacja pomiędzy Kolonią Bolesławiec a Rybakiem Parowa, której gospodarzem będzie drużyna z Bolesławca. Obie drużyny przed tygodniem schodziły z boiska pokonane, Kolonia przegrała w Uboczu z innym beniaminkiem, Rybak na własnym stadionie okazał się gorszy od Brzeźnika, o czym pisaliśmy już wyżej. Dużo bardziej doświadczonym rywalem na tym poziomie rozgrywkowym jest Rybak Parowa i to powinno stawiać ich w roli faworyta, jednak kadra zespołu z Parowej dość mocno różni się od tej z poprzednich sezonów, dużo jest młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę. Kolonia ma odwrotnie – w A-klasie jest drużyną nową, natomiast w składzie zespołu można znaleźć nazwiska piłkarzy, którzy grali już wyżej, w niektórych przypadkach nawet dużo wyżej. Mowa tu między innymi o Pełdiaku, Jeziornym, Sobolewskim czy Mazurze. Spodziewamy się bardzo dobrego spotkania i z tego miejsca zapraszamy wszystkich bolesławieckich (i nie tylko) kibiców na mecz, który rozpocznie się w niedzielę o 15:00.

Trzecią serię spotkań zamknie starcie lidera z GKS-em Iwiny. Przed Iwinami dłuuuuuuga droga, która może trochę ich zmęczyć i źle wpłynąć na formę zespołu, ale czeka to każdego w tej lidze, a oni będą mieli to już za sobą. Iwiny sezon zaczęły od trzech punktów, pokonując na wyjeździe Niwnice, lecz już w derbach z Tomaszowem przegrali, nie prezentując się w tym meczu dobrze. Drużyna z Opolna-Zdrój lepszego początku sezonu nie mogła sobie wymarzyć. Dokooptowana do rozgrywek praktycznie w ostatniej chwili, skazywana była przez wielu na pożarcie, natomiast jej piłkarze nic sobie z tego nie robili i w dwóch pierwszych meczach zdobyli komplet punktów, odprawiając kolejno Orła Gościszów i Spartę Zebrzydowa. Może byli przez rywali troszkę lekceważeni, natomiast teraz każda kolejna, mierząca się z nimi drużyna, na takie coś sobie nie pozwoli, wie już, że nie mają do czynienia z byle kim, że grając z Jaśnicą, trzeba przygotować się na ciężki bój.

GKS Tomaszów BolesławieckiKS Stare JaroszowiceSobota, 15:00
GKS Warta BolesławieckaOrzeł GościszówSobota, 16:00
LZS BrzeźnikGKS GromadkaNiedziela, 11:00
WKS Żarki ŚrednieSparta ZebrzydowaNiedziela, 11:00
LZS NiwniceLKS OciceNiedziela, 13:00
Kolonia BolesławiecRybak ParowaNiedziela, 15:00
Jaśnica Opolno-ZdrójGKS IwinyNiedziela, 15:00

info: sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments