Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 grudzień
Events for 28 grudzień
Events for 29 grudzień
Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 6 styczeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
Events for 9 styczeń
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 23 styczeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 styczeń
Events for 25 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 26 styczeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 styczeń
Events for 2 luty
Events for 5 luty
28 stycznia 2022

BKS rozpocznie, Chrobry zakończy

Trzy mecze z udziałem klubów z powiatu bolesławieckiego odbędą się w nadchodzącej kolejce ligi okręgowej – będzie to pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, w dwóch pierwszych kolejkach były tylko dwa mecze, ponieważ w każdej kolejce mieliśmy do czynienia z meczami derbowymi. Okoliczni kibice nasze drużyny będą mogli oglądać w Bolesławcu, Nowogrodźcu oraz Radzimowie, gdzie zagra drużyna Twardego Świętoszów.

Jako pierwsi na boisko wybiegną bolesławianie, którzy nietypowo, bo w sobotę o godzinie 12:00, podejmą przy ul. Spółdzielczej beniaminka z Węglińca. BKS do spotkania podejdzie jako lider, Górnik Węgliniec zaś w dwóch dotychczasowych meczach zgromadził 4 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli. BKS przed tygodniem skromnie pokonał Nysę Zgorzelec, Górnik natomiast dość pewnie na własnym boisku odprawił Włókniarza Mirsk. Postacią łącząca oba kluby jest Paweł Rissmann, obecnie grający trener Górnika, który większą część karie… przygody z piłką spędził w BKS-ie i mimo, że jego ostatni pobyt w klubie ze Spółdzielczej to dość odległe czasy, to dobrze zna większość kadry BKS-u i może mieć to wpływ na przebieg spotkania. BKS jest jednak w dobrej formie i jeśli zagra swoje, to bolesławieccy kibice powinni być spokojni o wynik spotkania. BKS jest uskrzydlony wysokim środowym zwycięstwem w Pucharze Polski, kiedy to wygrał z Wartą Bolesławiecką aż…11:1.

Drugi sobotni mecz to również mecz z udziałem beniaminka – Twardy Świętoszów pojedzie do Radzimowa na mecz z tamtejszym Cosmosem. Zarówno Cosmos, jak i Twardy w tym sezonie jeszcze nie poczuły smaku zwycięstwa, obie drużyny zgromadziły po jednym punkciku – Twardy po remisie w derbowym starciu z Chrobrym, natomiast Cosmos zdobył go w pierwszej kolejce w spotkaniu z Czarnymi Lwówek Śląski. Jedni i drudzy zrobią wszystko, by dopisać na swoje konto pierwsze trzy punkty, więc możemy spodziewać się walki od pierwszej do ostatniej minuty. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? A może Twardy podzieli się punktami ze swoim rywalem? Początek spotkania o godzinie 17:00.

Ostatnim przedstawicielem powiatu, który wybiegnie na boisko będzie Chrobry Nowogrodziec, który swoje spotkanie rozpocznie w niedzielę o godzinie 13:00 i podejmie Nysę Zgorzelec, ostatniego rywala BKS-u Bolesławiec. Nysa to rywal wprawiony w boju na poziomie okręgowym, jest to dla nich czwarty sezon z rzędu, wcześniej występowali nawet w IV lidze. Ten fakt może działać na ich korzyść, znają specyfikę ligi, wiedzą jak trzeba grać, by punktować, choć w tym sezonie w Zgorzelcu wygląda to kiepsko – oprócz wyżej wymienionej przegranej z BKS-em na koncie mają remis w Mirsku. Chrobry na razie meczu nie przegrał, meczu nie wygrał, w obu swoich spotkaniach dzielił się punktami z rywalami – najpierw z ruszowską Victorią, potem z Twardym. Chrobry strzela dużo bramek, ich bolączka jest jednak gra w defensywie, w której zdarza się popełniać łatwe błędy, które mamy nadzieje zostaną w niedziele wyeliminowane. Czy podopiecznych Krzysztofa Kownackiego stać na zwycięstwo? Na pewno! Czy je odniosą? Odpowiedź już w niedzielę!

BKS Bobrzanie BolesławiecGórnik WęgliniecSobota, 12:00
Cosmos RadzimówTwardy ŚwiętoszówSobota, 17:00
Chrobry NowogrodziecNysa ZgorzelecNiedziela, 13:00
Facebook Comments