Wydarzenia sportowe w okolicy

styczeń 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
31
1
2
Events for 27 grudzień
Events for 28 grudzień
Events for 29 grudzień
Events for 30 grudzień
Events for 31 grudzień
Events for 1 styczeń
Events for 2 styczeń
Brak wydarzeń
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 4 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 5 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 6 styczeń
Events for 7 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 8 styczeń
Events for 9 styczeń
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 11 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 12 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 13 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 14 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 15 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 16 styczeń
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 18 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 19 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 20 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 21 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 22 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 23 styczeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 styczeń
Events for 25 styczeń
Brak wydarzeń
Events for 26 styczeń
Events for 27 styczeń
Events for 28 styczeń
Events for 29 styczeń
Events for 30 styczeń
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 styczeń
Events for 2 luty
Events for 5 luty
27 stycznia 2022

Andrzej Szczepański triumfatorem X-tego Osieczów Open


Wielki Jubileusz Osieczów Open przeszedł do historii. Długo wyczekiwana impreza, co prawda była paradoksalnie trochę mniej liczna niż mały jubileusz sprzed 5 lat, jednak atmosfera pasja i zaangażowanie wszystkich uczestników była taka, jak na jubileusz przystało.

W turnieju tenisowym zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy eliminacyjne. Wśród uczestników, którzy stanęli do rywalizacji nie zabrakło ubiegłorocznego półfinalisty Osieczów Open – Piotra Kubikowskiego czy ubiegłorocznego triumfatora Turnieju Trzech Rakiet – Andrzeja Szczepańskiego. Do wyrównanych meczów fazy grupowej należało spotkanie w grupie A rozstawionego z numerem 1, Jana Choryłka z debiutującym w osieczowskim turnieju Filipem Lipiakiem ze Szprotawy. W tym meczu po tie-breaku zwyciężył finalista ubiegłorocznego turnieju. W grupach B I C dość pewnie swoje mecze wygrali wspomnienie wcześniej zawodnicy.

W półfinale Turnieju Bonus bardzo dzielnie radziła sobie najmłodsza spośród kobiet występujących kiedykolwiek na osieczowskich turniejach, Martyna Szczepańska, która po zaciętym meczu przegrała z Januszem Kowalskim . W drugim półfinale Norbert Piadyk okazał się lepszy od Bolesława Soroko. Bardzo wyrównany, z wieloma zmianami przebiegu akcji finał wygrał po super tie-breaku Janusz Kowalski, powtarzając tym samym osiągnięcie sprzed roku.

W Turnieju Głównym Filip Lipiak, który wyszedł do półfinału mając najlepszy bilans wśród 2 miejsc po długim meczu zasłużenie zrewanżował się Janowi Choryłkowi za porażkę w grupie. W drugim półfinale Andrzej Szczepański pokonał Piotra Kubikowskiego. W 10-tym Osieczów Open doczekaliśmy się po raz piąty trzysetowego finału. Ten finał był prawdziwym ,,rollercosterem”. Andrzej Szczepański w pierwszym secie odrabiał straty i wygrywając kilka gemów z rzędu rozstrzygnął o losach partii. W drugim secie jednak Filip od początku przejął inicjatywę nie oddając ani jednego gema. Trzeci set przebiegał bardzo równo. W kluczowych momentach to jednak Andrzej Szczepański dzięki silnemu, nieprzyjemnemu serwisowi i dokładnej grze przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść zostając 9 triumfatorem tenisowym Osieczów Open, którego nazwisko trafi na osieczowską ścianę. W sobotę wieczorem odbyła się Gala Jubileuszowa, Osieczów Open 2021.

Oprócz zawodów tenisowych odbyły się konkurencje towarzyszące: w turnieju siatkarskim po raz czwarty grając wspólnie zwyciężyli Jan Choryłek i Jacek Tomaszewski, którzy pokonali po wyrównanym meczu Filipa Lipiaka i Mariusza Szczepaniaka. W boule najlepszy okazał się Piotr Kubikowski wygrywając finał z Martyną Szczepańską.


info: Tenis pod Sosnami/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments