Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 30 kwiecień
Events for 1 maj
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 maj
Events for 3 maj
Events for 4 maj
Brak wydarzeń
Events for 5 maj
Brak wydarzeń
Events for 6 maj
Events for 7 maj
Brak wydarzeń
Events for 8 maj
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 maj
Brak wydarzeń
Events for 10 maj
Brak wydarzeń
Events for 11 maj
Brak wydarzeń
Events for 12 maj
Brak wydarzeń
Events for 13 maj
Brak wydarzeń
Events for 14 maj
Events for 15 maj
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 maj
Brak wydarzeń
Events for 17 maj
Brak wydarzeń
Events for 18 maj
Brak wydarzeń
Events for 19 maj
Brak wydarzeń
Events for 20 maj
Brak wydarzeń
Events for 21 maj
Events for 22 maj
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 maj
Brak wydarzeń
Events for 24 maj
Brak wydarzeń
Events for 25 maj
Brak wydarzeń
Events for 26 maj
Brak wydarzeń
Events for 27 maj
Brak wydarzeń
Events for 28 maj
Events for 29 maj
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 maj
Brak wydarzeń
Events for 31 maj
Brak wydarzeń
Events for 2 czerwiec
27 maja 2022

I liceum Ogólnokształcące (fot. WEKiS Starostwo Bolesławiec)

Szkoły ponadpodstawowe wróciły do rywalizacji sportowej


Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, w ostatnim tygodniu zorganizował Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce plażowej i tenisie stołowym.

W dniach 07-08.06.2021 na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej odbyły się zawody siatkarskie. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło pięć szkół które rozegrały swój turniej grając systemem “każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół I Liceum Ogólnokształcącego prowadzony przez Marcina Sobczyszyna (Julia Słota, Julita Jośko, Wiktoria Sobczyszyn), który nie dał szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje mecze i tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju , drugie miejsce przypadło dla II Liceum Ogólnokształcącego kolejne miejsca zajęły zawodniczki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych i Zespołu Szkół Budowlanych.

Turniej szkół męskich również toczył się według zasad każdym a do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły, bez straty punktów i setów najlepszym okazał się Zespół Szkół Elektronicznych (Mariusz Stoltman, Oliwier Łomnicki i Bartosz Piotrowski, opiekun Michał Sobczyszyn) Miejsce drugie, przegrywając tylko z mistrzem, wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, trzecie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu zaś miejsce czwarte zajął Zespół Szkół Budowlanych . Zwycięzcy turniejów będą reprezentować nasz Powiat na finale wojewódzkim który odbędzie się 18.06.2021 w Bolesławcu.

Zespół Szkół Elektronicznych (fot. WEKiS Starostwo Bolesławiec)

Drugą imprezą sportową po powrocie uczniów do szkół były Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców które odbyły się w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. Dziewczęta do swojej rywalizacji przystąpiły w środę 09.06.2021, z trzech zgłoszonych szkół do mistrzostw zgłosiły się tylko dwie, w ostatniej chwili wycofał się Zespół Szkół Budowlanych. Finał Mistrzostw to bratobójczy pojedynek dwóch “ogólniaków”, z którego zwycięsko wyszło II Liceum Ogólnokształcącego (Martyna Gasiak, Amelia Koziarska i Natalia Łomańska oraz opiekun drużyny Krzysztof Malina) pokonując swoje koleżanki z I LO w stosunku trzy do jednego. Dzień później o prymat w powiecie grali chłopcy z pięciu bolesławieckich szkół. Po rozegraniu dziesięciu spotkań, które toczyły się do trzech wygranych gier, Mistrzem Powiatu zostali chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (Kacper Deka, Bartosz Graczyk i Marek Wyskup, opiekun: Marta Goss), na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego, trzecia lokata to sukces drużyny Zespołu Szkół Elektronicznych. Miejsce czwarte zajęli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych natomiast piąta lokata przypadła gospodarzom z II Liceum Ogólnokształcącego.

info: WEKiS Starostwo Powiatowe/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments