Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2021

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
27
28
29
30
1
2
3
Events for 1 październik
Events for 2 październik
Events for 3 październik
4
5
6
7
8
9
10
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
Events for 10 październik
11
12
13
14
15
16
17
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Events for 14 październik
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
Events for 16 październik
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
18
19
20
21
22
23
24
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
25
26
27
28
29
30
31
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
1
2
3
4
5
6
7
25 października 2021

I liceum Ogólnokształcące (fot. WEKiS Starostwo Bolesławiec)

Szkoły ponadpodstawowe wróciły do rywalizacji sportowej


Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, w ostatnim tygodniu zorganizował Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce plażowej i tenisie stołowym.

W dniach 07-08.06.2021 na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej odbyły się zawody siatkarskie. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło pięć szkół które rozegrały swój turniej grając systemem “każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół I Liceum Ogólnokształcącego prowadzony przez Marcina Sobczyszyna (Julia Słota, Julita Jośko, Wiktoria Sobczyszyn), który nie dał szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje mecze i tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju , drugie miejsce przypadło dla II Liceum Ogólnokształcącego kolejne miejsca zajęły zawodniczki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych i Zespołu Szkół Budowlanych.

Turniej szkół męskich również toczył się według zasad każdym a do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły, bez straty punktów i setów najlepszym okazał się Zespół Szkół Elektronicznych (Mariusz Stoltman, Oliwier Łomnicki i Bartosz Piotrowski, opiekun Michał Sobczyszyn) Miejsce drugie, przegrywając tylko z mistrzem, wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, trzecie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu zaś miejsce czwarte zajął Zespół Szkół Budowlanych . Zwycięzcy turniejów będą reprezentować nasz Powiat na finale wojewódzkim który odbędzie się 18.06.2021 w Bolesławcu.

Zespół Szkół Elektronicznych (fot. WEKiS Starostwo Bolesławiec)

Drugą imprezą sportową po powrocie uczniów do szkół były Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców które odbyły się w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. Dziewczęta do swojej rywalizacji przystąpiły w środę 09.06.2021, z trzech zgłoszonych szkół do mistrzostw zgłosiły się tylko dwie, w ostatniej chwili wycofał się Zespół Szkół Budowlanych. Finał Mistrzostw to bratobójczy pojedynek dwóch “ogólniaków”, z którego zwycięsko wyszło II Liceum Ogólnokształcącego (Martyna Gasiak, Amelia Koziarska i Natalia Łomańska oraz opiekun drużyny Krzysztof Malina) pokonując swoje koleżanki z I LO w stosunku trzy do jednego. Dzień później o prymat w powiecie grali chłopcy z pięciu bolesławieckich szkół. Po rozegraniu dziesięciu spotkań, które toczyły się do trzech wygranych gier, Mistrzem Powiatu zostali chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (Kacper Deka, Bartosz Graczyk i Marek Wyskup, opiekun: Marta Goss), na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego, trzecia lokata to sukces drużyny Zespołu Szkół Elektronicznych. Miejsce czwarte zajęli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych natomiast piąta lokata przypadła gospodarzom z II Liceum Ogólnokształcącego.

info: WEKiS Starostwo Powiatowe/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments