6
7
28 października 2021

Podział punktów w Osiecznicy

W meczu 31 kolejki Koleje Dolnośląskie IV Ligi do Osiecznicy przyjechali piłkarze z Gryfowa Śląskiego.

Spotkanie było wyrównane i toczyło się głownie w środku pola. Przewaga posiadania piłki była po stronie gospodarzy spotkania, ale nie wynikało z tego właściwie nic. Leśnik próbował grać do przodu, Gryf się dobrze bronił i sporadycznie atakował, a gdy już zaatakował, to nie były to sytuacje, które w jakikolwiek sposób stwarzały zagrożenie dla bramkarza Leśnika – Cezarego Putry. Prowadzenie gospodarzom w 28 minucie meczu dał Daniel Ziółkowski, który otrzymał piłkę z prawego skrzydła i bez problemu umieścił ją w siatce. Po tej sytuacji obraz gry niewiele się zmienił. Największe zagrożenie goście stwarzali sobie… I tu trzeba zaznaczyć, że nie do końca goście… Najwięcej sytuacji bramkowych dla Gryfowa stworzyli w tym meczu zawodnicy Leśnika. Jeszcze w pierwszej połowie Cezary Putra tak niefortunnie wybija piłkę, że ta trafia pod nogi zawodnika gości. Ten próbuje pokonać winowajcę całego zamieszania, ale na szczęście bramkarz staje na wysokości zadania i wychodzi obronną ręką z tej sytuacji. Kolejną sytuację bramkową dla Gryfa, już w drugiej połowie, stworzyli znowu zawodnicy Leśnika. W okolicach 20 metra zostaje sfaulowany pomocnik gości i sędzia dyktuje rzut wolny, który zostaje zamieniony na bramkę. A kilka minut wcześniej Daniel Ziółkowski mógł podwyższyć prowadzenia na 2:0. Miał znakomitą sytuację bramkową, ale efektowną paradą popisał się bramkarz gości. Trzecia groźna sytuacja Gryfa to kopia tej drugiej. Na szczęście tym razem piłka uderzona z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę, a dobitka mija prawy słupek Leśnika.

Z przebiegu spotkania remis wydaje się być sprawiedliwy, choć spotkanie mogło zakończyć się na korzyść jednej lub drugiej drużyny.

Leśnika OsiecznicaGryf Gryfów Śląski1:1 (1:0)