6
7
25 października 2021

Klasa okręgowa – 35 bramek w meczach naszych drużyn

Prawdziwe strzelanie zafundowali nam piłkarze w meczach, w których rywalizowały nasze drużyny. Najmniej bramek zobaczyli kibice w Wykrotach – tylko 3. W Pieńsku padło ich dwa razy więcej. W spotkaniu Iskry Łagów z BKSem Bolesławiec suma bramek osiągnęła liczbę dwucyfrową – bowiem było ich aż 10. Ale to nic w porównaniu do meczu w Warcie Bolesławieckiej, gdzie kibice średnio co 5 minut i 37,2 sekundy oglądali, jak piłka wpada do bramki, niestety do bramki gospodarzy.

Do Wykrot przyjechała najsłabsza drużyna klasy okręgowej – Lechia Piechowice. Duet Roman-Szydlarski, który w zeszłym tygodniu rozmontował GKS Wartę Bolesławiecką, i tym razem spisał się doskonale. Już do przerwy Piast prowadził 2:0, a po zmianie stron padłą jeszcze jedna bramka i gospodarze wygrali drugi mecz z rzędu.

W Pieńsku tamtejszy Hutnik podejmował Twardego Świętoszów. Prowadzenie gościom dał Łukasz Rudyk w 24 minucie spotkania. Ten sam zawodnik wpisał się drugi raz na listę strzelców, ale już po tym, jak gospodarze mieli na swoim koncie 4 zyskane bramki. Pierwszą z nich w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzelił Kowal. W drugiej połowie Adamowicz wyprowadził Hutnika na prowadzenie, a Kowal w dorzucił jeszcze dwa trafienia (w 56 i 67 minucie) i skompletował tego dnia hat-tricka.

W Warcie Bolesławieckiej piłkarze Łużyc Lubań zgotowali gospodarzom prawdziwą kanonadę strzelecką. Jak już wyżej napisaliśmy bramki padały średnio w odstępie niespełna 6 minut. A w sumie było ich 16 i niestety 16 raz piłka lądowała w siatce GKSu Warty Bolesławieckiej. Czy padł rekord strzelonych bramek w klasie okręgowej w jednym meczu? Tego nie wiemy…. Wiemy tylko tyle, że kolejka w środku tygodnia nie pomogła gospodarzom, a wręcz przeciwnie, być może okaże się “gwoździem do trumny”. Adrian BernackiGranie w lidze amatorskiej w środku tygodniu o godz. 17.00, gdzie cześć zawodników pracuje, mija się z jakimkolwiek celem.

Środowa kolejka spotkań była bardzo ważna dla BKSu Bolesławiec w kontekście walki o awans do IV ligi. Przeciwnikiem byli wiceliderzy z Łagowa, więc mecz ten w zasadzie był o 6 punktów. A gdy dodamy, że gospodarzem była właśnie Iskra, to zadanie przed BKSem wcale nie było łatwe. Po 90 minutach walki to jednak BKS był w lepszych nastrojach, ponieważ wygrał spotkanie i ze stratą 1 punktu do miejsca premiowanego awansem zajmuje 3 lokatę w tabeli ligowej. Niepokój budzi tylko jedna rzecz, od 20 minuty BKS grał z przewagą jednego zawodnika i dał sobie wbić 4 bramki. Podobna sytuacja miała miejsce w Lubaniu, gdzie grając 11 na 10 również bolesławianie stracili bramki (wtedy tylko dwie), ale skutkiem był przegrany mecz z Łużycami….

Piast WykrotyLechia Piechowice3:0 (2:0)