Wydarzenia sportowe w okolicy

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 30 kwiecień
Events for 1 maj
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 maj
Events for 3 maj
Events for 4 maj
Brak wydarzeń
Events for 5 maj
Brak wydarzeń
Events for 6 maj
Events for 7 maj
Brak wydarzeń
Events for 8 maj
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 maj
Brak wydarzeń
Events for 10 maj
Brak wydarzeń
Events for 11 maj
Brak wydarzeń
Events for 12 maj
Brak wydarzeń
Events for 13 maj
Brak wydarzeń
Events for 14 maj
Events for 15 maj
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 maj
Brak wydarzeń
Events for 17 maj
Brak wydarzeń
Events for 18 maj
Brak wydarzeń
Events for 19 maj
Brak wydarzeń
Events for 20 maj
Brak wydarzeń
Events for 21 maj
Events for 22 maj
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 maj
Brak wydarzeń
Events for 24 maj
Brak wydarzeń
Events for 25 maj
Brak wydarzeń
Events for 26 maj
Brak wydarzeń
Events for 27 maj
Brak wydarzeń
Events for 28 maj
Events for 29 maj
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 maj
Brak wydarzeń
Events for 31 maj
Brak wydarzeń
Events for 2 czerwiec
27 maja 2022

fot. WEKiS Starostwo Powiatowe

Finały wojewódzkie siatkówki plażowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozgrywały się m.in. w Bolesławcu


Bolesławiec był jednym z trzech miejsc, gdzie odbywały się finałowe turnieje siatkówki plażowej o wymiarze dolnośląskim, Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk wyszedł naprzeciw problemom związany z pandemią i zorganizował nietypowy finał wojewódzki w plażówce robiąc zawody w trzech miejscowościach, szkoły mogły same decydować w której imprezie wezmą udział. Zmagania rozpoczęły się w środę, 16.06. Do Bolesławca przyjechały uczennice klas VII i VIII szkół podstawowych, w stawce czterech drużyn najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa numer 1 z Kamiennej Góry, która swój tytuł zdobyła w niesamowitych okolicznościach. W decydującym meczu przegrywała 0:1, w drugim secie przegrywała 14:20 (gramy do zdobycia 21 punktów) i wtedy w drużynie przeciwnej dokonano zmiany zawodniczki, która nie mogła już w tym meczu wrócić ponownie na boisko, set zakończył się zwycięstwem szkoły z Kamiennej Góry 22:20. Set trzeci również padł łupem zawodniczek z Kamiennej Góry (do 6) i tym samym to one zwyciężyły w zawodach.

Zwyciężczynie wystąpiły w składzie: Aleksandra Hałambiec, Marcelina Majewska, Dominika Walczuk oraz opiekun Zbigniew Lema. Drugie miejsce zajęły uczennice z Pisarzowic, trzecia lokata dla szkoły z Janowic Wielkich, natomiast miejsce czwarte przypadło dla dziewcząt z Raciborowic.

Dzień później o prymat walczyli chłopcy w tej samej kategorii wiekowej. Wśród czterech zespołów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy szkoły podstawowej numer 1 z Kamiennej Góry, którzy pokonali kolejno swoich kolegów ze szkoły 2:1, reprezentację Raciborowic 2:0 oraz Szkołę Podstawową numer 1 z Bolesławca 2:0 . Miejsce drugie wywalczył drugi zespół z Kamiennej Góry, trzecia lokata przypadła szkole z Raciborowic, natomiast czwarte miejsce zajęli uczniowie bolesławieckiej jedynki.

Poniżej na zdjęciu mistrzowski zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 z Kamiennej Góra, od lewej: Tymoteusz Grzyb, Oliwier Zych i opiekun Zbigniew Lema .

Piątek, 18.06, to mistrzowski turniej szkół ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Do zawodów w kategorii dziewcząt przystąpiły 3 szkoły: I LO Legnica, I LO Bolesławiec i ZSP Lubań. Po dwóch zwycięstwach tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy (Na powyższym zdjęciu mistrzynie z Legnicy : Ewa Czapulak, Aleksandra Łastowiecka, Anna Makosiej i Julia Pogorzelska.) pokonując I Liceum Ogólnokształcące Bolesławiec 2:1 oraz szkołę z Lubania 2:0. Bolesławianki wywalczyły miejsce drugie, natomiast trzecia lokata przypadła dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Lubania.

Świetną formę zaprezentowali podopieczni Michała Sobczyszyna z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Nie dali szans rywalom wygrywając pewnie swoje mecze po 2:0 z Legnicą i Lubaniem . Za naszymi asami z “elektronika” uplasowali się gracze I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy którzy w decydującym meczu zwyciężyli 2:1 Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubania . Zespół szkół Elektronicznych reprezentowany był przez: Oliwiera Łomnickiego, Mariusza Stoltmana i Bartosza Piotrowskiego.

Finały popularnej plażówki zakończyły zawody sportu szkolnego, mamy nadzieję, że kolejny sezon rozpoczniemy zgodnie z planem sztafetowymi biegami przełajowymi i potrwa on nieprzerwalnie do finałów siatkówki plażowej.

info: info: WEKiS Starostwo Powiatowe/sport.boleslawiec.pl

Facebook Comments