6
7
25 października 2021

Chrobry odskoczył Górnikowi!

Za nami kolejna seria spotkań gier w Alniko A-klasie. Zaczęło się w sobotę meczami w Bolesławicach i Gromadce. W jednym z tych meczów mieliśmy małą sensację, która w dużym stopniu może przyczynić się do końcowych rozstrzygnięć. W niedzielnych meczach praktycznie nie było żadnych zaskoczeń – zgodnie wygrywali faworyci. Zaczynamy podsumowanie XXIV kolejki “Serie A”.

Pierwszym spotkaniem, jakie odbyło się tego dnia było spotkanie Majdanu ze Spartą Zebrzydowa. Faworytem byli goście i z tej roli wywiązali się wzorowo. Był to jeden z ich najlepszych meczów, rozegranych w tej rundzie. Majdan z nożem na gardle (grozi im spadek) nie podołał presji i wyszedł na to spotkanie z “zawiązanymi nogami”. Udało im się strzelić tylko dwie bramki, obie w samej końcówce spotkania. Ekipa z Zebrzydowej cały mecz była drużyną dużo lepszą i wbiła rywalom aż dziewięć bramek, a niekwestionowanym MVP tego meczu został Ernest Skóra, zdobywca czterech goli. Majdan najprawdopodobniej pożegna się z A-klasą – co prawda zostały im jeszcze trzy mecze, a do bezpiecznej strefy tracą tylko dwa punkty, ale pozostały im mecze z Chrobrym Nowogrodziec, Górnikiem Węgliniec oraz z KS Stare Jaroszowice. Nie chcemy być złymi prorokami, ale… łatwo nie będzie.

Drugie sobotnie spotkanie to pojedynek GKS-u Gromadki z Górnikiem Węgliniec. Wicelider tabeli przez praktycznie całą rundę szedł łeb w łeb z Chrobrym Nowogrodziec, aż do tej kolejki, w której dość niespodziewanie potknął się w Gromadce. Niespodziewanie, aczkolwiek całkowicie zasłużenie. To GKS był drużyną w tym meczu lepszą. Szybko, bo już w 10 minucie otworzyli wynik spotkania, przed przerwą dorzucili jeszcze drugie trafienie. Górnik próbował, próbował, ale brakowało skuteczności, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Po przerwie GKS strzelił trzecią bramkę i wydawało się, że emocji już nie będzie. Wtedy do roboty wzięli się goście, ale stać ich było jedynie na dwa trafienia, choć były jeszcze okazje na trafienie wyrównujące. Ostatecznie Górnik wrócił do Węglińca z zerowym dorobkiem punktów i teraz do Nowogrodźca tracą już trzy punkty. W Nowogrodźcu powoli zaczynają otwierać szampany.

A jak w tej kolejce zagrał Chrobry? Tak jak nas do tego przyzwyczaił – ofensywnie i skutecznie. Wysoką formę potwierdził Bartosz Kojder, który ustrzelił hat-tricka i uciekł w klasyfikacji strzelców Dawidowi Hadrysiowi z Górnika. Koledzy popularnego Diabła dołożyli jeszcze trzy gole, dając sobie strzelić jedynie dwie. Chrobry odniósł kolejne pewne, wysokie zwycięstwo i pewnie kroczy w kierunku “okręgówki”. W dziewięciu wiosennych kolejkach Chrobry zdobył komplet 27 punktów – klasa!

Jeden z najciekawszych meczów kolejki miał się odbyć w Parowej. Piąty w tabeli Rybak podejmował sąsiadujące z nimi w tabeli KS Stare Jaroszowice (4 pozycja). Obie drużyny miały walczyć do końca rozgrywek o miejsce na najniższym stopniu podium. Sytuacja przed meczem była taka, że przegrany szansę na trzecią lokatę będzie miał minimalne. Kibice zobaczyli bardzo dobre spotkanie. Od początku spotkania lepszą drużyną byli goście ze Starych Jaroszowic. Do przerwy prowadzili oni 2:1. Po przerwie Rybak chcąc gonić wynik troszkę się odsłonił, a ekipa Macieja Sawickiego, takie sytuacje potrafi dobrze wykorzystać. W kilka minut dorzucili trzy kolejne bramki i zwycięzca meczu był już znany. Pod koniec spotkania Rybak co prawda wrzucił piąty bieg, ale w ich baku brakło już paliwa. Stać ich było tylko na dwie bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5. Rybak praktycznie stracił szansę na podium, ale może mieć duży wpływ na to, kto się na nim znajdzie, bowiem pozostał im mecz z Brzeźnikiem, obecnym numerem trzy. Na potknięcie LZS-u na pewno będzie liczyć drużyna ze Starych Jaroszowic.

Brzeźnik w tej kolejce odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. Chłopaki z LZS-u rozkręcają się z meczu na mecz, chcąc do końca zachować miejsce w TOP3. Tym razem ich rywalem była drużyna z Łazisk, która w tej rundzie gra fatalnie. Łaziska spotkanie rozpoczęły w niepełnym składzie, dopiero w okolicach 20 minuty skompletowali kadrę. I póki grali w dziesiątkę, Brzeźnik miał kłopoty. Grał wolno, niedokładnie, chaotycznie. Aż do momentu pierwszej bramki. Wtedy to rzut karny pewnie wykorzystał Andrzej Miżdal. Była to jedyna bramka jaką licznie zgromadzeni kibice zobaczyli w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie Brzeźnik już dał koncert. Dużo składnych, cierpliwie budowanych akcji i przede wszystkim skuteczność – te czynniki spowodowały, że Brzeźnik po przerwie dorzucił sześć bramek. Gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę (po rzucie karnym). Walka o podium będzie trwała aż do ostatniej kolejki. Na razie na lepszej pozycji LZS Brzeźnik, który ma dwa punkty przewagi nad Starymi Jaroszowicami.

Mimo, że Brzeźnik grał w tej kolejce na wyjeździe, to jeden z meczów kolejki w Brzeźniku się odbył – za uprzejmością prezesa Józefa Stempaka, spotkanie na stadionie LZS-u rozegrał LKS Mierzwin, który podjął WKS Żarki Średnie. Drużyna z powiatu zgorzeleckiego była ekipą zdecydowanie lepszą i pewnie wygrali 6:1, wbijając jeden z ostatnich gwoździ do trumny Mierzwina.

Dużo dobrego można powiedzieć po tej kolejce o Orle Gościszów, który podejmował ekipę z Tomaszowa Bolesławieckiego. Goście na wyjazdach grają słabo i nie inaczej było w niedzielę – dużo niedokładnych podań i chaotyczna gra nie pozwoliły na strzelenie choćby bramki. Orzeł kontrolował spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty, grając pewnie w obronie i kreatywnie w ofensywie. Zdołali oni strzelić trzy bramki i pewnie pokonali GKS. W następnej kolejce zagrają z Brzeźnikiem i zapowiada nam się ciekawe spotkanie.

Ostatni już mecz odbył się w Ocicach. Miejscowy LKS chciał przed własnymi kibicami odbić sobie czwartkową, wyjazdową porażkę i od początku rzucił się na GKS Iwiny. Szybko udało im się strzelić gola, lecz z prowadzenia zbyt długo się nie cieszyli. Do przerwy więc było remisowo. Po przerwie gospodarzom zwycięstwo zapewnił Krzysztof Pachołek, autor dwóch bramek.

LKS MierzwinWKS Żarki Średnie1:6