Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2023

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
25
26
27
28
29
30
1
Events for 1 październik
Brak wydarzeń
2
3
4
5
6
7
8
Events for 2 październik
Brak wydarzeń
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
9
10
11
12
13
14
15
Events for 9 październik
Brak wydarzeń
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Brak wydarzeń
16
17
18
19
20
21
22
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
23
24
25
26
27
28
29
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
30
31
1
2
3
4
5
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
3 października 2023

Alniko A-klasa wkracza w decydującą fazę

Do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki. Po rozegraniu nadchodzącej serii rozgrywek, LKS Mierzwin prawdopodobnie oficjalnie opuści szeregi A-klasy. By tak się nie stało musieliby pokonać LKS Ocice, remis im nic nie daje. Przewagę punktową nad Górnikiem Węgliniec powinien zachować lider z Nowogrodźca, przed nimi teoretycznie łatwe spotkanie z Majdanem Bolesławice. Co jeszcze przed nami? Jakie mecze mogą zaciekawić kibiców? Zaczynamy zapowiedź XXV kolejki.

Pierwszy mecz odbędzie się już w sobotę w Tomaszowie Bolesławieckim. Drużyna, prowadzona przez Zbigniewa Szewczyka, podejmie Rybaka Parowa. Rybak przed tygodniem znacznie oddalił się od celu, jakim było dla nich miejsce na podium, mimo to znając charakter ekipy z Parowej, wiemy że będą grać do końca i zawzięcie walczyć o komplet punktów. Tomaszów w tej rundzie zdobył jedynie sześć punktów, ale widmo spadku raczej im nie grozi – jeśli wygrają w sobotę, zapewnią sobie utrzymanie.

W niedzielę granie rozpocznie się w Zebrzydowej. Już o godzinie 11:00 miejscowa Sparta podejmie WKS Żarki Średnie. Obie drużyny przy dobrym układzie meczów mogą zająć jeszcze piąte miejsce na koniec rozgrywek, więc jakaś tam stawka tego meczu jest. Zarówno Sparta, jak i Żarki przed tygodniem urządziły sobie porządne strzelanie. Pierwsi wbili Majdanowi dziewięć, drudzy Mierzwinowi sześć bramek. Czy i tym razem będą równie skuteczni?

O 13:00 na boisku w Nowogrodźcu lider zmierzy się z Majdanem Bolesławice. Sytuacja Majdanu jest dramatyczna, co prawda do bezpiecznej strefy, gwarantującej utrzymanie, brakuje im jedynie dwóch punktów, lecz przed nimi mecze z Chrobrym właśnie, z Górnikiem Węgliniec oraz Starymi Jaroszowicami. Biorąc pod uwagę ich ostatni mecz (2:9 – patrz wyżej), chłopaki nie mają raczej powodów do optymizmu. A Chrobry jak to Chrobry. Komplet zwycięstw w tej rundzie, mnóstwo bramek strzelonych, superstrzelec w ich szeregach. Mają wszystko, by zrobić awans i podejrzewamy, że w tej kolejce tylko to potwierdzą.

Goniący ich Górnik Węgliniec w tej kolejce rozegra spotkanie z ekipą z Niwnic. Po porażce z Gromadką, sytuacja Górnika troszkę się skomplikowała, ale chłopaki na pewno do końca będą walczyć o awans. Łatwo nie będzie, przy dużo gorszym bilansie bramkowym, muszą liczyć na stratę czterech punktów przez Chrobrego, a sami muszą pozostać bezbłędni w ostatnich trzech meczach. I o ile dziewięć punktów Górnika jest możliwe, o tyle seryjne wpadki Chrobrego już trochę mniej.

Ciekawe spotkanie zapowiada się w Brzeźniku, tam miejscowy LZS podejmie Orła z Gościszowa. Dla LZS-u będzie to szansa na siódme zwycięstwo z rzędu. Dotychczasowa seria pozwoliła chłopakom z Brzeźnika znaleźć się w ligowej czołówce i z pewnością zaciekle będą walczyć, by miejsce na podium utrzymać. Gościszów to drużyna, która lepiej radzi sobie na własnym obiekcie, choć i z wyjazdów przywieźli już niemało punktów. Na pewno będą dla Brzeźnika ciężkim rywalem i nic tu nikomu nie przyjdzie łatwo.

Na wpadkę Brzeźnika czyha drużyna ze Starych Jaroszowic. Ekipa Macieja Sawickiego, również chciałaby zakończyć rozgrywki na pudle, do którego na ten moment tracą tylko dwa punkty. Ich rywalem w najbliższej kolejce będzie GKS Gromadka, niesiona ostatnim zwycięstwem z wiceliderem. Przed dwoma kolejkami GKS długo stawiał się Chrobremu i widać że ich forma jest wysoka. Czy pokażą to w starciu z faworyzowanymi Jaroszowicami?

Ostatnie dwa spotkania powinny być (naszym zdaniem) jednostronnymi widowiskami. LKS Ocice podejmie Mierzwin i ma szansę bezpośrednio spuścić ich do B-klasy, o czym pisaliśmy we wstępie, natomiast GKS Iwiny zagra na własnym boisku z Łaziskami, które gdyby nie ciężki terminarz Majdanu, mogłyby drżeć o pozostanie w A-klasie.

GKS Tomaszów BolesławieckiRybak ParowaSobota, godz.17:00
Sparta ZebrzydowaWKS Żarki ŚrednieNiedziela, godz.11:00
Chrobry NowogrodziecMajdan BolesławiceNiedziela,, godz.13:00
Górnik WęgliniecLZS NiwniceNiedziela,, godz.15:00
KS Stare JaroszowiceGKS GromadkaNiedziela, godz.15:00
GKS IwinyLZS ŁaziskaNiedziela, godz.15:00
LZS BrzeźnikOrzeł GościszówNiedziela, godz.15:00
LKS Ocice LKS MierzwinNiedziela, godz.15:00

Facebook Comments