Wydarzenia sportowe w okolicy

grudzień 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
28
29
30
1
2
3
4
Events for 1 grudzień
Events for 2 grudzień
Events for 3 grudzień
Events for 4 grudzień
5
6
7
8
9
10
11
Events for 5 grudzień
Events for 6 grudzień
Events for 7 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 8 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 9 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 10 grudzień
Events for 11 grudzień
12
13
14
15
16
17
18
Events for 12 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 13 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 14 grudzień
Events for 15 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 16 grudzień
Events for 17 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 18 grudzień
Brak wydarzeń
19
20
21
22
23
24
25
Events for 19 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 20 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 21 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 22 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 23 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 24 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 25 grudzień
Brak wydarzeń
26
27
28
29
30
31
1
Events for 26 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 27 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 28 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 29 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 30 grudzień
Brak wydarzeń
Events for 31 grudzień
Brak wydarzeń
9 grudnia 2022

Zapowiedź 19 kolejki Alniko A-klasy

Już w najbliższą niedzielę, po raz czwarty tej wiosny, na zielone murawy wybiegną piłkarze klubów występujących w 3. grupie jeleniogórskiej A-klasy. W poprzednich trzech wiosennych kolejkach tylko trzy drużyny zdobyły komplet dziewięciu punktów – Chrobry Nowogrodziec, LKS Ocice oraz KS Stare Jaroszowice.

I to właśnie spotkanie tych dwóch pierwszych drużyn zapowiada się w 19. kolejce najciekawiej. Drużyna Krzysztofa Kownackiego, chcąc awansować do “okręgówki”, nie powinna tracić punktów, zwłaszcza w meczach u siebie, więc może ciążyć na nich mała presja. Drużyna z Ocic nie będzie faworytem tego spotkania, ale na pewno nie pojadą do Nowogrodźca, by położyć się przed rywalami.

Kolejna i ostatnia drużyna, która może liczyć na czwarte zwycięstwo w pierwszych czterech meczach rundy wiosennej to KS Stare Jaroszowice. Ich przeciwnikiem będzie drużyna LZS Brzeźnik, która wiosnę zaczęła średnio, lecz na rozkładzie miała już i Chrobrego Nowogrodziec, i Górnika Węgliniec. Zarówno Stare Jaroszowice, jak i LZS Brzeźnik celują na zakończenie sezonu w miejsce na podium. Na ten moment KS Stare Jaroszowice są jedną pozycję przed Brzeźnikiem (4 pkt przewagi), więc jeśli Brzeźnik chce zrealizować swój cel, nie może tego spotkania przegrać.

Górnik Węgliniec, podobnie jak Chrobry, nie może gubić punktów w łatwych meczach na własnym boisku, więc ewentualna strata punktów z GKS Iwinami w tej kolejce będzie rozpatrywana w kategoriach sensacji.

Bardzo ważne spotkanie odbędzie się w Tomaszowie Bolesławieckim, tam miejscowy GKS podejmie LKS Mierzwin. Dla drugiej z tych drużyn będzie to spotkanie o być, albo nie być. Jeśli przegrają, ugrzęzną na dnie tabeli, a GKS który jest dwie pozycje wyżej od nich, odskoczy im już na 8 punktów.

O odbicie się od dołu tabeli walczyć będzie również Majdan Bolesławice, ich przeciwnikiem będzie trzecia siła ligi – Rybak Parowa. Majdan na wiosnę jeszcze nie zapunktował i jeśli chce utrzymać się w lidze, musi się jak najszybciej obudzić. Rybak ostatnio niespodziewanie przegrał u siebie z Niwnicami i mecz z Majdanem pokaże, czy był to jedynie wypadek przy pracy, czy oznaki słabszej formy drużyny z Parowej.

“Piękny mecz” odbędzie się w Niwnicach. Rywalem gospodarzy będzie GKS Gromadka. Czemu określiłem to spotkanie “pięknym”? A no dlatego, że spotkanie jako sędzia główny poprowadzi przedstawicielka płci pięknej Dominika Bernacka (o której już niedługo więcej na naszej stronie), a jednym z asystentów będzie znana i lubiana Elżbieta Faryniarz. Miejmy nadzieję, że dziewczyny nie onieśmielą piłkarzy i ci zafundują nam dobre sportowe widowisko.

W Żarkach Średnich swoją dobrą formę będzie chciał podtrzymać Orzeł Gościszów. Do zwycięstwa będzie starał się ich poprowadzić będący w świetnej formie Robert Zarzycki. Czy Orły odniosą trzecie zwycięstwo na wiosnę? Dużo w nogach popularnego Ciagi.

Ostatnie spotkanie tej kolejki, a właściwie pierwsze (bo odbędzie się najwcześniej) to pojedynek Sparty Zebrzydowa z LZS-em Łaziska. Podopieczni Grzegorza Kmiecika będą chcieli odnieść drugie zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek, by realnie włączyć się do walki o pierwszą piątkę. Na przeciwnym biegunie są piłkarze z Łazisk, którym grunt pali się pod nogami, bo jeśli przegrają, a Tomaszów wygra z Niwnicami, drużyna LZS-u będzie już trzecia od końca.

Sparta ZebrzydowaLZS Łaziskagodz.11:00
Chrobry NowogrodziecLKS Ocicegodz.13:00
GKS Tomaszów BolesławieckiLKS Mierzwingodz.14:00
KS Stare JaroszowiceLZS Brzeźnikgodz.15:00
Górnik WęgliniecGKS Iwinygodz.15:00
WKS Żarki ŚrednieOrzeł Gościszówgodz.15:00
Majdan BolesławiceRybak Parowagodz.15:00
LZS NiwniceGKS Gromadkagodz.15:00

Aktualną tabelę Alniko A-klasy (grupa III Jelenia Góra) oraz wyniki ostatniej kolejki znajdziesz w artykule “18 kolejka Alniko -A-klasa – liderzy na fali”.

Facebook Comments