Wydarzenia sportowe w okolicy

październik 2022

PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
26
27
28
29
30
1
2
Events for 1 październik
Events for 2 październik
3
4
5
6
7
8
9
Events for 3 październik
Brak wydarzeń
Events for 4 październik
Brak wydarzeń
Events for 5 październik
Brak wydarzeń
Events for 6 październik
Brak wydarzeń
Events for 7 październik
Brak wydarzeń
Events for 8 październik
Brak wydarzeń
Events for 9 październik
10
11
12
13
14
15
16
Events for 10 październik
Brak wydarzeń
Events for 11 październik
Brak wydarzeń
Events for 12 październik
Brak wydarzeń
Events for 13 październik
Brak wydarzeń
Events for 14 październik
Brak wydarzeń
Events for 15 październik
Events for 16 październik
Brak wydarzeń
17
18
19
20
21
22
23
Events for 17 październik
Brak wydarzeń
Events for 18 październik
Brak wydarzeń
Events for 19 październik
Brak wydarzeń
Events for 20 październik
Brak wydarzeń
Events for 21 październik
Brak wydarzeń
Events for 22 październik
Brak wydarzeń
Events for 23 październik
Brak wydarzeń
24
25
26
27
28
29
30
Events for 24 październik
Brak wydarzeń
Events for 25 październik
Brak wydarzeń
Events for 26 październik
Brak wydarzeń
Events for 27 październik
Brak wydarzeń
Events for 28 październik
Brak wydarzeń
Events for 29 październik
Brak wydarzeń
Events for 30 październik
Brak wydarzeń
31
1
2
3
4
5
6
Events for 31 październik
Brak wydarzeń
2 października 2022

Przed nami XX kolejka Alniko A-klasy

Szybciej niż przed tygodniem, bo już w sobotę, piłkarze okolicznych klubów rozpoczną kolejkę 3 grupy jeleniogórskiej A-klasy. Na ten dzień przypadają dwa spotkania – w Iwinach oraz Gromadce. Zarówno lider, jak i wicelider na murawę wybiegną w niedzielę o 15:00. Ale po kolei..

XX kolejka rozpocznie się w Iwinach. Miejscowy GKS podejmie ambitną drużynę ze Starych Jaroszowic. Oba teamy po poprzedniej kolejce mogą być podrażnione. Iwiny co prawda przegrały nie z byle kim, bo z liderem rozgrywek, natomiast wynik i postawa zespołu do przerwy mogła napawać optymizmem i porażka mogła ich zaboleć. Stare Jaroszowice będą chciały zmazać plamę po porażce na własnym boisku z LZS Brzeźnik. Chcąc walczyć o podium, nie mogą potknąć się w Iwinach, gdyż Rybak Parowa może odskoczyć w tabeli.

Do Gromadki zawita drużyna z Bolesławic. Majdan na wiosnę jeszcze nie zapunktował, więc faworyt tego spotkania wydaje się być jeden. Drużyna gości na ostatnie mecze wychodziła w składzie z juniorami i jeśli na jutro nie skompletują kadry przybliżonej do tej z poprzedniej rundy, to nie wróżymy im dobrze. Dodatkowo na niekorzyść Majdanu wpływać może ciążąca na nich presja, bo jeśli nie zaczną w końcu punktować, istnieje szansa, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy ich w rozgrywkach A-klasy. GKS Gromadka pod tym względem ma więcej luzu – spadek im nie grozi, o czołowe lokaty też już raczej nie powalczą.

W niedzielę granie rozpocznie się o godzinie 11:00. W Mierzwinie tamtejszy LKS zmierzy się z drużyną z Niwnic. Sytuacja analogiczna do meczu w Gromadce – Mierzwin z zerowym dorobkiem punktowym na wiosnę musi zacząć zdobywać punkty, jeśli nie chce od sierpnia grać w B-klasie, z kolei Niwnice to drużyna środka tabeli, która w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze.

Kolejne spotkanie to mecz w Brzeźniku. LZS Brzeźnik zagra z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki i dla tych pierwszych będzie to teoretycznie najłatwiejsze spotkanie z dotychczasowych rozegranych na wiosnę. Ciekawi jesteśmy, jak zaprezentuje się ekipa z Tomaszowa. Terminarz ich nie rozpieszczał, na wiosennym rozkładzie mają już za sobą dwie liderujące drużyny plus KS Stare Jaroszowice. W tych trzech meczach nie zdobyli choćby punktu. Odkuli się przed tygodniem z Mierzwinem. Czy pójdą za ciosem czy jednak Brzeźnik udźwignie rolę faworyta? Odpowiedź na te pytania już w niedzielę.

Ciekawe spotkanie zapowiada się w Gościszowie, do którego przyjedzie Sparta Zebrzydowa. Goście w tej rundzie grają w kratkę. Przegrana, zwycięstwo, przegrana, zwycięstwo – to ich dotychczasowy bilans wiosenny. Gdyby iść tym tropem, moglibyśmy dopisać w niedzielę Orłowi trzy punkty, zwłaszcza że ci prezentują rewelacyjną formę. Wszystko jednak zweryfikuje boisko.

Do Parowej wybierze się drużyna z Żarek Średnich. Rybak czuje na plecach oddech Starych Jaroszowic oraz LZS-u Brzeźnik i jeśli chce zachować bezpieczną przewagę nad grupą pościgową, musi wygrać. Ich wiosenna forma pozwala sądzić, iż uporają się z Żarkami. To jednak tylko football i dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Wicelider z Nowogrodźca czeka wyjazd do Łazisk. Sezon powoli zaczyna wchodzić w decydującą fazę i to właśnie w najbliższych kolejkach będą się ważyć losy awansu. Każda wpadka może być kluczowa, więc presja na Chrobrym jest duża. Są zdecydowanym faworytem spotkania w Łaziskach i jeśli zagrają na swoim wysokim poziomie, wywiozą stamtąd komplet punktów.

Hit kolejki odbędzie się w Ocicach. Gospodarze podejmą lidera tabeli. Obie drużyny na wiosnę grają świetnie, więc mamy nadzieje, że takie też będzie spotkanie między nimi. Pierwsza kolejka wiosny pokazała, że Górnik nie jest teamem bez słabych punktów i że da się ich pokonać, trzeba być tylko konsekwentnym, dobrze zorganizowanym w obronie oraz skutecznym. Jesteśmy zdania, że Ocice są w stanie zagrać tak, by sprawić niespodziankę. Górnik jednak jest zdeterminowany, by zrobić awans i piłkarze lidera wiedzą, że nie mogą się potknąć. Dużo będzie zależało od formy dwóch superstrzelców z Węglińca – Dawida Hadrysia i Jakuba Treli, którzy w tym sezonie łącznie strzelili już 48 bramek. Dla porównania – 10 drużyn ma na koncie mniej bramek niż w/w dwójka. Czy znajdą oni drogę do bramki ekipy z Ocic? Czy zapewnią Górnikowi ważne trzy punkty? W niedzielę o 17:00 będziemy mądrzejsi.

GKS IwinyKS Stare JaroszowiceSobota, godz.15:00
GKS GromadkaMajdan BolesławiceSobota, godz.17:00
LKS MierzwinLZS NiwniceNiedziela, godz.11:00
LZS BrzeźnikGKS Tomaszów BolesławieckiNiedziela, godz.11:00
Orzeł GościszówSparta ZebrzydowaNiedziela, godz.15:00
Rybak ParowaWKS Żarki ŚrednieNiedziela, godz.15:00
LZS ŁaziskaChrobry NowogrodziecNiedziela, godz.15:00
LKS OciceGórnik WęgliniecNiedziela, godz.15:00

Facebook Comments