Events for 2 październik
Events for 3 październik
28 września 2021

Leśnik Osiecznica wygrywa z KS Legnickim Polem 3:0

Dzisiejszy przeciwnik Leśnika przyjechał do Osiecznicy z nastawieniem mocno defensywnym, co było widoczne od początku spotkania. Przez pierwszy kwadrans gry gospodarze, mimo znaczącej przewagi, nie potrafili stworzyć klarownej sytuacji bramkowej. Wszystkie próby ataku kończyły się jego skutecznym rozbiciem. Przełom nastąpił w 15 minucie, kiedy to dobre dośrodkowanie mógł na bramkę zamienić Daniel Ziółkowski, ale trafił w poprzeczkę. Drugą szansę ten sam zawodnik miał już 4 minuty później, tym razem z odległości 10 metrów trafił w bramkarza. Przewaga Leśnika była niepodważalna, a w tym czasie drużyna z Legnickiego Pola rzadko gościła pod polem karnym Mariusza Burdzy. Odnotować możemy tylko próbę strzału głową. W 32 minucie Ziółkowski stanął przed trzecią szansą strzelania bramki i tym razem jej nie zmarnował. Po dobrym podaniu z głębi pola, podprowadził piłkę parę metrów i strzałem po ziemi, obok interweniującego bramkarza, posłał futbolówką do bramki. Ta odbiła się jeszcze od słupka i Leśnik wyszedł na zasłużone prowadzenie.

Widocznie musiało to podziałać mobilizująco na piłkarzy Leśnika, bo już po kilku minutach mogło dojść do podwyższenia wyniku. Znowu przed szansą staną Ziółkowski, ale próba przelobowanie bramkarza zakończyła się fiaskiem. Jak powiedział sam piłkarz o tej sytuacji – trochę źle obliczyłem odległość od bramki i włożyłem za dużo siły w ten strzał. W 39 minucie tylko szczęście ratuje gości przed stratą bramki, najpierw w poprzeczkę uderza Nykolay Maliutin, dobija Oskar Małecki i z linii bramkowej piłkę wybijają obrońcy. Jeszcze przed przerwą przyjezdni egzekwują rzut wolny z odległości 22 metrów. Uderzenie było zbyt słabe, żeby zaskoczyć bramkarza Leśnika.

Druga połowa to ten sam obraz gry, co pierwsze 45 minut. Leśnik gra, Legnickie Pole przeszkadza. Mecz toczy się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Pojedyncze wypady gości są szybko rozbijane przez obrońców. Sytuacji Leśnik ma jak na lekarstwo, Wprawdzie Oskar Małecki i Nykolay Maliutin oddają celne strzały głową w światło bramki, ale nie przynosi to skutku w postaci kolejnego gola. w 69 minucie dogodną sytuację marnuje Sebastian Tkacz, który trafia w nogi kładącego się bramkarza. Pierwsze zagrożenie w tej połowie goście stwarzają w 70 minucie, ale strzał jest na tyle słaby, że bramkarz spokojnie łapię futbolówkę.

W 73 minucie dochodzi do kuriozalnej sytuacji. Zostaje zgłoszona zmiana, z boiska ma zejść Dawid Kałużyński, który truchta w stronę ławki rezerwowych, by dokonać zmiany. W tym momencie otrzymuje żółta kartkę, gdyż miał opuścić boisko za bramką. Będąc na ławce, gdy zmiennik już wszedł na boisko, Kałużyński otrzymuję drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną za niesportowe zachowanie i zmiana zostaje cofnięta. Leśnik gra w dziesiątkę.

Trzy minuty później piłkę z siatki musi po raz drugi wyciągać bramkarz Legnickiego Pola. Po wrzutce piłki ze środka boiska, na 11 metrze zbiją ją głową Sebastian Tkacz, a następnie na 5 metrze od bramki dopada do niej Daniel Ziółkowski i bez problemów podwyższa prowadzenie na 2:0. Zaraz po stracie bramki goście mogli złapać kontakt z Leśnikiem, ale strzał z okolic 16 metra pod poprzeczkę broni w pięknym stylu Mariusz Burdza. Była to najlepsza sytuacja KS Legnickiego Pola w tym meczu. Przez kolejne minuty nie widać, że Leśnik gra bez jednego zawodnika. W 87 minucie po lewej stronie przy linii końcowej boiska Sebastina Tkacz wdaje się w drybling z obrońcą gości i już w polu karnym mija zawodnika, który go fauluje. Sędzia wskazuję na “wapno”. Do piłki podchodzi Daniel Ziółkowski i pewnym strzałem pokonuje trzeci raz goalkeepera przyjezdnych. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Leśnik Osiecznica pewnie pokonał przedostatnie KS Legnickie Pole 3:0

Leśnik OsiecznicaKS Legnickie Pole3:0 (1:0)